Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
KOP Okuyor Projesi’nde Hem Okudular Hem Fidan Diktiler

Niğde’nin Altunhisar ilçesinde hem okuma seferberliği hem de toprakları fidanla buluşturma etkinliği gerçekleştirildi.

Eklenme Tarihi
20.04.2017
Okunma Sayısı
702 Kez Okundu.
Haberi Paylaş

 

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından KOP Okuyor Projesi kapsamında desteklenen Altunhisar Kaymakamlığının “Altunhisar’da Kitap Okuma Seferberliği Projesi”nde fidanlar toprakla buluştu.

 

KOP İdaresi tarafından 2016 yılında başlatılan KOP Bölgesi’nde Okuma Alışkanlığı ve Kültürünün Artırılarak Sürdürülebilirliğin Sağlanması Mali Destek Programı (KOP Okuyor Projesi) kapsamında projeler meyvelerini vermeye başladı.

 

Niğde’nin Altunhisar İlçesi Kaymakamlığı tarafından hazırlanan ve KOP Okuyor Projesi kapsamında mali destek almaya hak kazanan “Altunhisar’da Kitap Okuma Seferberliği” projesinde ilçe halkı, hem kitap okumanın keyfini çıkardı hem de Orman Genel Müdürlüğü tarafından temin edilen çeşitli türdeki fidanları toprakla buluşturdu.

 

"Ağaçtan Kitaba, Kitaptan Fidana"

 

Altunhisar Belediyesine ait Zindan Vadisi mesire alanında düzenlenen "Ağaçtan Kitaba, Kitaptan Fidana" adlı etkinliğe, Altunhisar Kaymakamı Ercan Kayabaşı, Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez, Altunhisar Belediye Başkanı Erdal Sarı, Kayseri Orman Bölge Müdürü Adnan Diltemiz, KOP İdaresi Koordinatörü Alper Bilgiç ile vatandaşlar ve çok sayıda öğrenci katıldı.  

 

Fidan dikim şenliğinde öğrencilere hitap eden Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez, Altunhisar ilçesi özelinde önce Niğde’yi, ardından KOP Bölgesini ve nihayetinde ise Türkiye’yi daha ileriye taşıma görevinin gelecek nesillere ait olduğunu belirterek, hayata geçirilen proje ile bol bol kitap okunacağını ve proje kapsamında iki bin adet fidanın bu sene, iki bin adet fidanın da gelecek sene dikileceğini söyledi.

 

KOP İdaresi adına konuşan Alper Bilgiç ise İdare olarak beşeri sermaye yatırımlarını çok önemsediklerini, başta öğrenciler olmak üzere tüm vatandaşların okuma alışkanlığını artırmak için yürüttükleri KOP Okuyor Projesi kapsamında Altunhisar’da güzel işbirliklerine şahit olduklarını söyledi.

 

Konuşmaların ardından mesire alanına 2 metre boyunda Mavi Ladin, Söğüt, Leylandi, Sedir ve Mavi Servi türlerinden yaklaşık iki bin adet fidan dikildi. 

 

Bu Haber 702 Defa Okundu.