Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı

Haberler

Haberler

22.04.2024 KOP 2025 Yılı Mali Destek Çağrı Programı Başladı

KOP İdaresi Başkanlığı, 2025 yılında finansman desteği sağlayacağı projelerin belirlenmesi için ‘2025 Yılı KOP Mali Destek Çağrı Programı’nı başlattı. Tarım ve Hayvancılık Mali Desteklerinde en düşük limit 200 Bin TL olurken, en yüksek limit ise 20 Milyon TL olarak belirlendi.

Devamı ...

23.02.2024 Konya’nın 2024 Yılı KOP Projeleri İçin İmzalar Atıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının finansman desteği sağladığı Konya Valiliği ve Konya Büyükşehir Belediyesinin ortaklığıyla hazırlanan 128 milyon liralık 22 projenin protokolü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’ın katılımıyla imzalandı.

Devamı ...

22.02.2024 “Ulusal Yün ve Nanoteknoloji Çalıştayı” Sona Erdi

Yünün nanoteknolojik olarak kullanılma özelliği ve ekonomiye katkı sağlayacağının altını çizen Doğa Bilimci Serdar Kılıç, “Küçükbaş hayvancılığın yaygınlaştırılması tabiatın daha çok korunması anlamında büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum” dedi.

Devamı ...

21.02.2024 ’ULUSAL YÜN VE NANOTEKNOLOJİ ÇALIŞTAYI’ KONYA’DA DÜZENLENDİ

Konya’da düzenlenen ‘Ulusal Yün ve Nanoteknoloji Çalıştayı’nda konuşan Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Dr. Murat Karakoyunlu, “Bölgemizde yüzde 12’si bulunan küçükbaş hayvancılık potansiyeli, ülke genelinde 56 milyonu aştı” dedi.

Devamı ...

01.02.2024 KOP Personeli Hizmet içi Eğitim Yarışmasıyla Bilgilerini Tazeledi

KOP İdaresi Başkanlığı, bünyesindeki kamu personelinin ihtiyacına uygun bilgi, beceri ve yetkinliklerle donatılmasını sağlamak amacıyla sürdürdüğü hizmet içi eğitim çalışmalarını bilgi yarışmayla taçlandırdı.

Devamı ...

23.12.2023 Modern Tarım Uygulamaları KOP Bölgesini İklim Değişikliğine Hazırlıyor

KOP İdaresi Başkanı Dr. Murat Karakoyunlu, doğru, planlı ve verimli tarımsal üretim için, değişen iklim koşullarına hızlı adapte olunması gerektiğini belirterek, insanoğlunun suya, gıdaya ve verimli üretime olan ihtiyacının karşılanabilmesi için kapsayıcı, yerinde ve planlı yöntemlerin uygulanmasının büyük önem taşıdığını söyledi.

Devamı ...

17.11.2023 KOP DESTEKLİ ILGIN KÜLTÜR MERKEZİ TÖRENLE HİZMETE AÇILDI

KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından finansman desteği sağlanan Ilgın Kültür Merkezi Projesi düzenlenen törenle hizmete açıldı. Bebek ve Çocuk Kütüphanesinden Sinema ve Konferans salonuna kadar birçok etkinliğin düzenlenebileceği Kültür Merkezi vatandaşların hizmetine sunuldu.

Devamı ...

16.11.2023 UNİKOP ÜST KURUL TOPLANTISINDAN GAZZE VE BOYKOT BİLDİRİSİ

KOP İdaresi Başkanlığı ile KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) üyelerinin bir araya geldiği 2023 yılı faaliyet ve değerlendirme toplantısından İsrail’in Filistin topraklarında sürdürdüğü işgal politikası için protesto kararı alındı. Türkçe, İngilizce ve Arapça olarak 3 dilde yayımlanan ‘Gazze ve Boykot Bildirisi’nde İsrail’in gerçekleştirdiği soykırımların insanlık adına utanç sahneleri olarak tarihe geçtiğine dikkat çekildi.

Devamı ...

16.11.2023 KOP DESTEKLİ ILGIN KÜLTÜR MERKEZİ TÖRENLE HİZMETE AÇILDI

KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından finansman desteği sağlanan Ilgın Kültür Merkezi Projesi düzenlenen törenle hizmete açıldı. Bebek ve Çocuk Kütüphanesinden Sinema ve Konferans salonuna kadar birçok etkinliğin düzenlenebileceği Kültür Merkezi vatandaşların hizmetine sunuldu.

Devamı ...

15.11.2023 10. ULUSAL KOP BÖLGESEL SEMPOZYUMU YOZGAT’TA YAPILDI

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) iş birliğinde düzenlenen 10. Ulusal KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu Bozok Üniversitesinin ev sahipliğinde Yozgat’ta yapıldı.

Devamı ...

06.11.2023 KOP İdaresinden Personeline 'Mizaç Merkezli Kendini Tanıma' Eğitimi

KOP İdaresi Başkanlığı, idare bünyesinde hizmet yürüten tüm personellerine yönelik ‘Enneagram ile Mizaç Merkezli Eğitim’ Semineri düzenlendi. Kişinin önce kendi mizacını tanıması amaçlanan seminerde bireylerin iş ve özel hayatlarında ilişki kurdukları insanları da daha yakından tanımaları için pratik bilgiler sunuyor.

Devamı ...

03.11.2023 KOP’tan Küçükbaş Hayvanlar İçin Güneş Enerjili Suluk Projesi

KOP İdaresi Başkanlığı, Türkiye’nin en büyük ikinci küçükbaş hayvan üreticisi konumunda bulunan Konya’da hayvan refahını artırmak için önemli projeleri hayata geçiriyor. Ereğli İlçesinde yapımı tamamlanan güneş enerjili hayvan içme suyu ve gölgelik projesi törenle hizmete açıldı.

Devamı ...

01.10.2023 10. Ulusal KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu Yozgat’ta Yapılacak

KOP İdaresi ile KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) iş birliğiyle düzenlenen 10. Ulusal KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu 13-15 Kasım 2023 tarihleri arasında Bozok Üniversitesi (YOBÜ) ev sahipliğinde Yozgat’ta yapılacak.

Devamı ...

06.09.2023 Konya İtfaiyesinden KOP Çalışanlarına Yangın Eğitimi…

Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, KOP İdaresi çalışanlarına yönelik ‘Yangın ve Önlemleri’ konulu teorik eğitimi verdi.

Devamı ...

18.08.2023 Bakan Yardımcısı İnan Karaman’da Sanayicilerle Buluştu

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan, Karaman ziyaretinde iş insanlarıyla buluştu. Sanayicileri taş üstüne taş koymaya uğraşan kahramanlar olarak tanımlayan İnan’a KOP İdaresi Başkanı Dr. Murat Karakoyunlu eşlik etti.

Devamı ...

19.07.2023 Bölgenin Endüstriyel Havuç İhtiyacı için KOP-SÜ İşbirliği

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Selçuk Üniversitesi iş birliğinde yürütülen “KOP ile Yerli ve Milli Mor Havuç Islahı Projesi” kapanış programı ile sona erdi.

Devamı ...

26.06.2023 KOP 2024 Yılı Mali Destek Çağrı Programı Başladı

KOP İdaresi Başkanlığı, 2024 yılında finansman desteği sağlayacağı projelerin belirlenmesi için ‘2024 Yılı KOP Mali Destek Çağrı Programı’nı başlattı. İlk etapta sadece Tarım ve Hayvancılık projelerinin kabul edileceğini belirten KOP Başkanı Karakoyunlu, diğer sektörlere ilişkin çağrı programının ilerleyen dönemde başlatılacağını ifade etti. Tarım ve Hayvancılık Mali Desteklerinde en düşün limit 250 Bin TL olurken, en yüksek limit ise 12 Milyon TL olarak belirlendi.

Devamı ...

17.04.2023 KOP ile Gönül Havzası Tır'ı Sahnesini Deprem Çocukları İçin Açtı

KOP İdaresi Başkanlığının ‘KOP ile Gönül Havzası Sahnede’ projesi çerçevesinde finansman desteği sağladığı Mobil Tiyatro Tırı, deprem afetinden etkilenen çocukların yüzünü güldürmek amacıyla Deprem Turnesi gerçekleştirdi. 5 gün süren turnede ‘Kurbağa Vırak’ isimli çocuk oyunu sahnelendi.

Devamı ...

17.03.2023 KOP İdaresinden Hayvan Hastanesi Öğrencilerine Destek

KOP İdaresi Başkanlığı Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğrencileri için finansman desteği sağladı. Hayvan hastanesi klinik eğitimi ve kırsala yönelik hizmet kalitesinin arttırılması için imzalar atıldı.

Devamı ...

20.02.2023 "EVİM YUVAN OLSUN"

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Evim Yuvan Olsun Projesi”nin "Devlet Millet El Ele" verilerek yapıldığını belirterek, "Bu kampanya ile güvenli şekilde hayırsever vatandaşlarımızın evlerini afetzede vatandaşlarımızla buluşturmuş olacağız." dedi.

Devamı ...

15.02.2023 Geçmiş Olsun TÜRKİYE

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve çok sayıda ilimizde hissedilen depremlerde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileriz.

Devamı ...

29.12.2022 Aksaray’ı Marka Yapacak Projeye KOP Desteği

KOP İdaresinin finansman desteğiyle hayata geçirilen “KOP ile Ürünüm Eleniyor, Borsada Değer Kazanıyor" projesi törenle hizmete açıldı. Tesisin hizmete alınmasıyla birlikte çiftçinin el emeği göz nuru tarımsal ürünleri katma değeri yüksek, marka değeri olan ve son tüketiciye hitap eden ticari ürün haline dönüştürülecek.

Devamı ...

13.12.2022 KOP MOTÜM ile Sanayiye Mobil Tasarım Desteği

KOP İdaresi tarafından finansman desteği sağlanan sahada ise Konya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile Konya Sanayi Odası iş birliğiyle yürütülecek olan Mobil Tasarım ve Üretim Merkezi (MOTÜM) projesi için imzalar atıldı.

Devamı ...

14.11.2022 KOP İdaresinden Turizme Baca Taktıracak Proje

KOP İdaresi Başkanlığı, Türkiye’nin tam kalbinde yer alan KOP Bölgesini yeni bir turizm çeşitliliği ile dünyayla rekabete hazırlıyor. KOP Başkanı Murat Karakoyunlu, Buharlı Tren Turizmi Projesi ile bacasız fabrika olarak bilinen turizme doğayı kirletmeyen baca eklemek istediklerini söyledi. Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Cüneyt Şapçılar ise projenin 10 üzerinden 10 tam puan aldığını ve kesinlikle uygulanması gerektiğinin altını çizdi.

Devamı ...

11.11.2022 Buharlı Tren Projesiyle Kazanan KOP Turizmi Olacak

KOP İdaresi Başkanlığı, 8 ilden oluşan KOP Bölgesinin turizm potansiyelini geliştirmek, tarihi demiryolu mirasına sahip çıkmak ve bölgeyi Türkiye’nin önemli bir turizm destinasyonu haline dönüştürebilmek adına ‘KOP Bölgesi Buharlı Tren Turizmi Çalıştayı düzenledi. Konaklamadan Gastronomiye, Genç İstihdamından Kültür ve Sanat aktivitelerine kadar birçok temanın ele alındığı çalıştayla bölgenin turizm altyapısının güçlendirilmesi hedefleniyor.

Devamı ...

08.11.2022 KOP BÖLGESİ BUHARLI TREN TURİZMİ ÇALIŞTAYI

Devamı ...

03.11.2022 KOP Bölgesinin Enerji Etüt Haritası Oluşturuluyor

KOP İdaresi Başkanlığı, bölgedeki 8 Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile imzaladığı ‘Enerji Verimlilik Ölçüm Destekleri’ ile ‘Elektrik Kesintilerine Karşı Koruyucu Sistemler ve Jeneratör Destekleri’ni projelerinin ilk saha uygulamasını Konya’dan başlattı. Bölge illerinin enerji verimliliği ve kullanım devamlılığına büyük katkı sağlayacak Enerji Verimlilik Ölçüm projesi ile KOP Bölgesinin Enerji Etüt Haritası oluşturulacak.

Devamı ...

26.10.2022 Yeni Nesil KOP Öğrenme Merkezi Meram’da Açıldı

KOP İdaresi tarafından finansman desteği sağlanan Yeni Nesil KOP Öğrenme Merkezi Konya’nın Meram ilçesinde hizmete açıldı. İçerisinde 9 farklı tematik atölyenin yer aldığı merkezde gençlerin, üretken ve bilimsel becerilerle donatılması, teknoloji ve mühendislik konularında yetkinlik kazanmaları ve kendilerine en uygun mesleki alanlara yoğunlaşmaları amaçlanıyor.

Devamı ...

24.10.2022 UNİKOP 9.Ulusal KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu Konya’da Başladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve KOP Bölgesel Üniversiteler Birliği (KOP) tarafından düzenlenen 9. Ulusal KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) ev sahipliğinde başladı. 26 Ekim tarihine kadar devam edecek sempozyumda bölgenin gelişmesine katkı sağlayacak tematik sunumlar yapılacak.

Devamı ...

01.10.2022 Nevşehir’in KOP Projeleri Hizmete Açıldı.

KOP İdaresi Başkanlığı tarafından hibe finansman desteği sağlanan projeler törenle hizmete açıldı. Vali İnci Sezer Becel, KOP İdaresinin Nevşehir özelinde KOP Bölgesinin gelişmesi için verdiği desteklerin çok kıymetli olduğunu söyledi.

Devamı ...

29.09.2022 ‘KOP ile Silajım Pakette’ Tesisi Hizmete Açıldı

KOP İdaresi Başkanlığı, bölge hayvancılığının en önemli sorunlarının başında gelen kaba yem problemini azaltmak için finansman desteği sağladığı ‘KOP ile Silajım Pakette’ Tesisi törenle hizmete açıldı. Yerli makine alım desteğinin verildiği proje sayesinde hasadın hemen ardından tarlada yerinde paketlenecek kaba yem ile hem üreticiler kazanacak hem de hayvanlar besin değeri yüksek kaliteli yemlere kavuşacak.

Devamı ...

22.09.2022 Sözleşmeli Uzman Personel Sözlü (Mülakat) Sınav Sonuçları

Başkanlığımızca 03/06/2011 tarih ve 642 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 5’inci Maddesinin üçüncü fıkrası ve 11.09.2013 tarihli ve 28762 nolu Resmi Gazete’de yayımlanan 2013/5286 Karar sayılı Bölge Kalkınma İdarelerinde Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara göre 3 (üç) adet sözleşmeli uzman personel alımı kapsamında adaylara yönelik 18/08/2022 tarihinde Sınav Kurulu tarafından yapılan sözlü (mülakat) sınav sonuçlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca adaylar sınavlarına ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

Devamı ...

14.09.2022 Altınekin'e KOP Hayal Kütüphanesi

KOP İdaresi tarafından Konya’nın Altınekin İlçesinde finanse edilen, öğrencilerin yaparak ve yaşayarak öğreneceği KOP Hayal Kütüphanesi; teknoloji, bilim-deney-keşif, sanat-edebiyat ve tarih gibi bölümleriyle bölgeye kazandırıldı. KOP OKUYOR kapsamında 2016-2022 yılları arasında ise 246 proje ile bölge eğitimine 22 Milyon TL’lik finansman desteği sağlanmış oldu.

Devamı ...

07.09.2022 Başarılı Projeler KOP ile Hayat Bulacak

KOP İdaresi Başkanlığının, bölge illerindeki tüm lise öğrencileri arasında düzenlediği "Projem KOP İle Hayat Buluyor" proje yarışmasında dereceye girenler ödüllendirildi. KOP Başkan Vekili Murat Karakoyunlu, 9 farklı temada birbirinden değerli, çok parlak ve nitelikli projeler arasında seçim yaparken oldukça zorlandıklarını söyledi.

Devamı ...

10.08.2022 Sözleşmeli Uzman Personel Başvuru Değerlendirme Sonuçları

Başkanlığımızca 03/06/2011 tarih ve 642 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 5. Maddesinin 3. Fıkrası ve 11.09.2013 tarihli ve 28762 nolu Resmi Gazete’de yayımlanan 2013/5286 Karar sayılı Bölge Kalkınma İdarelerinde Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara göre 3 (üç) adet sözleşmeli uzman personel alımı ilanı 01/06/2022 tarihinde ilan edilmiş olup, 20/06/2022-01/07/2022 tarihleri arasında başvurular alınmıştır.

Devamı ...

03.08.2022 KOP’un 2023 Yılı Mali Destek Çağrı Programı Başladı

KOP İdaresi Başkanlığı, 2023 yılında finansman desteği sağlayacağı projelerin belirlenmesi için ‘KOP Mali Destekleri Çağrı Programı’nı başlattı. Sulama, Tarım ve Hayvancılık alanlarında kabul edilecek proje başvurularında alt limit 200 Bin TL, üst limit ise yaklaşık 30 Milyon TL olarak belirlendi. Sadece KOP Proje Havuzu Sistemi üzerinden alınacak başvurularda eş finansman şartı bulunuyor.

Devamı ...

20.07.2022 2022-1 KPSS Sonuçlarına Göre Başkanlığımıza Yerleştirilen Adaylardan İstenen Belgeler

2022-1 KPSS Sonuçlarına göre Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar için Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri çerçevesinde,

Devamı ...

18.07.2022 Mülakat Sınavı Erteleme Duyurusu

19.07.2022 tarihinde yapılması planlanan "KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı Sözleşmeli Uzman Alımı" mülakat sınavı 18.08.2022 tarihine ertelenmiştir.

Devamı ...

30.06.2022 ​KOP Desteklerine Yerinde İnceleme

KOP Başkan vekili Murat Karakoyunlu, ‘KOP Mali Destek Programları’ kapsamında yürütücü kamu kurum ve kuruluşlarına verilen hibe desteklerini yerinde inceledi. Kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanması ilkesiyle mevcut projelerin son durumları hakkında yetkililerden bilgiler alan Karakoyunlu, değişen Türkiye şartlarına uygun yeni proje önerileri içinde fikir alışverişinde bulundu.

Devamı ...

23.06.2022 Otizmli Eller KOP ile Toprağa Dokunuyor

KOP İdaresi tarafından, otizmli bireylerin tedavi ve rehabilitasyonlarına katkı sağlaması amacıyla finanse edilen ‘Otizmli Eller KOP ile Toprağa Dokunuyor Projesi’nin eğitim serası hizmete açıldı. SOBE Vakfı bünyesinde faaliyete geçirilen serada 113 otizmli öğrencinin toprakla teması sağlanacak.

Devamı ...

