Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
'Konya-Karaman-Mersin Sanayi ve Ticaret Koridoru' Çalıştayı Yapılacak

Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından finanse edilen, TÜBİTAK Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü (TÜSSİDE) tarafından yürütülen, “Konya - Karaman - Mersin Sanayi ve Ticaret Koridoru Oluşturulmasına Yönelik Etüd ve Fizibilite Projesi” çalıştayı yarın başlıyor.

Eklenme Tarihi
27.02.2017
Okunma Sayısı
900 Kez Okundu.
Haberi Paylaş

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından finanse edilen, TÜBİTAK Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü (TÜSSİDE) tarafından yürütülen, “Konya - Karaman - Mersin Sanayi ve Ticaret Koridoru Oluşturulmasına Yönelik Etüd ve Fizibilite Projesi” çalıştayı yarın başlıyor.

 

KOP Bölgesindeki dış ticaret faaliyetlerinin artırılarak cari açığın azalmasına katkı sağlanması ve proje bölgesinin “Özel Ekonomi Bölgesi” olarak şekillendirilmesinde özgün politikaların oluşturulmasının amaçlandığı çalıştay 28 Şubat 2017 Salı günü Konya Dedeman otelde gerçekleştirilecek.

 

Çalıştay 5 başlıkta yapılacak

TÜSSİDE’nin özgün beyin fırtınası yöntemi olan Ortak Akıl Platformu ile birlikte düzenlenen çalıştaya sanayi, ticaret, tarım, enerji, bilişim, ulaştırma, lojistik alanlarındaki kamu ve özel sektör temsilcileri katılacak. Proje başlangıcı için mevcut durum tespiti, Bölgeye ait somut sorunların ve bu sorunlara ait çözüm önerilerinin tespiti, Mevzuat sorunlarının tespiti ve çözüm önerileri, Ek Kamu yatırımlarının ve altyapı ihtiyaçlarının tespiti, Yatırım strateji önerilerinin geliştirilmesi gibi 5 ana başlık görüşülecek. 

Bu Haber 900 Defa Okundu.