Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
4. UNİKOP Mühendislik Öğrenci Proje Pazarı'nda Ödüller Sahiplerini Buldu

KOP Bölgesindeki 11 üniversitenin Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin katıldığı ‘4. UNİKOP Mühendislik Öğrenci Proje Pazarı’nın son gününde ödüller sahiplerini buldu.

Eklenme Tarihi
19.05.2017
Okunma Sayısı
879 Kez Okundu.
Haberi Paylaş

KOP Bölgesindeki 11 üniversitenin Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin katıldığı ve öğrencilerde bilimsel düşünme, araştırma, araştırmacılık ve proje kültürü, ilgi ve anlayışının oluşup gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen ‘4. UNİKOP Mühendislik Öğrenci Proje Pazarı’nın son gününde ödüller sahiplerini buldu.

 

Selçuk Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Proje Pazarı 17-18 Mayıs tarihleri arasında 2 gün sürdü. Konya Ovası Projesi (KOP) Üniversiteler Birliği (UNİKOP) üyesi 11 üniversitenin Mühendislik Fakültelerinin öğrencilerinin katıldığı Proje Pazarında, bilim kurulu tarafından kabul edilen 106 proje sergilendi.

 

Etkinliğin ikinci gününde Selçuk Üniversitesi Müzesi’nde gerçekleşen ödül törenine Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı İhsan Bostancı, Selçuk Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Hüseyin Kara, Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferruh Yıldız, Selçuk Üniversitesi Genel Sekreter İbrahim Halıcı, Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.


Enerji ve Makine Teknolojileri, Kimya ve Çevre Teknolojileri, Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Verimlilik ve Endüstriyel Uygulamalar, Savunma Sanayii, Robotik ve Uzay Teknolojileri, Yer Bilimleri ve Afet-Risk Yönetimi kategorilerinde ilk üçe giren proje sahiplerine KOP Başkanı İhsan Bostancı başta olmak üzere protokol üyeleri ödüllerini taktim etti. 

Bu Haber 879 Defa Okundu.