17.06.2022 KOP’la ‘Tarım Engel Tanımaz’ Projesi Hizmete Girdi

KOP İdaresi tarafından finanse edilen, Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Özel Eğitim Meslek Okulu tarafından yürütülen ‘Tarım Engel Tanımaz Projesi'nin sera açılışı gerçekleştirildi. 10-27 yaş grubu arasındaki özel öğrencileri toprakla buluşturan projede, çocuklar organik sebze ve meyve yetiştirmeyi öğrenecek.

Devamı ...

15.06.2022 KOP Personeli İçin ‘Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı’ Toplantısı

KOP İdaresi Başkanlığı, bölge illerinin ihtiyaç ve önceliklerine göre farklı sektörlerde finansman desteği sağlayan bünyesindeki koordinatörlük personelleri için kurum içi ‘Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı’ toplantıları düzenliyor. Toplantılar sonucunda farklı sektörlere finansman desteği veren koordinatörlüklerin proje bazlı iletişim kabiliyetleri güçlendirilecek.

Devamı ...

07.06.2022 Aksaray’ın KOP Mali Destekleri Bakan Varank’ın Katılımıyla İmzalandı

KOP İdaresi tarafından 2022 yılı mali destek programı kapsamında Aksaray’a verilecek hibe desteklerinin protokolleri, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank’ın katılımıyla imzalandı. Atılan imzalarla 7 proje için Aksaray’a 13 Milyon liranın üzerinde hibe finansman desteği aktarılmış oldu.

Devamı ...

01.06.2022 KOP Hayal Atölyesi Açıldı

Anasınıfı çağındaki çocuklarda teknoloji bağımlılığını önlemek, hikâye, masal, tekerleme ve tasarım etkinlikleriyle gelişimlerine katkı sağlanmak ve öz kültürünü öğrenerek, değerlerine sahip çıkan kültürel miraslarını gelecek kuşaklara aktarabilen nesiller yetiştirmek amacıyla KOP İdaresi tarafından finansman desteği sağlanan ‘KOP Hayal Atölyesi’ projesi törenle hizmete açıldı.

Devamı ...

25.05.2022 KOP Desteğiyle Meram’a ‘Yeni Nesil Öğrenme Merkezi’

KOP İdaresi ile Meram Belediyesi örnek bir projeyi daha hayata geçiriyor. KOP Bölgesinde bir ilk olacak proje ile hayata geçirilecek ‘Yeni Nesil KOP Öğrenme Merkezi’nin, Meram gençliğinin nitelikli eğitim alması için hizmet verecek.

Devamı ...

24.05.2022 KOP’tan Niğde'ye 12 Proje İçin 21 Milyon TL’lik Destek

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, 2022 yılında Niğde'de 12 proje için 21 milyon liralık destek sağlayacak.

Devamı ...

19.05.2022 KOP’dan Nevşehir'in 12 Projesine 17 Milyon TL'lik Mali Destek

KOP Bölge Kalkınma İdaresi tarafından yürütülen ve Nevşehir'de desteklenmesi planlanan projelerin protokolü, Kapadokya Alan Başkanlığı'nda gerçekleştirildi. 2022 Yılı KOP Mali Destek Programı kapsamında Nevşehir’de 12 projeye 17 Milyon TL’lik destek için imzalar atıldı.

Devamı ...

18.05.2022 Yozgat’a 2022 Yılı İçin 11 Milyon TL’lik KOP Desteği

Yozgat Valiliği ile Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı arasında imzalanan 11 milyon liralık destek protokolü ile tarım ve hayvancılık sektöründe 12 proje hayata geçiyor.

Devamı ...

17.05.2022 KOP'tan 2022 yılında Kırıkkale'ye 14 Milyon TL'lik Destek

Kırıkkale Valiliği ile Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı arasında imzalanan 14 milyon 110 bin liralık destek protokolünde, tarım ve hayvancılık sektörü için hazırlanan 6 proje hayata geçiyor.

Devamı ...

12.05.2022 Kosova Heyeti Örnek KOP Projelerini İnceledi

Kosova Cumhuriyeti Bölgesel Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı ve beraberindeki heyet Konya’da incelemelerde bulundu. Bölgesel kalkınmanın en önemli sac ayağını oluşturan KOP İdaresi ve MEVKA tarafından desteklenen örnek projeleri sahada ziyaret eden heyet üyeleri, Türkiye’nin deneyimlerini Kosova’da hayata geçirilebilmesi adına ziyaretin kendileri için büyük önem taşıdığını ifade ettiler.

Devamı ...

30.04.2022 2022 Yılında Bölgeye 120 Milyon TL’lik KOP Desteği

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 2022 Yılı KOP Mali Destek Projelerini Onayladı. 78 projenin finanse edileceği 2022 Mali Destek yılında en büyük payı küresel ısınmaya bağlı olarak tüm dünyada etkisini iyice hissettiren kuraklıkla iklim değişikliği etkilerini en aza indirecek ‘Tarımsal Sulama ve Kırsal Kalkınma’ projeleri aldı.

Devamı ...

26.04.2022 37 Projede, 33 Milyon TL’lik Yatırım

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve Mevlana Kalkınma Ajansı desteğiyle hayata geçirilen, toplam yatırım tutarı 33 milyon TL olan 37 projenin toplu açılışını yaptı.

Devamı ...

25.04.2022 Bakan Varank Divle Obruk Peynirini Yerinde İnceledi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, bölgesel kalkınmayı odağına alan projeleri hayata geçiriyor. Turizmden tarıma, ulaştırmadan çevreye kadar hayatın her alanına dokunan projelerden biri de Karaman’da gerçekleştirildi. Sadece “Obruk” adı verilen bir mağarada üretilen ve Türk Rokfor’u da denilen peynir, kırmızı rengi ve lezzetiyle dünyada adını duyurmaya başladı.

Devamı ...

11.04.2022 ‘Projem KOP ile Hayat Buluyor' Yarışması Tanıtımı Karaman’da Yapıldı

KOP İdaresi tarafından bu yıl ilk kez uygulanacak olan ‘Projem KOP ile Hayat Buluyor’ yarışması Karaman Tanıtım Toplantısı yapıldı. Bölgedeki tüm lise öğrencilerinin katılabileceği ödüllü ve proje destekli yarışmada gençler yaşadıkları dünyaya ve yarınlara iz bırakacak.

Devamı ...

08.04.2022 ‘Projem KOP İle Hayat Buluyor Yarışması Tanıtımı Niğde’de Yapıldı

KOP İdaresi tarafından bu yıl ilk kez uygulanacak olan ‘Projem KOP İle Hayat Buluyor’ yarışması Niğde Tanıtım Toplantısı yapıldı. Bölgedeki tüm lise öğrencilerinin katılabileceği ödüllü ve proje destekli yarışmada gençler yaşadıkları dünyaya ve yarınlara iz bırakacak.

Devamı ...

07.04.2022 Liseli Gençlerin Projeleri KOP ile Hayat Bulacak

KOP İdaresi tarafından bu yıl ilk kez uygulanacak olan ‘Projem KOP İle Hayat Buluyor’ yarışmasının Konya Tanıtım Toplantısı yapıldı. Bölgedeki tüm lise öğrencilerinin katılabileceği ödüllü ve proje destekli yarışmada gençler yaşadıkları dünyaya ve yarınlara iz bırakacak.

Devamı ...

31.03.2022 UNİKOP Dönem Başkanlığı Konya Teknik Üniversitesinde

KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) Dönem Başkanlığı görevi Konya Teknik Üniversitesine (KTÜN) geçti. Devir Teslim töreninin ardından KOP Başkanı Şahin ile üniversite rektörlerinin katıldığı UNİKOP Üst Kurul toplantısında 2022 yılı çalışma takvimi oluşturuldu.

Devamı ...

23.03.2022 KOP’tan ‘Sürdürülebilir Tarım İçin Su, Su İçin Bilinçli Tüketim’ Paneli

Hayatın kaynağı, her türlü canlı yaşamının temel ihtiyacı suyun bilinçli tüketim ve sürdürülebilir tarım için önemi, 22 Mart Dünya Su Gününde düzenlenen panelde masaya yatırıldı. KOP Başkanı Şahin; Türkiye genelinde olduğu gibi KOP Bölgesinde de su kaynaklarının her geçen gün azaldığını belirterek artan nüfusa bağlı gıda ihtiyacının karşılanabilmesi için tarımsal üretiminde sürdürülebilir olması gerektiğini söyledi.

Devamı ...

18.03.2022 KOP Temiz Hava, Sıfır Atık ve Geri Dönüşüm Kütüphanesi Projesiyle Kazanan Geleceğin Türkiye’si Olacak

KOP İdaresinin hibe desteği ile finanse ettiği ‘KOP Temiz Hava, Sıfır Atık ve Geri Dönüşüm Kütüphanesi Projesi’ hizmete açıldı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Konya il teşkilatları tarafından yürütülen projede Konya Milli Eğitim Müdürlüğünün desteği ile 4-11 yaş aralığındaki çocuklara çevre bilinci aşılanacak.

Devamı ...

11.03.2022 Dünyanın İlk Kadın Teşkilatına KOP Desteği

Ahilik Teşkilatının kurucusu Ahi Evran’ın eşi Fatma Bacı tarafından 13’üncü yüzyılda kurulan ve dünyanın ilk kadın teşkilatı olarak kayıtlara geçen Bacıyan-ı Rum Teşkilatı, KOP İdaresinin destekleriyle Kırşehir’de yeniden hayata geçirildi.

Devamı ...

10.03.2022 Ulusötesi İş Birliği Projesinin Almanya Ayağı Tamamlandı

KOP İdaresi, Konya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Selçuk Üniversitesi ile Konya-Karaman Tarım Kooperatifleri Bölge Birliği ortaklığında yürütülen ‘Sürdürülebilir Tarım ve Yaşam, Yaşayan Topraklar’ projesi ulusötesi iş birliği ağının İkinci buluşması Almanya’da gerçekleşti.

Devamı ...

23.02.2022 Güneş Panellerinin Kalbi Milli İmkanlarla Üretilecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Güneş Paneli üretim sektörünün temelini oluşturan ve Türkiye’de ilk olan Silisyum Saflaştırma Teknolojisini Niğde’de törenle hizmete açtı. KOP İdaresinin destekleriyle Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi tarafından yürütülen projede, kamu kaynaklı Türkiye’nin ilk solar seviyede ve endüstriyel boyutta Silisyum İngot külçesi üretimi gerçekleştirildi.

Devamı ...

31.01.2022 TEKNOFEST 2022 HEYECANI

Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST, T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı yürütücülüğünde, Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu, medya kuruluşları ve üniversitelerin destekleriyle düzenlenmektedir. Teknoloji ve bilime yönelik toplumda farkındalık oluşturmayı ve Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST, gençlerin geleceğin teknolojileri üzerinde çalışmalarını desteklemek için roketlerden otonom sürüş sistemlerine, insansız hava araçlarından sualtı sistemlerine teknolojinin birçok alanında düzenlenen yarışmalar başta olmak üzere, çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

Devamı ...

25.01.2022 KOP ve Kalkınma Ajansları 2. İstişare Toplantısı Yozgat’ta Yapıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile 8 ilden oluşan KOP bölgesinde faaliyet gösteren MEVKA, AHİLER ve ORAN Kalkınma Ajansının bir araya geldiği ikinci istişare toplantısı Yozgat’ta gerçekleştirildi.

Devamı ...

20.01.2022 Kozaklı KOP Astronomi Kütüphanesi Hizmete Açıldı

KOP İdaresi tarafından finanse edilen ve Kozaklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Kozaklı KOP Astronomi Kütüphanesi’ törenle hizmete açıldı. KOP Başkanı Mahmut Sami Şahin, Türkiye’nin teknolojik hamlelerine uygun, nitelikli beşeri sermayesinin KOP Tematik Kütüphaneleri ile geleceğe hazırlanacağını söyledi.

Devamı ...

14.01.2022 Ulusötesi Erasmus+ Projesi ile KOP Tarımı Gelişecek

KOP İdaresi ile Konya İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü ‘Sürdürülebilir Tarım ve Yaşam, Yaşayan Topraklar’ projesi ulusötesi iş birliği ağının ilk buluşması İspanya’da gerçekleşti. KOP Başkanı Şahin, yürütülecek iş birlikleri sayesinde bölgenin tarımsal faaliyetler ve önceliklerine uygun farklı üretim tekniklerinin benimsenmesi ve yaygınlaştırılması adına yenilikçi model transferlerini hedeflediklerini söyledi.

Devamı ...

08.01.2022 Niğde’de Kapalı Sulama Sistemi Dönüşümü KOP KÖSİP’le Devam Ediyor.

KOP İdaresinin finansman desteğiyle Niğde’de 3 yeni proje hayata geçirilecek. İl Özel İdaresi tarafından yürütülecek KOP KÖSİP projeleri için aktarılan 5 Milyon 750 Bin TL’lik ek kaynakla 91 kişilik yeni istihdam sağlanırken, 174 hektar alan kapalı sistem sulama sistemine dönüştürülmüş olacak.

Devamı ...

06.01.2022 Nevşehir’e KOP KÖSİP Desteği

KOP İdaresinin finansman desteğiyle Nevşehir İl Özel İdaresi tarafından yürütülecek olan KOP KÖSİP projesi için imzalar atıldı. Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel’in yer aldığı törenle Gülşehir ilçesi Alemli Köyü Kapalı Sistem Sulama Tesisi için 6 Milyon 500 Bin TL’lik ek kaynak aktarıldı.

Devamı ...

05.01.2022 Karaman KOP KÖSİP’le Kazanacak

KOP İdaresinin, 2021 Yılı Mali Destek Programı kapsamında Karaman İl Özel İdaresi tarafından yürütülecek projeler için hazırladığı yeni destek paketinin imzaları atıldı. Vali Mehmet Alpaslan Işık’ında imzasıyla hayata geçen hibe destekleriyle 7 Milyon 950 Bin TL’lik ek kaynak İl Özel İdaresine aktarıldı.

Devamı ...

03.01.2022 Bakan Varank’tan KOP Bölgesine Yeni Destek Paketi

KOP Bölgesinin 2021 yılı Mali Destek Programında finansman desteği verdiği projelere yenileri eklendi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın onayladığı yeni destek paketinden 13 projeye 53 Milyon 600 Bin TL’lik kaynak çıktı. 2021 yılı KOP Mali Destek Programının toplam bütçesi ise 152 projeye karşılık 156 Milyon 861 Bin TL olarak gerçekleşti.

Devamı ...

30.12.2021 KOP’tan Kırşehir’e ‘Fen, Bilim ve Deney Kütüphanesi’

KOP İdaresinin destekleriyle geleceğin Türkiye’sini şekillendirecek gençlerin; bugünün teknolojisini daha iyi anlamalarını, yeni teknolojilere hızlı ve sağlıklı bir şekilde adapte olabilmelerini ve bilim-teknoloji alanında üretim yaparak kendilerini geliştirmelerine imkân sağlayacak ‘KOP Fen, Bilim ve Deney Kütüphanesi’ Kırşehir’de gençlerin hizmetine sunuldu.

Devamı ...

25.12.2021 KOP Hayal Kütüphanesi Kırşehir’de Açıldı

KOP İdaresinin destekleriyle, gençlerin bilim ve teknoloji alanındaki gelişmelerle yakından tanışacağı ve takip edebileceği, eğlenirken robotik kodlama eğitimleri alabileceği, zekâ oyunları ile hayal güçlerini geliştirebilecekleri uzay ve astronomi temalı ‘Kırşehir KOP Hayal Kütüphanesi’ hizmete açıldı.

Devamı ...

20.12.2021 YAS Su ve Enerji Revizyonu Projesi İçin İmzalar Atıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlı ile Karaman ve Niğde Valilikleri arasında ‘Yeraltı Sularında (YAS) Su ve Enerji Revizyonu’ projeleri için imzalar atıldı. Finansman desteği sağlanacak projeler sayesinde su kısıtı bulunan Konya Kapalı Havzası (KKH) illerinde sulama kooperatiflerine yaklaşık 2 Milyon TL tutarında otomasyonlu sistem desteği verilecek.

Devamı ...

13.12.2021 “KOP Mesleki Deneyim ile Nitelikli Gençler Projesi’ Hayata Geçirildi

Konya Ovası Projesi Sosyal Gelişim Programı” (KOPSOGEP) kapsamında Konya Teknik Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından yürütülmekte olan ‘KOP Mesleki Deneyim İle Nitelikli Gençler Projesi’ hayata geçirildi. Proje kapsamında Meslek Yüksek Okulu bünyesinde bulunan bilgisayar destekli uygulama sınıfı, endüstriyel otomasyon uygulama sınıfı ve Kimya laboratuvarı yenilenerek öğrencilerin mesleki gelişimine katkı sağlamak üzere kullanıma sunuldu.

Devamı ...

10.12.2021 Doğanhisar Kadınları KOP ile Şehidi İçin Üretecek

Konya’nın Doğanhisar İlçesinde görevi başında uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybeden Belediye Başkanı İhsan Öztoklu’nun adı, KOP desteğiyle ilçesinde kurulan tekstil atölyesinde yaşatılacak. Şehit Başkanın isminin verildiği tekstil atölyesinde 250 kişiye kadar iş imkânı sunulacak.

Devamı ...

30.11.2021 KOP Bölge Kalkınma Programı Kırıkkale’de Tanıtıldı

KOP Bölgesinin 2021-2023 yılları arasını kapsayan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanarak yürürlüğe giren KOP Bölge Kalkınma Programı; valilik, kamu kurum kuruluşları ile koordineli şekilde düzenlenen toplantıyla Kırıkkale’de tanıtıldı.

Devamı ...

16.11.2021 UNİKOP-TÜBİTAK Değerlendirme Toplantısı Konya’da Yapıldı

KOP İdaresinin ev sahipliğinde, KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) üyesi üniversitelerin Rektörleri, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Teknoloji Transfer Ofisleri yöneticilerinin katılımıyla düzenlenen değerlendirme toplantısı Konya’da yapıldı. KOP Başkanı Mahmut Sami Şahin ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, katılımcılara bölgenin sürdürülebilir kalkınmasına katkı sağlayacak proje başlıkları hakkında bilgiler aktardı.

Devamı ...

12.11.2021 KOP Proje Havuzu 2022 Yılı Başvuruları Başladı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, 2022 yılı Mali Destek Programları kapsamında Tarım ve Hayvancılık alanlarında proje başvurularını almaya başladı. Başvuruda bulunmak isteyen kamu kurum ve kuruluşları ‘KOP Proje Havuzu Sistemi’nden online olarak müracaat edebilecek.

Devamı ...

08.11.2021 Nasreddin Hoca Bellek Merkezine KOP Desteği

KOP İdaresinin finansman destekleriyle başlatılan ve Akşehir Belediyesi tarafından yürütülen ‘Nasreddin Hoca Dünya Mizah Köyü Projesi’ çalışmaları hızla devam ediyor. Proje kapsamında kurulacak ‘Nasreddin Hoca Bellek Merkezi’ kurulumu için ek ödenek protokolü imzalandı.

