Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
KOP İdaresi’nden Hayvancılık Çalıştayları

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, KOP Bölgesindeki hayvancılığı masaya yatırıyor. Konya’da büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık çalıştayları düzenlenecek

Eklenme Tarihi
17.03.2017
Okunma Sayısı
1042 Kez Okundu.
Haberi Paylaş

 

KOP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (KOP TEYAP) kapsamında düzenlenecek olan ‘Hayvancılık Çalıştayları’, 20-23 Mart tarihleri arasında Rixos Otel’de gerçekleştirilecek. KOP Bölgesinde, hayvancılık alanında faaliyet gösteren tüm paydaşların yer alacağı çalıştayda 20-21 Mart tarihleri arasında büyükbaş hayvancılık, 22-23 Mart 2017 tarihleri arasında ise küçükbaş hayvancılık ve sorunları masaya yatırılacak.

 

Hayvancılık yol haritası belirlenecek

KOP İdaresi Başkanı İhsan Bostancı, ülkemiz ve bölgemiz için önemli olan hayvancılık alanında yaşanan sorunların tespiti ve çözüm önerileri için böyle bir çalıştayı düzenlediklerini belirterek amaçlarının bir yol haritası çıkarmak olduğunu söyledi.

 

Başkan Bostancı, Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde ve Yozgat illerinden oluşan KOP Bölgesi’ndeki paydaşların ve alanlarında uzmanların katılacağı çalıştaylarda elde edilen çıktıların bölgenin hayvancılığına önemli katkılar sunmasını beklediklerini de sözlerine ekledi.

 

Çalıştayda; alanında uzman akademisyenler tarafından toplam 10 farklı başlıkta sunumlar yapılacak. Çalışma gruplarında ise Sığır İşletmelerinde Verimliliği Artırmanın Yolları, Hayvancılıkta Kaba Yem Sorunu, Büyükbaş Hayvancılık İşletmelerinde Yaşanan Problemler, Ruminant Beslemede Mitotoksinlerin ve Hayvansal Gıdaların Halk Sağlığı Üzerine Etkileri, Dünyada ve Türkiye’de Hayvancılık Nereye Gidiyor, Küçükbaş Hayvancılıkta Sürü Yönetimi ve Türkiye’de Yaşanan Et Sorunu, Küçükbaş Hayvancılıkta Beslenme, Döl Verimi ve Yapağı Üretimi ve Sürdürülebilir Koyun Yetiştiriciliği ve Islahı konuları tartışılacak. 

 

Bu Haber 1042 Defa Okundu.