Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
KOP Okuyor Kapsamında Havalimanında Kitap Farkındalığı

Kulu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, KOP Okuyor Projesi kapsamında Konya Havalimanında kitap farkındalığı etkinliği düzenledi.

Eklenme Tarihi
25.05.2017
Okunma Sayısı
640 Kez Okundu.
Haberi Paylaş

Konya Kulu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, KOP Okuyor Projesi kapsamında Konya Havalimanında kitap farkındalığı etkinliği düzenledi.

 

KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından KOP Okuyor Projesi kapsamında desteklenen Kulu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Kitap Ortak Paydamız Projesi”nde kitap okuma farkındalığı için Konya Havalimanında “Uçak Değil, Kitap Uçurur” adlı bir etkinlik düzenledi. 

 

 

 

TEOG Birincisi Öğrencilerden Kitap Okuma Çağrısı

 

Faaliyet kapsamında Konya Havalimanı giden yolcu peronunda stant açan öğrenciler, Türkiye’nin dört bir yanına giden yolculara KOP etiketli kitaplar hediye etti.

 

Farkındalık çalışmaları kapsamında KOP logolu “Kulu Okuyor” formaları giyen ve Ortak Sınavlarda (TEOG) 120 soruda 120 net yapan öğrenciler yolculara kitap okumanın önemini anlattı. TEOG Türkiye birincisi olmalarını kitap okumaya borçlu olduğunu söyleyen öğrenciler, “Çocuklarının başarılı olmasını isteyen velilerin onları kitap okumaya teşvik etmeleri, desteklemeleri ve en önemlisi kendileri model olarak kitap okumaları gerektiğini” söyledi.

 

 

 

Havalimanında Kitap Okuma Anonsu

 

Etkinlik kapsamında yolculara uçak çağrı anonsu yerine değil kitap okuma çağrı anonsu yapıldı. Dış hatlar yolcu bölümünde yabancı misafirler de İngilizce olarak “Okumak Önemlidir” mesajları ile öğrencilere destek oldular.

 

KOP Okuyor kapsamında yapılan etkinlikte Kulu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü proje ekibi yolculardan, havalimanı yönetim ve personelinden tam destek aldı.

 

Bu Haber 640 Defa Okundu.