Devamı ...

27.10.2021 8. Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu Başladı

KOP İdaresinin desteği ve koordinasyonuyla kurulan KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) tarafından düzenlenen 8. Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu, Hacı Bektaş Veli Üniversitesinin (NEVÜ) ev sahipliğinde Nevşehir’de başladı.

Devamı ...

25.10.2021 KOP Destekli ‘Akıllı ve Yeşil Kampüs’ Projesi Selçuk Üniversitesinde Başlıyor

KOP İdaresi ile Selçuk Üniversitesi arasında gerçekleştirilen iş birliği protokolü sayesinde ‘Akıllı ve Yeşil Kampüs’ projesi hayata geçiriliyor. Enerji tüketiminin ölçülmesi, azaltılması ve verimliliğin artırılması amaçlanan projenin tüm kamu kurum ve kuruluşlarına örnek olması hedefleniyor.

Devamı ...

22.10.2021 KOP’tan Akören’e Eğitim ve İstihdam Desteği

KOP İdaresinin finansman destek sağladığı ‘Şehit İhsan Öztoklu KOP Tekstil Atölyesi’ ve ‘Akören Yaşayan KOP Kütüphanesi’ projeleri törenle hizmete açıldı. Ulusal giyim firmalarına üretim gerçekleştiren tekstil atölyesi ile kadın istihdamına büyük katkı sağlanırken, ilim irfan yuvası olarak bilinen ilçenin gelecek mirasına kütüphane desteği ile artı değer katılıyor.

Devamı ...

21.10.2021 8. Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu Nevşehir’de Yapılacak

KOP İdaresi ile KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) iş birliğiyle düzenlenen 8. Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu 26-28 Ekim 2021 tarihleri arasında Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) ev sahipliğinde Nevşehir’de yapılacak.

Devamı ...

21.10.2021 Su Politikasının Paydaşları KOP’ta Bir Araya Geldi.

Türk tarım ekonomisinde önemli bir konuma sahip olan Konya Kapalı Havzası (KKH) için bölgenin su politikasını yöneten kurumlar KOP İdaresinin ev sahipliğinde bir araya geldi. Bölgenin tasarruflu sulama yatırımları ve sulu tarımın geleceği konularında yürütülen projeler ve iş birlikleri masaya yatırılıyor.

Devamı ...

20.10.2021 ‘KOP ile Çatalhöyük Kadınları Üretiyor Tekstil Atölyesi’ Hizmete Açıldı

Çumra’da kadın istihdamına katkı sağlayacak ‘KOP ile Çatalhöyük Kadınları Üretiyor’ projesi kapsamında faaliyet yürütecek olan ev tekstil atölyesinin açılışı gerçekleşti.

Devamı ...

15.10.2021 KOP TEYAP’la Çiftçinin Üretim Kapasitesi Artıyor

KOP İdaresi tarafından verilen hibe finansman destekleri ile Bozkır İlçe Tarım Müdürlüğü ve Ziraat Odası iş birliğinde yürütülen projeler, bölge çiftçisinin üretim kapasitesini artırıyor. Ortak makine kullanımı sayesinde önemli oranda kaynak tasarrufu sağlayan üreticiler, modern tarım teknikleri ile katma değeri yüksek, sürdürülebilir üretim imkanına kavuşuyor.

Devamı ...

13.10.2021 KOP ile Okutan Çocuk Atölyeleri Projesi Karapınar’da Açıldı

KOP İdaresinin hibe finansman desteği verdiği, Karapınar Kaymakamlığı, Karapınar Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün iş birliğinde yürütülen ‘KOP ile Okutan Çocuk Atölyeleri Projesi’ törenle hizmete açıldı. Çocukların eğlenirken öğrenecekleri atölyelerden ailelerde yararlanabilecek.

Devamı ...

11.10.2021 Bakan Varank, KOP Bölge Kalkınma Programını Konya’da Açıkladı

KOP Bölgesinin 2021-2023 yılları arasını kapsayan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanarak yürürlüğe giren KOP Bölge Kalkınma Programı; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından Konya’da tanıtıldı.

Devamı ...

01.10.2021 KOP Cebir Kütüphanesi Nevşehir’de Açıldı

KOP İdaresi tarafından finanse edilen, Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen tematik ‘KOP Cebir Kütüphanesi’ törenle açıldı. Cebirsel ve Bilimsel Kitaplar, Matematik ve Zeka Oyunları ile Teorem İspat Maketleri gibi yüzlerce materyalin yer aldığı kütüphane, gelecek Türkiye’sinin bilim insanlarına hizmet verecek.

Devamı ...

01.10.2021 KOP Bölge Kalkınma Programı Nevşehir’de Tanıtıldı

KOP Bölgesinin 2021-2023 yılları arasını kapsayan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanarak yürürlüğe giren KOP Bölge Kalkınma Programı; valilik, kamu kurum kuruluşları ile koordineli şekilde düzenlenen toplantıyla Nevşehir’de tanıtıldı.

Devamı ...

30.09.2021 KOP Bölge Kalkınma Programı Aksaray’da Tanıtıldı

KOP Bölgesinin 2021-2023 yılları arasını kapsayan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanarak yürürlüğe giren KOP Bölge Kalkınma Programı; valilik, kamu kurum kuruluşları ile koordineli şekilde düzenlenen toplantıyla Aksaray’da tanıtıldı.

Devamı ...

24.09.2021 KOP Enerji Verimliliği 2021 Projeleri Yozgat’ta İmzalandı

KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından 2021 yılında finanse edilen, Yozgat İl Özel İdaresi ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülecek olan KOP Enerji Verimliliği Projeleri imza töreni Yozgat’ta gerçekleştirildi. Hayata geçirilen projeler ile jeotermal kaynaklarından maksimum faydanın sağlanmasının yanı sıra enerji kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması adına okulöncesi ve örgün eğitim öğrencileri ile yerel halkın bilinçlendirilmesi sağlanacak.

Devamı ...

23.09.2021 KOP Bölge Kalkınma Programı Yozgat’ta Tanıtıldı

KOP Bölgesinin 2021-2023 yılları arasını kapsayan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile yürürlüğe giren KOP Bölge Kalkınma Programı; valilik, kamu kurum ve kuruluşları ile koordineli şekilde düzenlenen toplantıyla Yozgat’ta tanıtıldı.

Devamı ...

20.09.2021 KOP KÖSİP 2022 Çağrı Programı Başladı

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, kısa adı KOP KÖSİP olan KOP Bölgesi Küçük Ölçekli Sulama İşleri Programı kapsamında 2022 yılı için proje tekliflerini almaya başladı. 15 Eylül-30 Kasım 2021 tarihleri arasında alınacak proje teklifleri proje.kop.gov.tr adresinden online olarak yapılabilecek.

Devamı ...

18.09.2021 Bakan Varank, KOP Enerji Projelerini Onayladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOP Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Programı kapsamında verilecek olan KOP Enerji Proje desteklerini onayladı. KOP Başkanı Şahin, sağlayacakları finansman destekleri ile bölgeye örnek olacak çalışmalara imza atılacağını ifade etti.

Devamı ...

11.09.2021 KOP Bölge Kalkınma Programı Karaman’da Tanıtıldı

KOP Bölgesinin 2021-2023 yılları arasını kapsayan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile yürürlüğe giren KOP Bölge Kalkınma Programı; valilik, kamu kurum ve kuruluşları ile koordineli şekilde düzenlenen toplantıyla Karaman’da tanıtıldı.

Devamı ...

08.09.2021 KOP Bölgesi Teknoparklar Birliği ‘TEKNOKOP’ İçin İmzalar Atıldı

KOP İdaresi’nin koordinasyonunda 2012 yılında kurulan KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) yeni bir birlikteliğe gitti. UNİKOP üyesi üniversitelerin Teknoloji Geliştirme Bölgelerinin bir araya gelmesi ile oluşturulan KOP Bölgesi Teknoparklar Birliği (TEKNOKOP) için imzalar Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde (NEVÜ) atıldı.

Devamı ...

13.08.2021 KOP’un Yenilikçi Projesi Tarla Günü Etkinliğiyle Tanıtıldı

Suyun her bir damlasının bile son derece kıymetli olduğu günümüzde KOP İdaresi tarafından KOP Eylem Planına alınan ve desteklenen; uygulayıcısı çiftçilere hem zamandan hem yakıttan hem de sudan önemli tasarruf sağlayan yenilikçi Zebra/Şeritvari Sürüm Yöntemi, Tarla Günü Etkinliği ile tanıtıldı. Mevcut kuraklığa rağmen toprakta su hasadı yapabilen ve sulama yapmadan tohumların yüzde 80 oranında ilk çıkışı yapmasına imkân veren Zebra Sürüm ile kazanan üretici oldu.

Devamı ...

13.08.2021 Seracılık İhtisas Bölgesi KOP Destekleriyle Konya’da Kuruluyor

KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Konya Büyükşehir Belediyesi arasında seracılığın geliştirilmesi ve bu yolla sosyal destek alan ailelere destek olmak amacıyla “Seracılık İhtisas Bölgesi” işbirliği protokolü imzalandı. KOP İdaresi Başkanı Mahmut Sami Şahin, seracılığın yaygınlaşması ile Konya’da tarım üretimin dönemsel olarak kısa bir zamanda değil, daha uzun sürelerde yapılmasının sağlanacağını söylerken, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Uğur Altay ise hedeflerinin öncelikle Konya’da seracılığın gelişimi için bir okul oluşturmak olduğunu, bu okulda yetişecek teknik elemanlar sayesinde çiftçi eğitimlerinin yapılacağını belirtti.

Devamı ...

11.08.2021 KOP Destekli Kalkınma Projelerine Yerinde İnceleme

KOP İdaresinin hibe destekleri ile finanse ettiği ve proje ortağı kamu kurumları tarafından hayata geçirilen Kırsal Kalkınma destek projeleri yerinde inceleniyor. Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri ile KOP Başkanı Mahmut Sami Şahin’in katıldığı saha incelemelerinde üreticilerin mutluluğu gözlerine yansıdı.

Devamı ...

04.08.2021 Türkiye’nin Uluslararası Kahve Uzmanları, KOP Desteğiyle Konya’da Yetişiyor.

Türkiye’nin, uluslararası geçerliliğe sahip Barista Eğitimi Konya’da ilk kez veriliyor. KOP İdare Başkanlığı tarafından finanse edilen, Necmettin Erbakan Üniversitesi ile Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği tarafından yürütülen ‘KOP ile Hizmet Sektöründe Mesleki Gelişim Projesi’ ile uluslararası yetkinliğe sahip yerli Kahve Uzmanları sertifikalarını düzenlenen törenle aldı.

Devamı ...

30.07.2021 Kadınlar Düşündü, KOP Gerçekleştirdi.

Kadın İstihdamını Artıracak ‘Huğlu KOP Tekstil Atölyesi’ hizmete açıldı. Birinci Dünya Savaşı yıllarından başlayan yerli ve milli av tüfeği üretimini 2020 yılında 15 milyon dolarlık ihracat başarısı ile taçlandıran Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi, KOP İdaresi desteği ile avcı kıyafetleri ve outdoor ürünlerini artık kendisi üretecek. Kadın istihdamına yönelik finanse edilen projede ‘Huğlu KOP Tekstil Atölyesi’ törenle hizmete açıldı.

Devamı ...

27.07.2021 KOP Bölge Kalkınma Programı Kırşehir’de Tanıtıldı

KOP Bölgesinin 2021-2023 yılları arasını kapsayan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile yürürlüğe giren KOP Bölge Kalkınma Programı valilik, kamu kurum ve kuruluşları ile koordineli şekilde düzenlenen tanıtım toplantısıyla Kırşehir’de tanıtıldı.

Devamı ...

15.07.2021 Yunus Emre Yılında KOP’tan Karaman’a Proje Desteği

Cumhurbaşkanlığı tarafından 2021 yılının ‘Yunus Emre’ ve ‘Türkçe’ yılı ilan edilmesi, KOP Destekli Karaman Projelerine de yansıdı. KOP Başkanı Şahin, Karaman Valiliği koordinasyonunda ‘2021 Yunus Emre Yılı’nın önemine uygun hibe destekli proje sahalarını yerinde inceledi. İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ında eşlik ettiği ziyarette Başkan Şahin çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Devamı ...

01.07.2021 Yeni Nesil II. KOP Bölge Kalkınma Programı Niğde’de Açıklandı

KOP Bölgesinin 2021-2023 yılları arasını kapsayan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile yürürlüğe giren ‘Yeni Nesil II. KOP Eylem Planı’ valilik, kamu kurum ve kuruluşları ile koordineli şekilde düzenlenen tanıtım toplantısıyla Niğde’de tanıtıldı.

Devamı ...

16.06.2021 Çocuklar İçin Birleştiler 'KOP İle Toprağa Dokun, Doğada Kal' Dediler

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından finanse edilen, Konya Büyükşehir Belediyesi, Selçuk Üniversitesi, Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü ve Selçuklu Halk Eğitim Merkezinin ortaklağında yürütülecek olan 'KOP İle Toprağa Dokun; Doğada Kal' projesinin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Devamı ...

10.06.2021 “KOP Bölgesinde Endüstriyel Kenevir Eğitim Projesi” İçin İmzalar Atıldı

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Yozgat Bozok Üniversitesi arasında ‘KOP Bölgesinde Endüstriyel Kenevir Eğitim Projesi’ne ilişkin protokol imzalandı.

Devamı ...

09.06.2021 İstihdam Sağlayacak ‘Tarihi Lezzet Durağı Projesi’ne KOP Desteği

KOP İdaresinin desteğiyle Niğde Belediyesinin başlattığı ‘Tarihi Lezzet Durağı Projesi’ ile yöresel lezzetler yaşatılacak. Niğde’nin tarihi mekanlarından olan Kadıoğlu Konağı’nda gerçekleştirilecek proje aynı zamanda kentin turizmi açısından önemli bir kazanım olacak. Tarihle iç içe mekânda konuklar hem orijinal Niğde lezzetlerini tadacak hem de geçmişin havasını teneffüs edebilecekler.

Devamı ...

03.06.2021 ‘KOP Mesleki Deneyim İle Nitelikli Gençler Projesi’ İçin İmzalar Atıldı.

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) arasında ‘KOP Mesleki Deneyim İle Nitelikli Gençler Projesi’nin uygulanması, izlenmesi ve denetimine ilişkin protokol imzalandı. KOP Başkanı​ Mahmut Sami Şahin ile Rektör Prof. Dr. Babür Özçelik’in imzaladığı protokol ile hem gençlere istihdam alanı oluşturulacak hem de sanayinin nitelikli ara elaman ihtiyacı karşılanacak.

Devamı ...

02.06.2021 KOP VE MEVKA’DAN Çiftçinin Yüzünü Güldürecek Yenilikçi Proje

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi ve Mevlâna Kalkınma Ajansı (MEVKA) iş birliği ile Alibeyhüyüğü Sulama Kooperatifi tarafından yürütülecek “Yeraltı Sularında Su ve Enerji Revizyonu Projesi” için imzalar atıldı.

Devamı ...

02.06.2021 Maliyeti Azaltıp Verimi Artıracak Projeye KOP Desteği

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Selçuk Üniversitesi arasında gerçekleştirilen iş birliği protokolü ile çiftçinin maliyetini azaltıp verimini artıracak önemli bir proje hayata geçiriliyor.

Devamı ...

28.05.2021 Nevşehir'in 14 Projesine 10 Milyon 970 Bin 750 TL’lik KOP Desteği

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Nevşehir Valiliği arasında 2021 Yılı KOP Mali Destek Programları destek protokolü imzalandı.

Devamı ...

28.05.2021 Niğde’de Hayata Geçirilecek 17 Projeye KOP’tan 11 Milyon 523 TL Destek

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından belirlenen ve Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresinin destekleriyle 2021 yılı içerisinde hayata geçirilecek olan 11 milyon 523 Bin Türk Lirası tutarındaki 17 proje için imzalar atıldı.

Devamı ...

27.05.2021 KOP-Büyükşehir İş Birliğiyle 15,7 Milyon Liralık Sulama Projesi Gerçekleşecek

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Konya Büyükşehir Belediyesi arasında imza altına alınan işbirliği protokolü ile 2021 yılında KOP Küçük Ölçekli Sulama İşleri Programı (KOP KOSİP) kapsamında 10 adet proje hayata geçirilecek.

Devamı ...

25.05.2021 Büyükdede ve Şahin’den ASELSAN Konya Ziyareti

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, KOP Başkanı Mahmut Sami Şahin ile birlikte ASELSAN Konya’yı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Devamı ...

25.05.2021 Yozgat'ın 196 Projesini 89 Milyon TL’lik KOP Desteği

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Yozgat Valiliği arasında 2021 Yılı KOP KÖSİP (Küçük Ölçekli Sulama İşleri Programı) destek protokolü imzalandı.

Devamı ...

25.05.2021 Mobilite Çağrısı Başladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı Mobilite Çağrısı 30 Nisan 2021 tarihi itibarıyla başladı.

Devamı ...

22.05.2021 Karaman’ın 7 Projesi KOP’tan 10 Milyon TL’lik Destek

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından belirlenen ve Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresinin destekleriyle 2021 yılı içerisinde Karaman'da hayata geçirilecek olan 10 milyon TL tutarındaki 7 proje için imzalar atıldı.

Devamı ...

18.05.2021 KOP’tan 2021 Yılı İçin 111 Milyon TL’lik Destek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 2021 yılı KOP Mali Destek Programına girmeye hak kazanan projeleri onayladı. KOP Bölgesindeki illerden gelen 132 proje yaklaşık 111 milyon TL kaynak aktarılacak.

Devamı ...

10.05.2021 KOP’un Yenilikçi Projesi Yüz Güldürdü

KOP İdaresi tarafından desteklenen ve uygulayıcılarına hem zamandan hem de yakıttan önemli tasarruf sağlayacak olan Zebra/Şeritvari Sürüm Tekniğinin sonbahar deneme sürümleri yüz güldürdü. Yaşanan kuraklığa rağmen zebra sürüm sayesinde yağış sularının toprakta biriktirilmesini amaçlayan su hasadı ile tohumların sulama yapmadan yüzde 80 oranında çıkışı sağlandı.

Devamı ...

04.05.2021 Konya, Güvenli Veri Merkezi Kurulumu İçin Aday Şehir

KOP İdaresi’nin hazırlattığı “KOP Veri Merkezleri Bölgesi Uygunluk Araştırması” sonuçlarına göre ulusal ve uluslararası Veri Merkezlerinin kurulumu için en uygun şehrin Konya olduğu tespit edildi.

Devamı ...

16.04.2021 KOP İdaresi Gençlerin Hayatına Tarımla Destek Oluyor

Kırıkkale’de madde bağımlısı gençlerin rehabilite edilerek yeniden hayata kazandırılması amacıyla sürdürülen ‘Hayat Boşluk Kabul Etmez' projesine KOP İdaresi tarafından çok anlamlı hibe desteği verildi. Yaz Seraları ve Meyve Bahçesi kurulan Huzur Köy Yataklı Bağımlılıkla Mücadele ve Sosyal Uyum Merkezinde, madde bağımlısı gençler toprakla uğraşarak hem kötü alışkanlıklarda uzaklaşıyor hem de üretmenin mutluluğunu yaşıyor.

Devamı ...

09.04.2021 KOP Destekliyor, Öğrenciler İklim Değişikliğini Öğreniyor.

KOP İdaresi tarafından finanse edilen ‘KOP Bölgesinde İklim Değişikliğini Öğreniyorum’ projesiyle öğrencilere havanın bileşeni olan gazlar, atmosfer tabakası, hava kirliliği nedenleri ve insan sağlığına olan etkileri anlatıldı.

Devamı ...

06.04.2021 KOP Başkanından Hibe Desteklerine Yerinde İnceleme

KOP Başkanı Mahmut Sami Şahin, bölgeyi oluşturan illere teknik gezi ve inceleme ziyaretleri düzenledi. Vali, Belediye Başkanı ve Rektörlerle bir araya gelen Başkan Şahin, her ilin kendine has öncelik ve vizyonuna ilişkin projeleri hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.

Devamı ...

23.03.2021 KOP ve Kalkınma Ajansları İstişare Toplantısında Buluştu

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile KOP bölgesinde faaliyet gösteren Kalkınma Ajansları istişare toplantısında bir araya geldi.

Devamı ...

18.03.2021 KOP Destekli Akıllı Sulamada Yüzde 25’lere Varan Enerji Tasarrufu

Türkiye’nin önemli tarım alanlarından olan Konya Kapalı Havzası, KOP İdaresi tarafından 2018 yılında pilot uygulamalarla hayata geçirilen ‘Sulama Kooperatifler için YAS Sahalarında Su ve Enerji Kullanımının Araştırılması ve Verimliliğinin Artırılması Projesi’ ile yıllık yüzde 25’lere varan enerji tasarrufu sağlayacak. Sürdürülebilir tarım, su kaynaklarının verimli kullanımı ve düşük girdi maliyetleri ile üretici kazanacak.

Devamı ...

08.03.2021 TEKNOFEST 2021 Başvuruları Devam Ediyor

Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde, Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu, medya kuruluşları ve üniversitelerin destekleriyle düzenlenmektedir.

Devamı ...

04.03.2021 KOP Destekleriyle Tersine Göç Hızlandı

KOP İdaresinin KÖSİP destekleri, bölge halkına can suyu oluyor. Gölet yapımı ve kapalı sulama sistemi dönüşümlerinin sağlandığı hibe destekleriyle bir yandan yeni alanlar tarıma kazandırılırken diğer yandan ekonomik nedenlerle göç eden gençler köylerine geri dönüyor.

Devamı ...

25.02.2021 UNİKOP’un Dönem Başkanlığı Nevşehir’de

KOP İdaresi’nin koordinasyonunda 2012 yılında kurulan KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) 9 yaşına girdi. Her yıl bir üniversitenin dönem başkanlığında yürütülen birliğin 2021 yılı Dönem Başkanlığı görevi Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’ne (NEVÜ) devredildi.

Devamı ...

22.02.2021 Atıklar KOP Desteğiyle Katma Değere Dönüşüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatılan ‘SIFIR ATIK’ projesi Konya’da özel eğitim gören öğrencilerin elinde katma değere dönüşüyor. ‘KOP ile Doğaya Dönüşüm Projesi’nde atıklardan kompost üreten öğrenciler, serada ise süs bitkisi yetiştiriyor.

Devamı ...

14.02.2021 KOP Projelerinin Önemi Pandemi Döneminde Kendini Gösterdi

KOP İdaresi tarafından finanse edilen tarım, tarımsal altyapı, kırsal kalkınma ve hayvancılık projelerinin önemi Pandemi döneminde kendini gösteriyor. Gıda ve arz güvenliğinin ön plana çıktığı Covid19 salgını sürecinde gözler kendi kendine yeten ülkelere çevrildi.

Devamı ...

12.02.2021 KOP Sosyal Proje Çağrıları WEB Toplantısıyla Tanıtıldı

KOP İdaresinin 2021 yılı KOP Sosyal Projeler Mali Destek Çağrı Programı kapsamında hibe desteği vereceği KOP OKUYOR ve KOP SOGEP’in tanıtım toplantısı internet üzerinden gerçekleştirildi. Yoğun katılımın yaşandığı web konferansta ‘Sık Sorulan Sorular da cevap buldu.

Devamı ...

07.02.2021 Bölgenin ‘Yenilenebilir Enerji’ Projelerine KOP Desteği

KOP İdaresi ‘Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Programı’ kapsamında eşzamanlı iki önemli çağrı programına birden çıkıyor. ‘Enerji Verimliliği Uygulamalarının Desteklenmesi’ ve ‘Jeotermal Uygulamaların Desteklenmesi’ projeleri için 2021 Yılı Mali Destek başvuruları başladı. proje.kop.gov.tr adresi üzerinden online yapılabilecek başvurular için son tarih 29 Mart.

Devamı ...

04.02.2021 Bakan Varank, KOP Başkanı Şahin’i kabul etti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Mahmut Sami Şahin’i kabul etti.

Devamı ...

01.02.2021 Yeni KOP Başkanı Mahmut Sami Şahin Görevine Başladı

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile KOP İdaresi Başkanlığı görevine atanan Mahmut Sami Şahin göreve başladı. Yeni Başkan Şahin, bölgenin kalkınmasına yönelik İdare tarafından çok önemli projeler yürütüldüğünü belirterek, birlik ve beraberlik içerisinde yeni ve yenilikçi projelerde bölge kalkınmasına sağladıkları katkının artarak devam edeceğini söyledi.

Devamı ...

28.01.2021 KOP’tan Hayvancılık Sektörüne Yönelik Önemli Bir Kaynak Eser

KOP İdaresi Başkanlığı “Buzağı Kayıplarının Önlenmesinde Buzağı Sağlığı ve Yetiştiriciliği” adında önemli bir kaynak kitap hazırladı. KOP Bölgesi özelinde ülkenin hayvancılık sektöründe önemli bir açığı kapatacak olan kitapta sorunlar ve pratik çözüm yolları görsellerle desteklenerek sade bir dille hayvan üreticilerinin hizmetine sunuluyor.

Devamı ...

25.01.2021 KOP İstihdama Yönelik Projeleri Destekleyecek

KOP Sosyal Projeleri 2021 Yılı Mali Destek Başvuruları Başladı KOP İdaresinin 2021 yılında KOPSOGEP ve KOP Okuyor programları kapsamında vereceği mali destek proje başlıkları belirlendi. “Genç ve Kadın İstihdamı, Mesleki Gelişim” ve “KOP Hayal Kütüphaneleri” başlığı altında hazırlanacak yenilikçi ve model projeler destek almaya hak kazanacak.

Devamı ...

14.01.2021 Bölgenin “Organize Hayvancılık” Projelerine KOP Desteği Devam Ediyor

Dünya genelinde hayatı olumsuz etkileyen Pandemi problemi, tarımsal ve hayvansal üretimde ülkelerin kendi kendine yetebiliyor olması gerçeğini bir kez daha gün yüzüne çıkarttı. Sulama altyapısı, Tarım ve Hayvancılık öncelikli finansman hibe desteklerini sürdürün KOP İdaresi Başkanlığı, Aksaray’da desteklediği ‘KOP Bölgesinde Organize Hayvancılığın Geliştirilmesi’ projesi ile 24 büyükbaş hayvan üreticisine tamamen yerli imkanlarla üretilen yem karma makineleri teslim edildi.

Devamı ...

11.01.2021 KOP'tan Hayvancılıkta Yenilikçi Proje

Sığırlarda et, süt ve üreme verimi için önemli ve yenilikçi bir KOP desteği daha hayata geçirildi. Büyükbaş hayvancılıkta et, süt ve üreme verimini doğrudan etkileyen tırnak bakımı ve sağlığı için KOP desteğiyle başlatılan ‘KOP ile Sığırlarda Mobil Ayak Bakımı’ projesi sayesinde sadece süt verimi kaybından oluşan ve 14 milyon TL’yi bulan yıllık 5 bin tonluk zararın önüne geçilmesi planlanıyor.

Devamı ...

31.12.2020 Mevlana Kalkınma Ajansı Personel Alımı Yapacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı faaliyet gösteren Kalkınma Ajansları personel alımına çıkıyor. Yeni personel alımına ilişkin aranan şartlar ve başvuru bilgilerine aşağıdaki linklerden ulaşılabilir.

Devamı ...

23.12.2020 Yeraltı Suyu Varlığı için KOP ve MEVKA İş birliği

KOP İdaresi ile MEVKA iş birliğinde yürütülecek “YAS’da Su ve Enerji Revizyonu Projesi” için imzalar atıldı. Su kısıtı bulunan bölgenin Yeraltı Suyu (YAS) kaynaklarının daha sürdürülebilir ve ekonomik kullanımını amaçlayan projede belirlenen sulama örgütlerine makine ve teçhizat desteği verilecek.

Devamı ...

17.12.2020 KOP’tan Zamandan ve Yakıttan Kazandıran Yenilikçi Proje

KOP İdaresi tarafından desteklenen ‘Zebra (Şeritvari) Sürüm Tekniği’ ile bölge çiftçisi hem zamandan kazanıyor hem de yüzde 50’ye varan yakıt tasarrufu sağlıyor. Ortak makine kullanımını teşvik eden yeni sistemin avantajları saymakla bitmiyor. Zebra Sürüm makinesi; kesme, süpürme, patlatma, gübre atma, düzleme işlerinin hepsini bir seferde sadece tohum için lazım olan toprağı işleyerek gerçekleştiriyor.

Devamı ...

10.12.2020 OSB’de Enerji Verimliği İçin İmzalar Atıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Konya Organize Sanayi Bölgesi (KOS) ile Konya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü arasında ‘Sanayide Enerji Verimliliği Uygulamaları Projesi’nin protokolü imzalandı. Proje ile, Konya OSB’nin 3. Kısım Genişleme Alanı’ndaki 250 watt’lık aydınlatma armatürleri, verimi çok daha yüksek olan led aydınlatmalarla değiştirilecek. Projenin imza törenine KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkan vekili Halil İbrahim Tongur, Konya Organize Sanayi Bölgesi ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü ile Konya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Vehbi Konarılı katıldı.

Devamı ...

09.12.2020 Kozaklı Jeotermal Bölgesine KOP Desteği

KOP İdaresi tarafından hibe finansman desteği sağlanan ‘Kozaklı Jeotermal Kaynaklı Dönüşüm Projesi’nde imzalar atıldı. 1 milyon 636 bin TL bütçeli Kozaklı jeotermal alanının önemli bir cazibe merkezi haline dönüştürülmesi planlanıyor.

Devamı ...

07.12.2020 TÜBİTAK, KOP Bölgesinin Jeotermal Kaynaklarını Araştırdı

KOP İdaresi Başkanlığı ve TÜBİTAK-TÜSSİDE iş birliği ile hazırlanan “KOP Bölgesi Jeotermal Kaynakların Değerlendirilmesi Projesi” tamamlandı. Bölgedeki mevcut jeotermal kaynaklara ait en güncel verilerin sunulduğu çalışmada, tarım, endüstriyel kullanım ve turizm başta olmak üzere jeotermalin kullanılabileceği tüm sektörler ele alınarak geliştirilmesine yönelik somut çıktılar hazırlandı.

Devamı ...

30.11.2020 KOP Destekli Fide Dikim Makinaları Çiftçiye Daha Çok Kazandıracak

KOP İdaresi tarafından finanse edilen ‘KOP Bölgesinde Fide Dikim Makinesi ile Uygulama Projesi’ ile kazanan yine bölge çiftçisi olacak. 4 tarım işçisinin bir günde dikebileceği fide sayısı 2 binli sayılarla sınırlı kalırken yeni makine ekipmanları sayesinde günlük 320 bin fide toprakla buluşabilecek.

Devamı ...

23.11.2020 KOP Destekleriyle Tarla İşlemede Yüzde 50 Tasarruf Dönemi Başlıyor

KOP İdaresi Başkanlığının inovasyon içeren projelere verdiği destekler hem üreticiye hem de ülke ekonomisine katkı olarak geri dönüyor.

Devamı ...

12.11.2020 Bölgenin Turizm Potansiyelini Değerlendirmek İçin KOP Destekleri Önemli

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Güzelyurt’un turizm potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek için tüm imkânları seferber ettiklerini belirterek, KOP desteklerinin çok önemli olduğunu söyledi.

Devamı ...

04.11.2020 KOP Tarım Programları 2021 Yılı Mali Destek Başvuruları Başladı

KOP İdaresi 2021 Yılında da Bölgenin Önceliklerine Uygun Yenilikçi Projeleri Destekleyecek

Devamı ...

22.10.2020 2020 Erişilebilirlik Yılı, Erişilebilirlik Ödülleri

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından ilan edilen “2020 Erişilebilirlik Yılı” kapsamında T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Erişilebilirlik Ödülleri verilecektir.

Devamı ...

20.10.2020 KOP KÖSİP Bölgeye Can Suyu Olmaya Devam Ediyor

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, kısa adı KOP KÖSİP olan KOP Bölgesi’nde Küçük Ölçekli Sulama İşleri Programı kapsamında 2021 Yılı için projeleri almaya başladı.

Devamı ...

06.10.2020 KOP Destekli Modern Mezbahaneler Bölgenin İhtiyacını Karşılayacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının KOP Bölgesi Hayvancılık Altyapısının Geliştirilmesi Programı kapsamında hibe desteği sağladığı hayvancılık faaliyetleri projeleri birer birer sonuçlanıyor. Bölge kalkınmasına büyük önem veren KOP İdaresi, son 5 yılda hayvancılık faaliyetlerine yönelik 38 projeye 37 milyon TL’lik finansman desteği sağladı.

Devamı ...

22.09.2020 KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği Kırşehir’de Toplandı

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı öncülüğünde 13 üniversitenin iş birliğiyle oluşan KOP Bölgesi Üniversiteler Birliğinin (UNİKOP) üst kurul toplantısı Ahi Evran Üniversitesi ev sahipliğinde Kırşehir’de gerçekleştirildi.

Devamı ...

21.09.2020 KOP ve Konya Orman Bölge Müdürlüğü İş birliği

Geçtiğimiz günlerde Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinde yaşanan kum fırtınalarının neden olduğu rüzgâr erozyonunu önlemek adına KOP İdaresi ile Konya Orman Bölge Müdürlüğü yenilikçi bir projeyi hayata geçiriyor. Rüzgâr Erozyonuyla Mücadele kapsamında Karapınar İlçesinde kuraklığa dayanıklı, üzerindeki su tankı sayesinde kendi su ihtiyacını karşılayabilecek orman ağaçları toprakla buluşturulacak.

Devamı ...

29.08.2020 KOP Desteğiyle Topaç Sarımsağı Markalaşıyor.

Nevşehir’in meşhur Topaç Sarımsağı, KOP İdaresi tarafından finanse edilen soyma ve paketleme tesisi ile dünyaya açılıyor. Pakete giren, marka tescilli Topaç Sarımsağı dünyanın dört bir yanına ihraç edilecek.

Devamı ...

25.08.2020 Bölgenin Tarım ve Hayvancılığına “KOP Dokunuşu”

KOP İdaresi tarafından Ayrancı’da yürütülen 3 yeni proje, Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık ve Ayrancı Kaymakamı Evren Çakır’ın katılımı ile hayata geçirildi. KOP İdaresi tarafından Karaman’da 1 milyon 150 Bin TL’lik bütçeyle desteklenen tarım ve hayvancılık projelerinin açılışı yapıldı.

Devamı ...

22.07.2020 KOP Bölgesi Sosyo-Ekonomik Göstergeler Raporu Yayınlandı

KOP illerinin sosyo-ekonomik verilerinin incelendiği ‘KOP Bölgesi Sosyo-Ekonomik Göstergeler Raporu’ yayınlandı.

Devamı ...

22.07.2020 KOP Destekliyor, Altınekin Gelişiyor.

Konya’nın Altınekin İlçesi Ziraat Odası Başkanı Bekir Kağnıcıoğlu, KOP İdaresi'nin desteği ile ilçeye büyük yatırımlar kazandırıldığını, ilçede uygulanan projelerin tarım ve hayvancılığı daha ileriye götürdüğünü anlattı.

Devamı ...

14.07.2020 Şehir Ödülleri 2020 Artvin İçin Başvurular Devam Ediyor.

Şehir Ödülleri, ticari kaygı ve kâr amacı güdülmeden, şehirlerimizin geleceğine ışık tutmak, ülkemizdeki başarılı, toplumsal fayda odaklı, projeler, uygulamalar ile uygulayıcıları desteklemek ve örnek göstermek amacıyla, siyaset üstü bakış açısıyla, tarafsızlık, adalet ve hakkaniyet ölçüleri temel alınarak her yıl, çok yoğun katılım ile düzenlenmektedir.

Devamı ...

13.07.2020 Açık Ceza Evinden Örnek KOP Projesi

KOP İdaresi ile Adalet Bakanlığı Konya Açık Ceza İnfaz Kurumu işbirliği ile hayata geçirilecek olan ‘KOP ile Hükümsüz Mantar Serası Projesi’ için imzalar atıldı. Proje ile hükümlüler hem meslek öğrenecek hem de tahliye sonrası iş sahibi olabilecek.

Devamı ...

10.07.2020 Genel Müdürümüzden Yıllık 12 Milyon Fide Üreten Tesise Ziyaret

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri KOP Bölge Kalkınma İdaresini ziyaret ederek Mali Destek Programları kapsamında finanse edilen proje sahalarını inceledi.

Devamı ...

03.07.2020 KOP ve Selçuk Üniversitesi'nden Yerli ve Milli Tohum Islahında İşbirliği

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Selçuk Üniversitesi arasında KOP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (KOP TEYAP) ve Tarımsal Araştırmalar Projeleri kapsamında 3 yeni protokol imzalandı. Hayata geçirilecek projelerle yerli ve milli tohum yetiştiriciliği, akıllı tarım, seracılık ve tıbbi bitkiler fide üretimi konusunda kapsamlı işbirliği adımları atılacak.

Devamı ...

02.07.2020 KOP Modern Sulama Sistemleri yaygınlaşıyor

KOP İdaresi Başkanlığı, desteklediği projelerin sahadaki son durumlarını yerinde inceliyor. Kamu kaynaklarının yerinde ve etkin kullanılması ilkesiyle denetimlerini sürdüren KOP İdaresi uzmanları, proje yürütücüleri ile birlikte yatırım sahalarını tek tek geziyor.

Devamı ...

01.07.2020 Niğde’nin KOP Destekli Projeleri için İmzalar Atıldı

Niğde’nin, 2020 yılı KOP Mali Destek Programı çerçevesinde hibe desteği kazanan projeleri için imzalar atıldı. Vali Yılmaz Şimşek ile KOP Başkan vekili Halil İbrahim Tongur arasında gerçekleştirilen imza töreniyle KOP KÖSİP kapsamında desteklenen 6 proje için Niğde’ye 4 Milyon TL’lik kaynak aktarılmış oldu.

Devamı ...

29.06.2020 Karaman’ın KOP Destekli Projeleri için İmzalar Atıldı

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Karaman Valiliği görevine atanan Mehmet Alpaslan Işık’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulunan KOP İdaresi Başkan vekili Halil İbrahim Tongur, Vali Işık’la birlikte 2020 yılı KOP Mali Destek Programı çerçevesinde hibe desteği kazanan Karaman projelerine ortaklaşa imzaladıkları protokolle start verdiler.

Devamı ...

29.06.2020 KOP TEYAP ile Sağlıklı Üret, Sağlıklı Tüket Projesi Hayata Geçti

KOP İdaresi tarafından finanse edilen, Karatay Belediyesi, Karatay İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Karatay Ziraat Odası iş birliğiyle yürütülen “KOP TEYAP ile Sağlıklı Üret, Sağlıklı Tüket” projesi hayata geçti. Doğaya gelişigüzel bırakılan veya yakılan zirai ilaç ambalajların toplanarak bertaraf edilmesi amaçlanan projede ilçede tarla tarımının yoğun yapıldığı 32 mahalleye Zirai Ambalaj Toplama Üniteleri yerleştirildi.

Devamı ...

26.06.2020 Nevşehir’in KOP Destekli Projeleri için İmzalar Atıldı

KOP İdaresi Başkan vekili Halil İbrahim Tongur, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Nevşehir’e Vali olarak atanan İnce Sezer Becel’i makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Ziyarette Nevşehir’in 2020 yılı KOP Mali Destek Programı çerçevesinde hibe desteği kazanan projelerine ilişkin protokole karşılıklı imzalar atıldı.

Devamı ...

23.06.2020 Aksaray’ın KOP Destekli Projeleri için İmzalar Atıldı

KOP İdaresi Başkan vekili Halil İbrahim Tongur, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Aksaray’a Vali olarak atanan Hamza Aydoğdu’yu makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Ziyarette Aksaray’ın 2020 yılı KOP Mali Destek Programı çerçevesinde hibe desteği kazanan projelerine ilişkin protokole karşılıklı imzalar atıldı.

Devamı ...

19.06.2020 KOP İdaresi-Konya Tarım İşbirliğiyle Akıllı Sulama Dönemi

Konya Tarım ve Orman İl Müdürlüğü KOP Desteğiyle Akıllı Sulama Sistemlerini Hayata Geçiriyor Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Konya İl Tarım ve Orman İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle Konya’nın Yeraltı Su (YAS) Kooperatif sahaları rehabilite ediliyor. KOP İdaresi Başkan vekili Halil İbrahim Tongur ile Konya Tarım ve Orman İl Müdürü Ali Ergin arasında gerçekleştirilen protokolle hayata geçirilecek projelerle otomasyona dayalı akıllı tarım teknolojileri kullanılacak ve Konya’nın sulama sistemlerinin dönüşümünde yenilikçi adımlar atılacak.

Devamı ...

17.06.2020 KOP-Karatay Belediyesi iş birliğiyle İstihdama Yönelik Proje Hayat geçiriliyor

KOP İdaresi ile Karatay Belediyesi arasında imzalanan ‘Mesleki Gelişim ve Uyum Projesi’ ile bir taraftan istihdama yönelik katkılar sağlanırken bir taraftan da ara eleman açığını azaltacak mesleki gelişim fırsatları sunulacak.

Devamı ...

28.05.2020 KOP Destekleri Karaman’da Üretim Atağına Dönüştü

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının verdiği finansman destekleri bölgenin kalkınmasına önemli katkılar sunuyor.

Devamı ...

01.05.2020 KOP Tekstil Atölyeleri koruyucu yüz maskeleri üretiyor

KOP İdaresi Başkanlığı tarafından KOP SOGEP kapsamında desteklenen Tekstil Atölyelerinde koruyucu yüz maskesi üretimi yapılmaya başlandı.

Devamı ...

21.04.2020 Başkan Bostancı’dan Veda Mesajı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığında 2015 yılından bu yana Başkanlık görevini yürüten İhsan Bostancı, sosyal medya hesabından yayımladığı duygu dolu veda mesajı ile görevinden ayrıldığını duyurdu.

Devamı ...

14.04.2020 Şehit Başkan Öztoklu’ya Vefa

Görevi başında uğradığı saldırı sonucu şehit edilen Konya’nın Doğanhisar İlçesi Belediye Başkanı İhsan Öztoklu’nun adı, anısına yaptırılan tekstil atölyesinde yaşatılacak.

Devamı ...

13.04.2020 KOP Bölgesinde Mera Islahı İçin Önemli Bir Proje Hayata Geçirildi

KOP Bölgesinin Mera Islahı İçin tohumluk fide dikimi Konya’da başladı. Uygulanan proje ile Kochia Prostrata adı verilen Bozkır otundan ilk olarak 40 bin fide yetiştirilecek.

Devamı ...

10.03.2020 KOP’tan Bölgenin Proje Kültürüne Büyük Katkı

KOP İdaresi; 2013 yılından bu yana kamuya yönelik düzenlediği Mali Destek Çağrı Programları ve düzenlenen eğitimlerle bölgede proje üretme kültürünün gelişmesinde çok önemli rol üstlendi. Önceki yıllarda kısıtlı sayıda proje başvurusu alabilirken gelinen noktada sadece bir çağrı döneminde ve sadece kamu kurumlarından 1200’ün üzerinde proje başvurusu alındı ve bölgenin proje oluşturma kültürüne de önemli katkılar sağlanmış oldu.

Devamı ...

25.02.2020 KOP'tan kalkınmaya 1,2 milyar liralık destek

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı İhsan Bostancı, idarenin kurulduğu 2011 yılından bu yana 1357 projeye 1,2 milyar lira destek verdiğini, KOP'un sadece sulama projeleri ve tarım sektörüyle sınırlı kalmayan çok sektörlü entegre bir bölgesel kalkınma programına dönüştüğünü söyledi.

Devamı ...

21.02.2020 KOP Projeleri Kırşehir'de Tarımsal Üretime Katkı Sağlıyor

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, KOP İdaresi tarafından desteklenen tarımsal hibe projeleri sayesinde hem üreticilere hem de kentin tarımsal ve hayvansal üretimine önemli katkıların sağlandığını belirtti.

Devamı ...

19.02.2020 KOP Embriyo Transferi Merkezi İnşaatında Sona Gelindi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen, Aksaray Üniversitesinde (ASÜ) tarafından yürütülen ‘KOP Embriyo Transferi Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Projesi’ inşaatında sona gelindi.

Devamı ...

11.02.2020 TEKNOFEST 2020 Teknoloji Yarışma Başvuruları Başladı!

Dünyanın en büyük havacılık festivallerinden olan ve ayakları yerden kesen TEKNOFEST heyecanı, yeniden başlıyor.

Devamı ...

11.02.2020 UNİKOP Üye Üniversitesi ASÜ Rektörü Şahin’den KOP İdaresine Ziyaret

KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) üyesi Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Yusuf Şahin, Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı İhsan Bostancı’yı makamında ziyaret etti.

Devamı ...

07.02.2020 KOP Bölgesi Nüfusu 4,5 Milyonu Geçti

Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) nüfus sayım verilerine göre 8 ilden oluşan KOP Bölgesi’nin 2019 yılı nüfusu toplamda 4,5 milyonu geçti. Türkiye genelinde erkek egemen bir sonuç ortaya çıkarken, KOP Bölgesinde kadınların üstünlüğü dikkat çekiyor.

Devamı ...

06.02.2020 UNİKOP Üye Üniversitesi NEVÜ Rektörü Bağlı'dan KOP İdaresine Ziyaret

KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) üyesi Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı İhsan Bostancı’yı makamında ziyaret etti.

Devamı ...

28.01.2020 ‘Fikrim Var’ Diyenlere 2 Yeni Ödüllü Yarışma

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) ve Kuzey Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) yenilikçi ve girişimci fikri olanlar için iki yeni ödüllü yarışma düzenliyor. Öğrencisinden mezununa, işletmecisinden girişimci adayına, kamu çalışanından iş arayanına kadar desteklenmeye değer fikri olduğunu düşünen herkesin katılabileceği yarışmalarda dereceye girenlere çeşitli ödüller verilecek.

Devamı ...

27.01.2020 KOP İdaresi ve Bölge Kalkınma Ajansları İş birliği için toplandı

KOP Bölgesinde faaliyet yürüten Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı kurumlar, 2020 yılı programlarının kapsam ve içeriklerinin belirlenmesi, destekleme programlarında ortak akıl ve eş güdüm uygulanabilmesi amacıyla Konya’da bir araya geldi.

Devamı ...

24.01.2020 UNİKOP 8 Yaşında…

KOP İdaresi’nin koordinasyonunda 2012 yılında kurulan KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) 8 yaşına girdi. Her yıl bir üniversitenin dönem başkanlığında yürütülen birliğin 2020 yılı Başkanlığı Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ne törenle devredildi.

Devamı ...

22.01.2020 Bozkır'da KOP destekli projelerin tanıtımı yapıldı

Konya’nın Bozkır ilçesinde KOP İdaresi tarafından desteklenen projelerin tanıtım toplantısı yapıldı.

Devamı ...

17.01.2020 KOP İdaresi Bölgenin Önceliklerine Uygun Yenilikçi Projeleri Destekleyecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının, 2020 yılı Mali Destek Programları kapsamında hayata geçirdiği ‘KOP Proje Havuzu’ bölge illerinde gerçekleştirilen tanıtım toplantıları ile anlatıldı. Bölgenin önceliklerine uygun, yenilikçi projeler oluşturulan proje havuzunda toplanacak.

Devamı ...

17.01.2020 Suyun Duayen İsmi Mevlüt Pınarkara Emekli Oldu

KOP Bölgesindeki tarımsal sulama işlerinde büyük emekleri ve katkıları olan İnşaat Yüksek Mühendisi Mevlüt Pınarkara KOP İdaresi’nden emekli oldu.

Devamı ...

07.01.2020 KOP İdaresi “Proje Havuzu” Oluşturuyor

KOP İdaresi Başkanı İhsan Bostancı, 2020 Yılı Mali Destek Programları kapsamında finansman desteği sağlanacak projeler için “KOP Proje Havuzu” oluşturduklarını belirterek, kamu kurum ve kuruluşlarından gelecek proje önerilerinin bu havuzda toplanacağını söyledi.

Devamı ...

31.12.2019 VII. Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu Bildiri Kitabı Yayınlandı

Kırıkkale Üniversitesi'nin UNİKOP dönem başkanlığında ve ev sahipliğinde 17-19 Ekim 2019 tarihleri arasında düzenlenen Sempozyumun bildiriler kitabı yayınlandı.

Devamı ...

25.12.2019 KOP KOBİ Mentör Projesi Kapanış Toplantısı Yapıldı.

KOP İdaresi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Innopark Konya işbirliğiyle yürütülen KOBİMentör Projesi tamamlandı. Proje ile KOP Bölgesindeki 55 KOBİ mentörlük sürecine alınarak, yeni Türkiye markaları oluşturulmasına katkı sağlamalarına yönelik eğitimler ve danışmanlık hizmetleri verildi.

Devamı ...

24.12.2019 KOP Desteği ile Yöresel Ürünler Markalaşıyor…

KOP Bölge Kalkınma İdaresinin desteğiyle Konya'nın Karapınar ilçesinde "Hırtlak Turşu Tesisi" kuruldu. Tesisle, kadın istihdamının artırılması, bölge halkının gelir düzeyi ve yaşam kalitesinin artırılması amaçlanıyor.

Devamı ...

24.12.2019 Jeotermal Kaynaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezleri Çalıştayı Yapıldı

Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması kapsamında tarım ve jeotermal alanında pilot üniversite seçilen KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) üyesi Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, KOP İdaresi iş birliğiyle önemli bir Çalıştaya ev sahipliği yaptı.

Devamı ...

18.12.2019 KOP Bölgesindeki KOBİ'ler İnovasyonla Büyüyecek

KOP İdaresi tarafından desteklenen, Necmettin Erbakan Üniversitesi ile İnnoPark Konya Teknoloji Geliştirme Bölgesi tarafından Aksaray, Karaman, Konya ve Niğde illerinde KOBİ’lerin inovasyona dayalı büyümesine yönelik yürütülen ‘KOBİMentör Projesi’ kapanış toplantısıyla sona eriyor.

Devamı ...

11.12.2019 BKİ ve Kalkınma Ajansları Eşleştirme Toplantısının İkincisi KOP’ta Yapıldı

Türkiye’nin kısa orta ve uzun vadede gerçekleştirmek istediği hedeflerine ulaşmasındaki en önemli rolü üstlenen Beşeri Sermaye, Çocuk ve Gençlik konularındaki işbirliğinin masaya yatırıldığı ‘Bölge Kalkınma İdareleri ve Kalkınma Ajansları Eşleştirme Toplantısı’ KOP İdaresinin ev sahipliğinde Konya’da gerçekleştirildi.

Devamı ...

04.12.2019 KOP’tan Bilinçli Nesil ve Sıfır Atık Adına Önemli Destek

Konya’nın Beyşehir İlçesinde KOP destekleri ile kurulan sera ile ilköğretim öğrencileri bir taraftan eğitim-öğretim hayatlarını sürdürürlerken, bir taraftan da hayatı ve kendilerini tanımaya başladıkları bu yaşlarda hem girişimci olmayı hem de doğaya saygılı sıfır atık üreten bireyler olmayı öğreniyor.

Devamı ...

03.12.2019 KOP Destekli ‘Doğa Okulu’ ve ‘Ar-Ge Merkezi’ Meram’da Kurulacak

KOP İdaresinin desteklediği ‘Dutlu Koruluğu KOP Doğa Okulu’ ve ‘Prof. Dr. Fuat Sezgin Ar-Ge Merkezi ve Tematik Kütüphanesi’ projeleri için imzalar atıldı. Çocukların kendilerini, kitapları ve doğayı tanıyacakları KOP Doğa Okulu ile Tematik Kütüphaneli Ar-Ge Merkezi projeleri Meram’da hizmete girecek.

Devamı ...

01.12.2019 Konya Bilim Merkezine ‘KOP Bilim Çocuk Kütüphanesi’ Kuruluyor

Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Konya Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle Konya Bilim Merkezi’nde öğrencilerin faydalanabileceği ‘KOP Bilim Çocuk Kütüphanesi’ projesi hayata geçiyor. Yeni nesil kütüphaneciliğin en güzel örneklerinden olacak proje ile çocuklar tematik yöntemlerle erken yaşlardan itibaren bilimle tanışacak.

Devamı ...

28.11.2019 KOP’ta Girişim Projesinde Ödüller Sahiplerini Buldu

Proje ile KOP İllerindeki 500’ü aşkın girişimci ve yatırımcıya ulaşıldı. Proje sonunda KOP Melek Yatırım Platformu kurularak girişimciler bir araya getirilecek.

Devamı ...

20.11.2019 KOP İdaresinden ‘1 Kan, 3 Can’ Kampanyası

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Mevlâna Kalkınma Ajansı (MEVKA) ve Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Konya Bölge Müdürlüğü çalışanlarının da destek verdiği kan bağışı kampanyası düzenledi.

Devamı ...

19.11.2019 KOP-KMÜ İşbirliği ile Üreticilere Bilimsel Altyapı Desteği Sunulacak

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) arasında ‘Tarımsal Eğitim, Araştırma, Uygulama ve Yayım Çalışma Alanı Projesi’ için protokol imzalandı.

Devamı ...

18.11.2019 Hasır ve Sepet Sanatı KOP Desteği İle Karatay’da Yeniden Canlanıyor

KOP İdaresi ile Karatay Belediyesi arasında imzalanan iş birliği protokolü ile yüzlerce yıllık kültürel geçmişe sahip olan hasır ve sepet dokumacılığı sanatını yeniden canlandırılacak.

Devamı ...

14.11.2019 KOP Bölgesinin Jeotermal Kaynakları Değerlendirilecek

KOP Bölgesi Jeotermal Kaynakların Değerlendirilmesi Projesinde Genişletilmiş Sektörel İstişare Toplantısı Yapıldı.

Devamı ...

12.11.2019 Bakan Varank: 'Organize Sanayi Bölgeleri Yeşil İli Buluştu'

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 164 Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ve 4 sanayi sitesinde yaklaşık 250 bin fidanın dikileceğini belirterek, "Sanayinin teknolojik dönüşümü kadar çevre dönüşümünü de önemsiyoruz. Bu konudaki çalışmalarımızı Yeşil OSB vizyonumuzla yürütüyoruz. Mevcut OSB'lerin çevreye duyarlı ve kaynak verimliliği yüksek eko-endüstriyel parklara dönüştürülmesini, yeni inşa edilecek sanayi bölgelerinin de bu vizyonla tasarlanmasını amaçlıyoruz." dedi.

Devamı ...

08.11.2019 KOP Eğitim Akademisi Projesi hayata geçiyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, KOP Bölge Kalkınma İdaresi’nin KOP Sosyal Gelişim Programı (KOP SOGEP) kapsamında desteklediği Konya Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karatay Belediyesi işbirliği ile yürütülecek olan “KOP Eğitim Akademisi Projesi”nin protokolü imzalandı.

Devamı ...

28.10.2019 KOP Destekli Projelere Saha İncelemesi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, yürütülen projelerin durumlarını görmek için saha incelemelerini sürdürüyor.

Devamı ...

24.10.2019 KOP Desteği ile Torosların Eteğinde Kendi İşinin Patronu Oldular

Konya’nın Taşkent ilçesinde yaşayan 5 arkadaş, Toros dağlarının eteğinde KOP desteği ile İstiridye Mantarı üretiyor. İşletme Bölümünden Bilgisayar Öğretmenliğine, Rus Dili Edebiyatı ve Öğretmenliğinden Mahalle Muhtarına, Ukraynalı Gelinden girişimci genç çiftçiye kadar geniş bir kümelenme mantığı ile bir araya gelen gençler oluşturdukları güç birliği ile hem kendileri kazanıyor hem de kentten köye göç etmeyi düşünenlere yol gösteriyor.

Devamı ...

22.10.2019 KOP KÖSİP ile Modern Sulama Sistemleri Hayata Geçiyor

KOP Küçük Ölçekli Sulama İşleri Programı (KOP KÖSİP) Projeleri Karaman’da Toplu Açılışla Hizmete Alındı.

Devamı ...

18.10.2019 Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu Yapıldı

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu’nun yedincisi Kırıkkale’de yapıldı.

Devamı ...

15.10.2019 Modern Küçükbaş Hayvancılığa KOP Desteği...

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının ‘KOP Kırsal Kalkınma Programı’ kapsamında desteklediği, Konya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Konya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliği ortaklığında yürütülen “KOP ile Koyun Gerisi Oyun” projesinin makine tanıtım ve kapanış programı gerçekleştirildi.

Devamı ...

02.10.2019 VII. Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumuna Davetlisiniz…

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde ve Yozgat’tan oluşan KOP Bölgesindeki 13 üniversitenin birlikteliğiyle oluşan KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) işbirliğiyle 2013 yılından bu yana geleneksel olarak “Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumları” düzenlenmektedir.

Devamı ...

27.09.2019 Yozgat Milletvekili Başer ve Belediye Başkanı Köse'den Ziyaret

Yozgat Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Adalet Komisyonu üyesi Av. Yusuf Başer ve Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse KOP İdaresini ziyaret ederek Başkan İhsan Bostancı ile görüştü.

Devamı ...

26.09.2019 KOP İdaresi Modern Tarım Sistemlerini Destekliyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının KOP TEYAP kapsamında desteklediği modern tarım sistemleri projeleri tarla günleri etkinliği ile katılımcılara tanıtıldı.

Devamı ...

24.09.2019 Karaman’da ‘Taşlar KOP’la Toprağa Dönüşüyor, Toprak Tohumla Buluşuyor’

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından finanse edilen "Taşlar KOP'la Toprağa Dönüşüyor, Toprak Tohumla Buluşuyor Projesi” için tarla günü düzenlendi.

Devamı ...

24.09.2019 Hadim Üzümü ve Pekmezi Markalaşıyor…

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından finanse edilen Pekmez Üretim Tesisi proje ile Hadim’in meşhur üzümleri markalı ürünler haline dönüşecek.

Devamı ...

12.09.2019 Çocuklar için, Çocuklara Özel Konya’nın İlk Çocuk Kütüphanesi Açıldı.

KOP İdaresi Başkanlığının finansman desteği sunduğu, Selçuklu Belediyesi ile Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile tamamlanan Selçuklu Belediyesi KOP Çocuk Kütüphanesi düzenlenen törenle hizmete açıldı. Çocukların gözlerindeki mutluluk projenin önemini bir kez daha hatırlattı.

Devamı ...

10.09.2019 Selçuklu Belediyesi KOP Çocuk Kütüphanesi Hizmete Açılıyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından finanse edilen, Selçuklu Belediyesi ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile tamamlanan KOP Çocuk Kütüphanesi 11 Eylül 2019 Çarşamba günü açılıyor.

Devamı ...

19.08.2019 Konya'da 13.8 Milyonluk Sulama Projesinin Protokolü İmzalandı

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı arasında ilçelere yapılacak 11 adet küçük ölçekli sulama projesinin protokolü imzalandı.

Devamı ...

09.08.2019 KOP Bölgesinin İlk 'Fide Üretim Tesisi' Konya'da Açıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının KOP Kırsal Kalkınma Programı kapsamında desteklediği, Meram Belediyesi, Meram İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Karatay Ziraat Odası ve Konya Merkez Sebze Üreticileri Birliği ortaklığında hayata geçirilen ve yaklaşık 2 milyon TL’ye mal olan Sebze Fidesi Üretim Tesisi törenle hizmete açıldı.

Devamı ...

07.08.2019 KOP Akıllı Sulama Sistemlerinin Açılışı Yapıldı

Konya’nın Meram İlçesindeki Yenibahçe Akıllı Sulama Sistemleri Şebekesi Törenle Hizmete Açıldı.

Devamı ...

25.07.2019 KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu Düzenleniyor

Bu yıl yedincisi düzenlenecek olan “Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu”na bildiri kabulleri başladı. Kırıkkale Üniversitesi’nin ev sahipliğindeki sempozyum, 17-19 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılacak.

Devamı ...

23.07.2019 Küçük Yazardan KOP İdaresi Başkanına Ziyaret

‘BEÇASÖ Operasyonu’ kitabının yazarı 12 yaşındaki Şevval Yalçınkaya, KOP Başkanı İhsan Bostancı’yı makamında ziyaret ederek imzalı kitabını hediye etti.

Devamı ...

19.07.2019 KOP-STM İşbirliğiyle Huğlu ve Üzümlü Projesi

KOP İdaresi, STM işbirliği ile yürütülen “Huğlu ve Üzümlü Silah Sanayinde Katma Değerin Artırılmasına Yönelik Eğitim ve Analiz Projesi” tamamlandı. Projedeki eğitimler ve detaylı analiz çalışmaları ile Konya’nın Beyşehir ilçesine bağlı Huğlu ve Üzümlü beldelerindeki av tüfeği sektöründeki firmaların imalat, kalite kontrol, tasarım, satış ve pazarlama süreçlerindeki katma değerin artırılması hedefleniyor.

Devamı ...

04.07.2019 Kızılırmak Havzası KOP Desteğiyle Taçlanıyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının örtü altı tarımın yaygınlaştırılması amacıyla Nevşehir’de desteklediği 24 sera düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Devamı ...

03.07.2019 KOP Bölgesinin Fideleri Meram’da Yetişecek

KOP İdaresi tarafından desteklenen Meram Belediyesi, Meram İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Karatay Ziraat Odası ve Konya Merkez Sebze Üreticileri Birliği ortaklığında hayata geçirilen Sebze Fidesi Üretim Tesisinde tohumdan fide üretimine başlandı.

Devamı ...

01.07.2019 KOP - Emniyet Müdürlüğü İşbirliğiyle Bilgilendirme Kütüphanesi Açıldı

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından KOP Okuyor Projesi kapsamında finanse edilen ve Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen “KOP Güvenlik Bilgilendirme Kütüphanesi”nin açılışı gerçekleştirildi.

Devamı ...

28.06.2019 KOP İdaresi'nden Modern Sulama Sistemlerine 681 Milyon TL Destek

KOP İdaresi tarafından 2011 yılından bugüne kadar Küçük Ölçekli Sulama İşleri Programı (KÖSİP) kapsamında 744 adet projeye 681 milyon TL ödenek tahsis ederek 118 bin hektar tarım alanının modern sulama sistemine kavuşturuldu.

Devamı ...

27.06.2019 Ücretsiz UNİKOP Enerji Teknolojileri Yaz Okulu Açılıyor

“Enerji Teknolojileri Yaz Okulu: Hidrojen Yakıt Pilleri” Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ev sahipliğinde, Karamanoğlu MehmetBey Üniversitesi işbirliğiyle ve UNİKOP bağlamında KOP desteği ile gerçekleştirilecek.

Devamı ...

26.06.2019 KOP Seralarında Faydalı Böcekler İşbaşında

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından Kırsal Kalkınma Programı kapsamında desteklenen proje kapsamında Akşehir ve Beyşehir’deki toplam 25 serada faydalı böceklerle “Biyolojik Mücadele” yapılıyor.

Devamı ...

25.06.2019 Uluslararası Dijital Endüstri Uygulamaları ve Dijital Dönüşümün Yönetimi Sempozyumu

Innopark Konya Teknoloji Geliştirme Bölgesi ve KOP Bölge Üniversiteleri Birliği (UNIKOP) tarafından 1. Uluslararası Dijital Endüstri Uygulamaları ve Dijital Dönüşümün Yönetimi Sempozyumu gerçekleştirildi.

Devamı ...

21.06.2019 Koyunlar Mobil Araçlarla Dezenfekte ediliyor

Kullanılmaya başlanan Küçükbaş Hayvan Yıkama (dezenfeksiyon) Makinası üreticilerden tam not aldı.

Devamı ...

14.06.2019 KOP İdaresinden ‘Yeni Medya ve Okuryazarlığı’ Eğitimi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, görsel, işitsel, yazılı medya iletişim araçları ile yayılan ‘Özgün’, ‘Sunulan’ ve ‘Algısal’ gerçekler ve aralarındaki farkların daha iyi okunabilmesi, her geçen gün hayatımızda daha fazla yer alan sosyal medyanın zararlarından bireylerin korunması ve bilinçli kullanımın özendirilmesi amacıyla Nevşehir ve Karaman’da öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik ‘Yeni Medya ve Okuryazarlığı’ eğitimleri veriyor.

Devamı ...

24.05.2019 Kalkınma Ajansları Genel Müdürümüz Barış Yeniçeri’den KOP İdaresine Ziyaret

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri, Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde ve Yozgat’tan oluşan Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığını ziyaret etti.

Devamı ...

17.05.2019 Markalaşan Karaman için ‘KOBİ Mentörlük Sistemi’ Tanıtım Toplantısı Yapıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve InnoPark Konya Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. tarafından saha uygulamaları yürütülen ‘KOBİ Mentörlük Sistemi Projesi’nin Karaman Tanıtım Toplantısı yoğun ilgiyle gerçekleştirildi.

Devamı ...

14.05.2019 KOP İle Doğru Fide, Verimde Kalite Projesi ile 10 Milyon Fide Üretilecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, 873 bin dekar alanda örtü altı seracılığı yürütülen Konya’da, üreticilerin hastalıktan arındırılmış, sağlıklı ve ucuz sebze fidelerine ulaşabilmesi için desteklediği “KOP ile Doğru Fide Verimde Kalite Projesi” bölge üreticilerine önemli katkı sağlayacak.

Devamı ...

09.05.2019 KOP Mali Destek Programları 2019 Yılı Çağrıları

KOP Kırsal Kalkınma (KOP KIRSAL), KOP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (KOP TEYAP), KOP Bölgesinde Okuma Kültürünün Geliştirilmesi Projesi (KOP Okuyor) ve KOP Sosyal Gelişim Programı (KOPSOGEP) kapsamında eşzamanlı olarak 2019 Yılı Mali Destek Çağrı Programına çıkıyor.

Devamı ...

07.05.2019 KOP İdaresi Tarafından Desteklenen Akıllı Sulama Sistemleri Hizmete Girdi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, su kısıtı bulunan KOP Bölgesinde tarımsal sulamada su kaybının önüne geçilebilmesi için hazırlanan projelere finansman desteğini sürdürüyor. Karapınar’da hizmete alınan ‘Akıllı Sulama Sistemleri’ projesi ile 2 bin 309 hektar alanda modern kapalı sistem sulama yapılabilecek.

Devamı ...

30.04.2019 KOP KÖSİP ile 8 Yılda 744 Projeyle 118 Bin Hektar alan sulu tarıma açıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının, 2011-2018 yılları arasında Küçük Ölçekli Sulama İşleri Programı (KOP KÖSİP) kapsamında 681 Milyon TL’lik kaynakla finanse ettiği 744 sulama projesiyle bölge genelindeki 118 bin hektar alan sulu tarıma açıldı.

Devamı ...

29.04.2019 Konyalı Sanayicilere Savunma Sanayii Eğitimi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülen ‘Silah Sanayisinde Katma Değerin Artırılması Projesi’ kapsamında Konyalı sanayicilere Konya Sanayi Odası (KSO) İşbirliğinde ‘Savunma Sanayinde Proje ve Sözleşme Yönetimi Eğitimi’ verildi.

Devamı ...

16.04.2019 Dünyanın En Geniş Kapsamlı Arıcılık Geo-Portalı KOP Bölgesinde Üretildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Selçuk Üniversitesi (SÜ) tarafından yürütülen ‘KOP Bölgesinde Coğrafi Bilgi Sistemleri Yardımıyla Uygun Arıcılık Yerlerinin Belirlenmesi Projesi’ Türkiye’de ilk kez KOP Bölgesinde uygulanacak.

Devamı ...

29.03.2019 KOP Bölgesinde ‘Melek Yatırımcılık Ağı’ Kurulacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen, Selçuk Üniversitesi ile Konya Teknokent tarafından yürütülen "KOP'ta Girişim Projesi” kapsamında düzenlenen Melek Yatırımcılık Tanıtım Toplantısı Konya’da gerçekleştirildi.

Devamı ...

27.03.2019 KOP İdaresinden ‘Tarımda Pestisit Uygulamaları ve Etkileri Sempozyumu’

Dünyada ve ülkemizde tarımsal faaliyetlerde zararlı organizmaları engellemek, kontrol altına almak ya da zararlarını en aza indirmek için kullanılan kimyasallar, virüs, bakteri formundaki biyolojik ajanlar ya da anti mikrobik ve dezenfektan olarak karşımıza çıkan Pestisitlerin kullanım şekilleri ve zararları Konya’da masaya yatırıldı.

Devamı ...

24.03.2019 Silah Sanayinde Katma Değerin Artırılması Projesi Eğitimlerinde İkinci Aşama

Konya’nın Beyşehir ilçesine bağlı Huğlu ve Üzümlü beldelerindeki yerli silah üreticilerinin Milli Savunma Sanayine entegrasyonu için KOP İdaresi tarafından desteklenen ve STM tarafından yürütülen projede eğitimlerin ikinci aşamasına geçildi.

Devamı ...

20.03.2019 Mantar Yetiştiriciliği KOP Bölgesinde Yaygınlaşıyor

Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de son yıllarda hızla yaygınlaşan, özellikle kırsal dağlık alanlarda çiftçilerin ek gelir kapısı haline dönüşen mantar yetiştiriciliğinin doğruları ve doğru bilinen yanlışları KOP İdaresi’nin düzenlediği “KOP Bölgesi Mantar Yetiştiriciliği Sempozyumu” ile Konya’da masaya yatırıldı.

Devamı ...

18.03.2019 “KOP Bölgesi Mantar Yetiştiriciliği Sempozyumu” Düzenlenecek

Dünya genelinde yaygın olarak üretilen, Türkiye’de ise son yıllarda hızla yaygınlaşan mantar yetiştiriciliği KOP İdaresi’nin düzenlediği “KOP Bölgesi Mantar Yetiştiriciliği Sempozyumu” ile Konya’da masaya yatırılacak.

Devamı ...

15.03.2019 Türkiye’nin En Kapsamlı Elma Çalıştayı Karaman’da Yapıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) tarafından ortaklaşa düzenlenen Türkiye’nin en kapsamlı elma çalıştayı Karaman’da yapıldı.

Devamı ...

14.03.2019 KOP-Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ile iş birlikleri artarak devam ediyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Başkanı İhsan Bostancı, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’yı makamında ziyaret ederek, üniversite bünyesinde yürütülen KOP projelerini yerinde inceledi.

Devamı ...

11.03.2019 Bölgenin En Kapsamlı Elma Çalıştayı Karaman’da Yapılacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Türkiye’nin en büyük elma üreticisi olan Amasya, Isparta, Karaman, Konya ve Niğdeli üreticilerin sorunlarının masaya yatırılacağı en kapsamlı Elma Çalıştayını Karaman’da düzenliyor.

Devamı ...

10.03.2019 Karaman KOP Enerji Verimliliği Merkezi, Kırıkkale'de Tanıtıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı finansmanı ile Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) bünyesinde kurulacak olan Enerji Verimliliği Merkezi, Kırıkkale’de tanıtıldı.

Devamı ...

07.03.2019 Ev Hanımlarına ‘KOP ile Yazın Çilek Kışın Amigurumi Örme Bebek Projesi’

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının, KOP TEYAP kapsamında desteklediği ‘KOP ile Yazın Çilek Kışın Amigurumi (Örme Bebek) Projesi’ne Hüyük’lü kadınlar yoğun ilgi gösteriyor.

Devamı ...

01.03.2019 KOP KitApp Projesi Tanıtımı ve UNİKOP Sesli Kütüphanesi Açılışı Yapıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının KOP OKUYOR programı kapsamında desteklediği ve Necmettin Erbakan Üniversitesince yürütülen KOP KitApp projesi ile Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın anısına kurulan UNİKOP Sesli Kütüphanesi açılış ve tanıtım programı gerçekleştirildi.

Devamı ...

28.02.2019 KOP Bölgesi Sosyal Gelişim Merkezleri Bakanlardan Tam Not Aldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından finanse edilen KOP Sosyal Gelişim Merkezleri, şehir ziyaretlerinde bulunan Bakanların uğrak yeri oldu.

Devamı ...

28.02.2019 Türkiye’deki Dördüncü “Enerji Verimliliği Merkezi” KOP Bölgesinde Kurulacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi işbirliğiyle Türkiye’nin dördüncü, KOP Bölgesinin ilk Enerji Verimliliği Merkezi Karaman’da kurulacak. Enerji verimliliği ve kurulacak merkez hakkında bilgilendirme için Kırıkkale Üniversitesinde bir seminer düzenlenecek.

Devamı ...

27.02.2019 KOP İdaresinden Karamanlı Arıcılara Ekipman Desteği

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının KOP Kırsal Kalkınma Programı kapsamında finansman desteği ile temin edilen Arıcılık Ekipmanları Karaman Valisi Fahri Meral’in de katıldığı törende üreticilerimize dağıtıldı.

Devamı ...

26.02.2019 Konya’da Kenevir Çalıştayı Yapıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Selçuk Üniversitesi (SÜ) iş birliğinde Konya’nın ilk Kenevir Çalıştayı düzenlendi. Çalıştayda Kenevir bitkisinin kullanım alanları ve ekonomiye etkileri değerlendirildi.

Devamı ...

25.02.2019 ‘KOP-KİTapp Projesi’ Öğrencilerde Okuma Alışkanlığını Artırıyor...

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından finanse edilen KOP KİTapp (Kişisel Kitap Tavsiye Akıllı Uygulaması), uygulandığı okullarda öğrencilerin okuma alışkanlığını artırıyor.

Devamı ...

20.02.2019 Kenevir Çalıştayı Düzenleniyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Selçuk Üniversitesi iş birliğinde düzenlenen ‘Konya Kenevir Çalıştayı’nda, kenevir bitkisi ve kullanım alanları masaya yatırılacak.

Devamı ...

14.02.2019 KOP ve Kalkınma Ajansları Koordinasyon ve İşbirliği Toplantısı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğüne bağlı kurumlar arasında koordinasyon ve işbirliği toplantısı yapıldı.

Devamı ...

12.02.2019 YÖK'ten 'Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi'

YÖK tarafından yürütülen "Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi" kapsamında ‘ihtisaslaşacak üniversiteler' olarak seçilen yükseköğretim kurumlarını ziyaret ve faaliyet performanslarını izleme toplantılarının ilki Düzce Üniversitesinde gerçekleştirildi.

Devamı ...

08.02.2019 KOP’ta Girişim Projesi Melek Yatırımcılık Lansman Toplantısı Yapıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen, Selçuk Üniversitesi ve Konya Teknokent tarafından yürütülen “KOP’ta Girişim Projesi Melek Yatırımcılık” lansman toplantısı Konya’da gerçekleştirildi

Devamı ...

16.01.2019 Silah Sanayinde Katma Değerin Artırılması Projesi Eğitimleri Başladı

Konya’nın Beyşehir ilçesinde bağlı Huğlu ve Üzümlü beldelerindeki yerli silah üreticilerinin Milli Savunma Sanayine entegrasyonu için KOP İdaresi tarafından yürütülen proje ile STM tarafından eğitimler veriliyor.

Devamı ...

09.01.2019 Karamanlı Öğrenciler KOP Desteği ile Manevi Mimarlarını Tanıyor

Karaman'da, Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî, Yunus Emre, Karamanoğlu Mehmet Bey, Piri Reis ve Kazım Karabekir Paşa'nın hayatı, "Çat Kapı" adı verilen proje sayesinde tiyatro gösterileriyle okullarda sahnelenerek genç nesillere anlatılıyor.

Devamı ...

03.01.2019 KOP Bölgesi’nde İlçe Bazlı Kırsal Kalkınma Programı Uygulanıyor

KOP İdaresi, yeni KOP illerinde ilçe bazlı kırsal kalkınma destek programlarının oluşturulabilmesi için Kırşehir, Kırıkkale, Nevşehir ve Yozgat için Kırsal Kalkınma Çalıştayı düzenledi

Devamı ...

02.01.2019 KOP'tan 5 Yılda 11 Milyar Lira Kaynak

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından 2014-2018 yıllarını kapsayacak şekilde hazırlanan KOP Eylem Planı’nın sonuna gelindi. 5 yıllık Eylem Planı boyunca hayata geçirilen projeler için gerçekleşen kaynak aktarımı 11 milyar liraya yaklaştı.

Devamı ...

31.12.2018 KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına Atanan Personele İlişkin Duyuru...

KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına Atanan Personele İlişkin Duyuru...

Devamı ...

26.12.2018 Tarım ve Orman Bakanlığından KOP Kapsamındaki İllere Hayvancılık Desteği

Tarım ve Orman Bakanlığı, başta KOP İdaresi olmak üzere GAP, DAP ve DOKAP kapsamındaki illerde mevcut hayvancılık işletmelerinin altyapılarının iyileştirilmesi amacıyla; ahır yapımı, hayvan ve makine alımı gibi yatırımlar için yüzde 50 hibe desteği sağlanacak. Desteklemelere ilişkin Cumhurbaşkanı kararı, 1 Ocak 2019'dan itibaren yürürlüğe girmek üzere Resmî Gazetede yayımlandı.

Devamı ...

25.12.2018 Karaman’ın İlk ve Tek Çocuk Kütüphanesi Hizmete Açıldı

KOP İdaresinin destekleriyle çocuklar için, çocuklara özel “KOP Renkli Çocuk Kütüphanesi” Karaman’da açıldı.

Devamı ...

23.12.2018 KOP, Sosyal Projeleri Masaya Yatırdı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının yürüttüğü KOP Okuyor ve KOP SOGEP mali destek çağrı programları kapsamında, KOP Bölgesindeki sosyal ve kültürel sorunların ve çözüm önerilerinin masaya yatırıldığı, ihtiyaç alanlarının belirlendiği "KOP Sosyal Projeler Çalıştayı" yoğun katılımla gerçekleşti.

Devamı ...

21.12.2018 Karaman’a Yeni Hayvan Pazarı İçin KOP ile Belediye Protokol İmzaladı

Karaman’a yaptırılacak ve yüzde 70’i KOP İdaresi tarafından karşılanacak yeni ve modern hayvan pazarının protokolü imzalandı.

Devamı ...

06.12.2018 KOP Bölgesi Geleceği İnovasyonda Arıyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen uygulayıcı kuruluşu Necmettin Erbakan Üniversitesi ve InnoPark Konya Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. olan “KOBİ Mentörlük Sistemi Projesi” hayata geçirildi.

Devamı ...

03.12.2018 KOP Bölgesinde Sosyal Yapı Analizi Projesi Odak Grup Toplantıları Başladı

KOP Bölgesi illerinin tamamında düzenlenecek olan “KOP Bölgesi’nde Sosyal Yapının Analiz Edilmesi Projesi” Odak Grup Toplantılarının ilki Konya’da başladı.

Devamı ...

30.11.2018 Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, 81 İlden Gençlerle Konya’da Buluştu

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, "Genç Çiftçi Zirvesi"ne katıldı, Türkiye'nin 81 ilinden gelen gençlerle Konya’da buluştu.

Devamı ...

16.11.2018 KOP Akıllı Pompa Projesi Saha Çalıştayının İkincisi Niğde’de Yapıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Konya Kapalı Havzasındaki çiftçilerin enerji ve su maliyetlerini azaltacak KOP Akıllı Pompa Projesi saha çalıştaylarının ikincisini Niğde’de gerçekleştirdi.

Devamı ...

14.11.2018 1. Uluslararası Çocuk Kütüphaneleri Sempozyumu Nevşehir’de Başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü, Marmara Üniversitesi, KOP İdaresi Başkanlığı işbirliğinde ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) ev sahipliğinde gerçekleştirilen “1. Uluslararası Çocuk Kütüphaneleri Sempozyumu” başladı.

Devamı ...

07.11.2018 KOP İdaresi Desteği ile Dolu Bombası Sistemi Kuruldu

Yozgat’ın Meyve Bahçeleri Dolu Bombası Sistemi ile korunuyor.

Devamı ...

02.11.2018 KOP İllerindeki 64 Proje için 22 Milyon TL’lik Ödenek Aktarılacak

KOP Bölgesinde tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin geliştirilmesi amacıyla hazırlanan projeler Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın onayından geçti. Bölge illerinde yürütülecek 64 projeye toplamda 22 milyon 422 bin TL tutarında kaynak aktarılacak.

Devamı ...

31.10.2018 KOP Entegre Turizm Master Planı Kapanış Toplantısı Yozgat’ta Yapıldı.

KOP Bölgesi Turizm Master Planına ek olarak hazırlanan Entegre Turizm Master Planı, Yozgat’ta yapılan kapanış toplantısında kamuoyuna açıklandı.

Devamı ...

26.10.2018 6. Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu Başladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının desteği ve koordinasyonuyla kurulan KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) tarafından düzenlenen IV. Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu Necmettin Erbakan Üniversitesinin (NEÜ) ev sahipliğinde başladı.

Devamı ...

25.10.2018 KOP, Nevşehir, Yozgat, Kırıkkale ve Kırşehir için Turizm Master Planı Hazırladı

“KOP Bölgesi Entegre Turizm Master Planı Projesi”nin sonuçları Yozgat’taki kapanış toplantısı ile açıklanacak.

Devamı ...

24.10.2018 KOP Bölgesel Sempozyumu’nda Ana Tema: “Endüstri 4.0” ve “Yenilenebilir Enerji”

VI. Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu Necmettin Erbakan Üniversitesi’nin ev sahipliğinde 26-27 Ekim 2018 tarihleri arasında Konya’da düzenlenecek.

Devamı ...

19.10.2018 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 6,8 Milyon TL’lik KOP Sosyal Projelerini Onayladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOP Okuyor ve KOP SOGEP kapsamında desteklenecek 6 Milyon 772 Bin TL tutarındaki 35 projeyi onayladı.

Devamı ...

17.10.2018 KOP İdaresinden Bölgenin Su ve Enerji Sorunu İçin Akıllı Pompa Saha Çalıştayı

KOP Bölgesinin en önemli sorunlarının başında gelen su kısıtı ve yüksek enerji maliyetleri düzenlenen Akıllı Pompa Çalıştayı ile masaya yatırıldı.

Devamı ...

16.10.2018 KOP Destek Verdi, Denetimli Serbestlikten Yararlanan Gençler Sahneledi

KOP Sosyal Gelişim Programı (KOPSOGEP) kapsamında, Denetimli Serbestlikten faydalanan gençler tarafından sahnelenen “Bu Benim Hikayem Projesi” kapsamındaki tiyatro gösterisi profesyonel tiyatrocuları aratmadı. Bağımlık ve çeşitleri ile ilgili mesajların verildiği gösteri izleyenlerden tam not aldı.

Devamı ...

15.10.2018 KOP ile Kadınlar Üretiyor, Aile Ekonomisine Katkı Sağlıyor

KOP İdaresi tarafından, Kadınların üretime katılması, aile ekonomisine destek sağlaması ve tarım uygulamalarındaki bilinç düzeylerinin artırılması amacıyla desteklenen “Güneşin Işığı, Kadının Emeği Projesi” başarıyla sonuçlandı.

Devamı ...

11.10.2018 Av Tüfeğinden Savunma Sanayiine...

KOP-STM İşbirliğiyle Huğlu ve Üzümlü’nün Savunma Sanayiine Entegrasyonu Projesi Başladı.

Devamı ...

08.10.2018 KOP’tan Çiftçinin Enerji ve Su Maliyetlerini Hafifletecek Proje

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Konya Kapalı Havzasındaki (KKH) çiftçilerin enerji ve su maliyetlerini en aza indirecek akıllı pompa projesini hayata geçiriyor.

Devamı ...

08.10.2018 Ödüllü ‘KOP’ta Girişim Programı’ Başlıyor

KOP Bölgesinde girişimcilik kültürünün geliştirilmesini amaçlayan önemli bir proje hayata geçiriliyor.

Devamı ...

05.10.2018 KOP SOGEP ile İstihdama Yönelik Projeler Hayata Geçiriliyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen “Çamurlu Eller KOP İle Düşler Kuruyor Projesi” seramik üretim atölyesi hizmete girdi.

Devamı ...

04.10.2018 Kırıkkale’de “Gelecek Sizsiniz KOP Öğrenme Merkezi” Hizmete Girdi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından KOP SOGEP kapsamında desteklenen “Gelecek Sizsiniz KOP Öğrenme Merkezi” düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Devamı ...

02.10.2018 Savunma Sanayi Zirvesinde KOP-STM İş birliği

Konya’da gerçekleştirilen 3. Savunma Sanayi Zirvesi’nin ilk gününde, protokol üyelerinin de katılımı ile KOP İdaresi ve Savunma Sanayi Başkanlığına bağlı Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. (STM) arasında Eğitim ve Danışmanlık Projesi iş birliği sözleşmesi imzalandı.

Devamı ...

01.10.2018 KOP İdaresi’nden Yenilenebilir Enerji Projelerine 11 Milyon TL Destek

Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde ve Yozgat’tan oluşan KOP Bölgesi, Türkiye’nin Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının kalbi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Devamı ...

24.09.2018 KOP SOGEP ile İnsan Hayatına Dokunan Projeler Hayata Geçiriliyor

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, mali destek sağladığı projelerle toplumun her kesiminden insanların ihtiyaçlarına çözüm üretiyor.

Devamı ...

21.09.2018 Yeni Kurulan Konya Teknik Üniversitesi UNİKOP'un 13. Üniversitesi oluyor

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı İhsan Bostancı, Konya Teknik Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Babür Özçelik’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Devamı ...

19.09.2018 KOP Kırsal Kalkınma Programı ile Küçükbaş Hayvancılık Destekleniyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, bölgede üretim ve gelir artışının önünü açacak proje desteklerini sürdürüyor.

Devamı ...

14.09.2018 Tarım ve Sulamada İstihdama Yönelik Projelere KOP Desteği

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, finansman desteği sağladığı sulama projeleri ile çiftçilerin tarımsal faaliyetlerinin sürdürülebilirliğinin yanında bitki deseninin genişletilmesinden üretim artışına, istihdam oluşturmadan gelir artışına kadar pek çok alanda bölge ekonomisini güçlendiriyor.

Devamı ...

13.09.2018 KOP İdaresi ‘Çetin Abi’sini Unutmadı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, hayatını kaybeden personelinin adını kütüphaneye verdi. KOP çalışanlarının ‘Çetin Abi’si olarak tanınan Çetin Gök’ün adı memleketi Doğanhisar’da açılan kütüphanede yaşatılacak.

Devamı ...

12.09.2018 Süstaşı İşlemeciliği KOP Bölgesinde Ek Gelir Kapısı Oluyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, dağlık kırsal alanlarda tarım dışı faaliyetleri yaygınlaştırmak için Selçuk Üniversitesi İş birliği ile kurduğu SÜ-KOP Süstaşı Eğitim ve Uygulama Atölyesi ürünleri yurtdışında büyük ilgi görüyor.

Devamı ...

11.09.2018 “Çilek Üreten Eller” Kadınlarla Hayat Buldu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, görev sahasındaki illerin bitki ve ürün desenini çeşitlendirmek için hazırlanan projelere desteğini sürdürüyor.

Devamı ...

06.08.2018 KOP Okuyor Projesi 100 Günlük Eylem Planında yer aldı

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülen ve kısa adı KOP OKUYOR olan KOP Bölgesinde Okuma Kültürünün Artırılması Projesi Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk 100 günlük eylem planında yer aldı.

Devamı ...

03.08.2018 KOP ile Yozgat'ta Kıraç Araziler Bereketleniyor

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Yozgat Valiliği İl Özel İdaresi koordinesinde yapımı tamamlanan Baraklı Göleti Kapalı Sulama Sistemi tamamlanarak arazilerin sulanmasına başlanıldı.

Devamı ...

30.07.2018 KOP ve Konya Büyükşehir İşbirliği Devam Ediyor

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Konya Büyükşehir Belediyesinin işbirliğinde Taşkent ve Yunak’a ilçelerine mezbahane yapılacak.

Devamı ...

27.07.2018 Kırsalı KOP’la Düz Dokuyoruz Projesi Hayata Geçirildi

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) ile Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen ‘Kırsalı KOP’la Düz Dokuyoruz Projesi’ hayata geçirildi.

Devamı ...

26.07.2018 KOP, Sanayide Kaynak Verimliliğini Masaya Yatırdı

KOP İdaresi tarafından yürütülen Sanayide Kaynak Verimliliği Projesinin kapanış toplantısı gerçekleştirildi.

Devamı ...

23.07.2018 KOP İdaresi ve Konya Büyükşehir Belediyesi İki Örnek Projeyi Hayata Geçiriyor

Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Konya Büyükşehir Belediyesi arasında Konya Bilim Merkezi odaklı “Bahçede Bilim” ve “Herkese Biraz Gökyüzü” projelerinin protokolü imzalandı.

Devamı ...

19.07.2018 Sanayide Kaynak Verimliliği Projesi Kapanış Toplantısı

KOP İdaresi tarafından yürütülen projenin kapanış toplantısı 24 Temmuz’da Başkanlık toplantı salonunda yapılacak.

Devamı ...

10.07.2018 KOP Bölgesinde Yeni Türkiye’nin Güçlü Markaları Oluşturulacak

Türkiye’nin 2023 yılı hedeflerine emin adımlarla ilerleyen KOP Bölgesi, Aksaray, Karaman, Konya ve Niğde’de koçluk hizmeti vereceği KOBİ’lerle yeni Türkiye’nin güçlü markalarını oluşturacak.

Devamı ...

05.07.2018 KOP ve Selçuk Üniversitesi İşbirliğiyle “KOP’ta Girişim” Başlıyor

Kalkınma Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Selçuk Üniversitesi ve Konya Teknokent işbirliği ile KOP Bölgesinde Girişimcilik Kültürünün Geliştirilmesini amaçlayan önemli bir projeyi hayata geçiriyor.

Devamı ...

04.07.2018 KOP Bölgesi Arıcılığında Yeni Dönem

Kalkınma Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, bölgenin arıcılık faaliyetlerinin ekonomik ve sürdürülebilir olmasını sağlamak amacıyla tam teşekküllü arıcılık dönemini hayata geçiriyor. Arıcılık merkezi olma yolunda hızla ilerleyen Bozkır İlçesindeki projelere toplamda 1 Milyon 716 Bin TL’lik hibe desteği sağlanıyor.

Devamı ...

29.06.2018 Aksaray’a KOP Embriyo Transfer Merkezi Kuruluyor

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin ile KOP İdaresi Başkanı İhsan Bostancı’nın imzaladığı protokol ile uluslararası standartlara sahip Embriyo Transferi Eğitimi, Uygulama ve Araştırma Merkezi Aksaray Üniversitesinde kurulacak.

Devamı ...

28.06.2018 KOP Bölgesinde Çilek Üretimi Hızla Yaygınlaşıyor

Patatesi, Elması ve Lahanası ile meşhur Niğde’de KOP İdaresi ile Çilek üretimi hızla yaygınlaşıyor.

Devamı ...

27.06.2018 Bölgenin Hayvancılık Altyapısına 12 Milyon TL’lik KOP Desteği

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, bölgenin hayvancılık altyapısının geliştirilmesine yönelik desteklemelerini sürdürüyor.

Devamı ...

12.06.2018 KOP-TANAP İşbirliğiyle 91 Köyün İçme Suyu Projesine 15,4 Milyon TL

TANAP Doğalgaz İletim AŞ, Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı işbirliğiyle Kırşehir, Kırıkkale ve Yozgat'taki 91 köyündeki içme suyu projelerine 15,4 milyon lira hibe desteği sağlandı.

Devamı ...

11.06.2018 Modern Hayvancılık İçin KOP Destekleri Devam Ediyor

Kalkınma Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, bölge hayvancılığının gelişimine katkıda bulunmak ve sürü yöneticileri ile hayvan refahını artırmak için hazırlanan projelere hibe desteklerini sürdürüyor.

Devamı ...

07.06.2018 KOP İdaresiyle Kadın Girişimcilerin Hayatı Değişiyor

Kalkınma Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Sosyal Gelişim Programı kapsamında mali destek verdiği ve dezavantajlı grupların hayata tutunmalarını sağlayacak yaşama dokunan projeleriyle, girişimcilik ve birlikte çalışma kültürünü aşılıyor.

Devamı ...

01.06.2018 KOP ile Gönül Sultanları Tiyatro Sahnesinde Anlatıldı

Kalkınma Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Türk-İslam coğrafyasında öne çıkan hayatları ve eserleri ile dünyaya mal olmuş gönül sultanlarını genç nesillere tanıtmak amacıyla “Gönül Havzası Projesi”ni hayata geçirdi.

Devamı ...

30.05.2018 KOP KIRSAL ve KOP TEYAP Mali Destek Çağrıları Devam Ediyor

KOP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (KOP TEYAP) ve KOP Kırsal Kalkınma Programı kapsamında 2018 Yılı Mali Destek Çağrı Programları için başvuru rehberleri yayınlandı.

Devamı ...

22.05.2018 KOP Bölgesi için “Sosyal Yapı Analizi” Çalışması

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, bölgenin nüfus yapısı, göç oranı, göçün nedenleri ve işgücü potansiyeli gibi birçok parametreyi içinde barındıracak önemli bir ‘Sosyal Yapı Analizi’ çalışmasını başlattı.

Devamı ...

10.05.2018 KOPOKUYOR ve KOPSOGEP Mali Destek Programları Tanıtıldı

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, 2018 yılında uygulanacak Mali Destek Programları hakkında bilgilendirme toplantıları düzenledi. KOP İdaresi uzmanları tarafından “KOPOKUYOR” ve “KOPSOGEP” kapsamında hazırlanacak projelerden maksimum fayda sağlanması için mali destek şartlarının püf noktaları anlatıldı.

Devamı ...

09.05.2018 Kadınlar KOP’la Taşın Sırrını Öğreniyor

Kalkınma Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Kırsal Dağlık alanlarda yaşayan vatandaşların gelir düzeyinin artırılması, tarım dışı iş imkanlarının geliştirilmesi ve köyden kente göçün önüne geçilebilmesi için dördüncü Süstaşı İşleme ve Üretim Atölyesini Doğanhisar’da açacak.

Devamı ...

19.04.2018 KOP-Ahi Evran Üniversitesi İşbirliğiyle ‘Vermikültür’ Çalıştayı Düzenlendi

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve Ahi Evran Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen Vermikültür Çalıştayı Kırşehir’de gerçekleştirildi.

Devamı ...

18.04.2018 Nevşehir Valisi Aktaş ve Belediye Başkanı Ünver KOP İdaresi'ni ziyaret etti

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş ve beraberinde Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ile birlikte Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Devamı ...

16.04.2018 KOP SOGEP ile Sosyal Kalkınmaya Mali Destek

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, kısa adı KOP SOGEP olan “Konya Ovası Projesi Sosyal Gelişim Programı” ile Bölge’nin sosyal kalkınmasına yönelik mali destek çağrı programını açıkladı.

Devamı ...

13.04.2018 Bölgenin Okuma Kültürüne KOP Desteği Sürüyor

KOP Okuyor Mali Destek Programı ile Mahalle Kütüphaneleri Kurulacak. Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, kısa adı “KOP Okuyor” olan “KOP Bölgesinde Okuma Kültürünün Geliştirilmesi Projesi” kapsamında 2018 yılı Mali Destek Çağrısına çıktı.

Devamı ...

12.04.2018 UNİKOP Stratejik Kurul Toplantısı Necmettin Erbakan Üniversitesinde Yapıldı

KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği’nin (UNİKOP) 2018 Stratejik Kurul Toplantısı ve UNİKOP Üniversite Koordinatörleri Toplantısı, dönem başkanlığı görevini yürüten Necmettin Erbakan Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Devamı ...

06.04.2018 KOP-Bozok Üniversitesi İşbirliğiyle Yozgat’ta Manda Yetiştiriciliği Yaygınlaşıyor

‘Mandacılık Yozgat’ta Marka Haline Geliyor Projesi’ Kapanış Toplantısı Yapıldı

Devamı ...

29.03.2018 Girişimcilik ve Yenilikçilik İhtiyaç Analizi Sonuç Toplantısı Nevşehir’de yapıldı.

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan ‘Girişimcilik ve Yenilik İhtiyaç Analizi Projesi’nin kapanış toplantısı Nevşehir’de yapıldı.

Devamı ...

23.03.2018 Sürdürülebilir Doğa Dostu Tarıma KOP Desteği

Kalkınma Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen ve Konya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yürütülen “Erken Kalkan Yol Alır” projesi hayata geçirildi.

Devamı ...

16.03.2018 KOP KÖSİP Bölgeye Can Suyu Olmaya Devam Ediyor

KOP İdaresi’nin destekleriyle hayata geçirilen 667 sulama projesi ile KOP İllerinde 107 bin hektar alan sulu tarıma açıldı.

Devamı ...

15.03.2018 Sınav Sonuç Duyurusu

696 Sayılı KHK Gereğince Başkanlığımızda Sürekli İşçi Kadrolarında İstihdam Edilmek Üzere Başvuru Yapan Hak Sahiplerine Yönelik Olarak Başkanlığımızca Gerçekleştirilen Sınav Sonuçlarının İlanı

Devamı ...

02.03.2018 KOP Sanayi ve Ticaret Koridoru Projesinin Sonuçları Açıklandı

KOP İdaresi Başkanlığının, TÜBİTAK TÜSSİDE ile birlikte yürüttüğü “Konya-Karaman-Mersin Sanayi ve Ticaret Koridoru Oluşturulmasına Yönelik Etüt ve Fizibilite Projesi” yapılan kapanış çalıştayı ile son buldu.

Devamı ...

01.03.2018 Sürekli İşçi Kadrolarına Geçiş Başvurusu Kabul Edilenlerin Kesin Listesi ve Sınav Tarihi

696 Sayılı KHK gereğince Başkanlığımızda Sürekli İşçi Kadrolarında İstihdam Edilmek Üzere Başvuru Yapan Hak Sahiplerinden Sınava Girmeye Hak Kazananlara İlişkin Kesin Listenin ve Yapılacak Sınavın İlanı

Devamı ...

01.03.2018 KOP Sanayi ve Ticaret Koridoru Projesinin Sonuçları Açıklanacak

Konya-Karaman-Mersin Sanayi ve Ticaret Koridoru Projesi Kapanış Çalıştayı Yapılacak. Kalkınma Bakanlığına bağlık Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile TÜBİTAK Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü (TÜSSİDE) işbirliğinde yürütülen “Konya-Karaman-Mersin Sanayi ve Ticaret Koridoru Oluşturulmasına Yönelik Etüt ve Fizibilite Projesi” kapanış çalıştayı ile sona erecek.

Devamı ...

28.02.2018 Aksaray Üniversitesi Türkiye’de Bir İlke İmza Attı

Embriyo transferi ile yüksek verimli Simental ırkı sığırlar elde etmek için harekete geçen Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Veteriner Fakültesi, önemli bir proje hazırladı.

Devamı ...

27.02.2018 KOP İdaresi ile Selçuklu Belediyesi Sosyal Alanda İşbirliği Yapıyor

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, KOP Okuyor ve KOP SOGEP kapsamında Selçuklu Belediyesinin iki projesini destekleyecek.

Devamı ...

26.02.2018 KOP Embriyo Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezi Aksaray’da Kurulacak

Embriyo Transferi konusunda önemli bir merkez olacak olan “Embriyo Transferi Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi” UNİKOP üniversitesi olan Aksaray Üniversitesi’nde kurulacak.

Devamı ...

26.02.2018 Karaman’daki Hayvan Yetiştiricilerine KOP Karavanları Teslim Edildi

KOP tarafından finanse edilen proje ile Karaman’daki küçükbaş hayvan yetiştiricilerine tam teşekküllü, güneş enerjili karavanların teslimi törenle yapıldı.

Devamı ...

23.02.2018 KOP İli Yozgat’ta Modern Kaz Yetiştiriciliği Masaya Yatırıldı

Kaz Yetiştiriciliği Çalıştayı Bozok Üniversitesinde Yapıldı Bozok Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Kaz Yetiştiriciliği Çalıştayı ve Kaz Günü Etkinliği ile bilimsel gerçekler ışığında kaz üretimi Yozgat’ta masaya yatırıldı.

Devamı ...

22.02.2018 11. Kalkınma Planı Tanıtım Toplantısı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Himayelerinde Gerçekleştirildi​ ​

Türkiye'yi 2023 hedeflerine taşıyacak 11. Kalkınma Planı'nın tanıtım toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapıldı.

Devamı ...

16.02.2018 KOP İdaresi, Bölge Hayvancılığının Modernleşmesi İçin Eğitimlere Devam Ediyor

KOP İdaresi, bölge illerinde hayvancılığı geliştirmek, süt üretiminde kalite ve karlılığı artırmak ve yeni teknolojilerin kullanılmasını sağlamak amacıyla bir dizi eğitim faaliyeti yürütüyor.

Devamı ...

12.02.2018 Taşeronda Çalışan İşçilerin Sürekli İşçi Kadrolarına Geçişi Başvuru Sonuçları

696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 127’nci Maddesi ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen Geçici 23’üncü madde gereğince Başkanlığımızda Sürekli İşçi Kadrolarında İstihdam Edilmek Üzere Başvuru Yapanların Başvuru Sonuçlarına İlişkin Listenin İlanı

Devamı ...

09.02.2018 Küçükbaş Hayvan Üretimine ve Örtü Altı Yetiştiriciliğine KOP Desteği

Kalkınma Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, KOP Bölgesindeki hayvansal ve tarımsal çeşitliliği artırmak amacıyla çeşitli projeleri hayata geçiriyor.

Devamı ...

02.02.2018 UNİKOP Bölgesel Kalkınma ve Üniversiteler Çalıştayı Düzenlendi

Kalkınma Bakanı Elvan ve YÖK Başkanı Saraç, KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği’nin (UNİKOP) “Bölgesel Kalkınma ve Üniversiteler Çalıştayı”na katıldı. Bakan Elvan, üniversitelerin ülke kalkınmasında önemli bir role sahip olduklarını belirtirken, YÖK Başkanı Saraç ise Konya’ya yeni bir üniversitenin açılacağı müjdesini verdi.

Devamı ...

31.01.2018 Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan, UNİKOP Çalıştayına Katılacak

2018 yılı dönem başkanlığı Necmettin Erbakan Üniversitesi tarafından yürütülen UNİKOP’un faaliyetleri kapsamında Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan’ın ve YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’ın katılımlarıyla “Bölgesel Kalkınma ve Üniversiteler Çalıştayı” gerçekleştirilecek.

Devamı ...

29.01.2018 Bölge Kalkınma İdareleri GAP’ta Buluştu

Kalkınma Bakanlığına bağlı Bölge Kalkınma İdarelerinin bilgi ve tecrübe paylaşım toplantısı Şanlıurfa’da yapıldı.

Devamı ...

09.01.2018 KOP Bölgesinin Turizm Hedefleri Masaya Yatırıldı

Kalkınma Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülen KOP Bölgesi Entegre Turizm Master Planı Çalıştayı Nevşehir’de düzenlendi.

Devamı ...

05.01.2018 UNİKOP Dönem Başkanlığı Necmettin Erbakan Üniversitesinde

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ), KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) dönem başkanlığını KTO Karatay Üniversitesinden düzenlenen törenle devraldı.

Devamı ...

04.01.2018 Hayvancılık Altyapısının Rehabilitasyonu ve Modernizasyonu İstişare Toplantısı yapıldı.

Kalkınma Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının, Kırsal Kalkınma Programı (KOP KIRSAL) çerçevesinde bölgenin hayvancılık altyapısının iyileştirilmesine yönelik düzenlediği 2018 yılının ilk istişare toplantısı yapıldı.

Devamı ...

04.01.2018 UNİKOP’ta Devir-Teslim Töreni Yapılacak

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve 11 üniversitenin oluşturduğu KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği’nde (UNİKOP) dönem başkanlığı görevi, KTO Karatay Üniversitesi'nden Necmettin Erbakan Üniversitesi’ne devredilecek.

Devamı ...

03.01.2018 KOP Okuyor Proje Protokolleri İmzalandı

‘KOP Okuyor’ Projesi kapsamında Üniversitemiz ile Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı arasında protokol imzalandı. Protokol kapsamında, “7'den 77'ye UNİKOP Sesli Kütüphane” ve “Kişiye Özel Kitap Önerme Akıllı Uygulaması (KitApp) (KOP-KitApp)” konularında işbirliği yapılacak.

Devamı ...

28.12.2017 KOP İdaresi’nden Karaman’a Önemli Destek

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, 2011-2017 yılları arasında Karaman’da uygulamaya konulan 275 proje için yaklaşık 138 milyon TL kaynak tahsisi gerçekleştirdi.

Devamı ...

22.12.2017 Buzağı Kayıpları Kırıkkale’de Masaya Yatırıldı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, KOP İdaresi ve Kalkınma Ajansları gibi kurumların bölge ve ülke kalkınması için son derece kritik kuruluşlar olduğunu belirterek, 2018 yılında Türkiye’nin Gıda ve Hayvancılık sektöründe büyük atılımlara şahit olacağını belirtti.

Devamı ...

19.12.2017 KOP’tan Sosyal Projelere 5 Milyon TL Destek

Bakan Elvan, 2017 Yılı KOP SOGEP Mali Destek Programı’nı Onayladı

Devamı ...

13.12.2017 Kırşehir’de KOP Okuyor Projeleri Protokolleri İmzalandı

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, KOP Bölgesindeki okuma kültürünün arttırılması ve alışkanlığının geliştirilmesi için hayata geçirilen KOP Okuyor Projesi kapsamında Kırşehir’deki 10 projeye 227 bin 175 TL’lik hibe desteği sağladı.

Devamı ...

12.12.2017 KOP Kırsal Kalkınma Programı 2017 Mali Destek Çağrı Programı Sonuçları

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, 2017 yılı KOP Kırsal Kalkınma Mali Destek Projelerini Onayladı.

Devamı ...

12.12.2017 Kırıkkale Üniversitesi KOP Okuyor Projesi Yürütecek

Kırıkkale Üniversitesi, kentin okuma kültürünü artırmak ve sürdürülebilirliğini sağlamak için “Bu Benim Okuma Hikâyem” konulu KOP Okuyor Projesi yürütecek. Yaklaşık 20 bin liralık bütçesi olan proje imzalanan protokolle yürürlüğe girdi.

Devamı ...

12.12.2017 Kırıkkale KOP ile Okuyacak

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, KOP Bölgesindeki okuma kültürünün arttırılması ve alışkanlığının geliştirilmesi için hayata geçirilen KOP Okuyor Projesi kapsamında Kırıkkale’deki 8 projeye 253 bin 925 TL hibe desteği sağladı.

Devamı ...

06.12.2017 KOP Ailesinin Acı Günü

Kalkınma Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı bünyesinde Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni olarak görev yapan; tatlı dili, güler yüzü, misafirlerine ikram ettiği şekerleri ile gönüllerde taht kuran, titiz ve başarılı çalışması ve örnek kişiliği ile kısa sürede KOP ailesinin Çetin Abisi unvanını kazanan Çetin Gök dün gece tedavi gördüğü Konya Numune Hastanesinde hakkın rahmetine kavuştu.

Devamı ...

04.12.2017 KOP’tan Niğde’de “Sütüm Peynirim, Hepsi Yöremin Projesi”

Kalkınma Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından Niğde’nin Bor ilçesi Çukurkuyu Kasabası’nda KOP TEYAP kapsamında “Sütüm Peynirim, Hepsi Yöremin Projesi” desteklendi.

Devamı ...

24.11.2017 KOP İdaresi “Okuma Kültürü ve Farkındalık Çalıştayı Sonuç Raporu”nu Yayınladı

Kalkınma Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, KOP Bölgesi’nde okuma alışkanlığı ve kültürünü artırmak amacıyla yürüttüğü “KOP Okuyor Projesi” kapsamında düzenlediği çalıştayın sonuçlarını açıkladı.

Devamı ...

23.11.2017 KOP Bölgesi’nin Sorunları Kadın ve Genç Girişimcilerden Dinleniyor

Yeni KOP İlleri için “Girişimcilik ve Yenilik İhtiyaç Analizi Projesi” Çalışmaları Devam Ediyor.

Devamı ...

01.10.2017 KOP İdaresi’nden Önemli Bir Yayın Daha

KOP İdaresi, kırsal dezavantajlı bölgeleri sistematik bir şekilde tarayarak, bölgenin kendine has özelliklerini ve bölgeye uygun desteklenebilecek katma değeri yüksek ürünleri tek tek belirledi.

Devamı ...

06.06.2017 Yeni KOP İllerinde Girişimcilik Araştırma Projesi Başlatıldı

KOP’tan Nevşehir, Yozgat, Kırşehir ve Kırıkkale için Girişimcilik Projesi

Devamı ...

28.04.2017 UNİKOP Patent 2017 Fuarı Bakan Özlü’nün Katılımıyla Açıldı

‘Konya Endüstri Zirvesi’ adıyla gerçekleştirilen fuarın açılışı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün katılımıyla gerçekleştirildi. UNİKOP Patent 2017 Fuarı başta olmak üzere 4 fuar aynı anda ziyaretçilere açıldı.

Devamı ...

29.03.2017 KOP İdaresi’nden Kırsal Kalkınma Çalıştayı

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, dezavantajlı kırsal alanlarda yaşayan insanların ekonomik refahını artırmak ve yaşanan göç olaylarını tersine çevirmek için önemli bir çalıştaya imza attı.

Devamı ...

17.03.2017 KOP İdaresi’nden Hayvancılık Çalıştayları

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, KOP Bölgesindeki hayvancılığı masaya yatırıyor. Konya’da büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık çalıştayları düzenlenecek.

Devamı ...

09.02.2017 KOP’ta ekonomi konuşuldu

Dünya Gazetesi Ekonomi Yazarı Dr. Rüştü Bozkurt, ülke ekonomisinde büyüme ve değer artışının tarım, sanayi ve teknolojide atılacak somut adımlarla gerçekleşebileceğini aktardı.

Devamı ...

07.02.2017 ORAN Kalkınma Ajansı’ndan KOP İdaresi Ziyareti

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’nın (ORAN) yöneticilerini ağırladı.

Devamı ...

17.01.2017 KOP Bölgesi için ‘Kuraklık Algısı ve Sosyo-Ekonomik Etkileri’ Toplantısı

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, bölgenin kuraklık algısını tespit etmek ve sosyo ekonomik etkilerini belirlemek için Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü ile birlikte yeni bir araştırma projesini hayata geçirdi.

Devamı ...

17.01.2017 UNİKOP Dönem Başkanlığı KTO Karatay Üniversitesi’ne Devredildi

KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) Dönem Başkanlığı Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi’ne geçti.

Devamı ...

23.12.2016 KOP İlleri Örnek İmar Uygulamaları Projesinin Konya toplantısı yapıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın sorumluluğunda, GAP ve KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlıkları ile Yerel Yönetimler ve İller Bankası işbirliğinde yürütülen “GAP ve KOP İlleri Örnek İmar Uygulamaları” projesinin üçüncü toplantısı Konya’da yapıldı.

Devamı ...

09.12.2016 KOP’tan Selçuk Üniversitesine 4.8 milyon liralık destek

Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, KOP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (KOP TEYAP) kapsamında Selçuk Üniversitesi Ziraat ve Veteriner Fakültesi uygulamalı eğitim altyapısının güçlendirilmesi için 4.8 milyon liralık yatırım desteği sağladı.

Devamı ...

01.12.2016 Ömer Halisdemir Üniversitesinde “KOP Bölgesi Güneş Enerjisi Çalıştayı” Yapıldı

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Ömer Halisdemir Üniversitesi işbirliğiyle KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) “Güneş Enerjisi Çalıştayı” düzenlendi.

Devamı ...

10.11.2016 Kırıkkaleli Yöneticilerden KOP İdaresi Ziyareti

Kalkınma Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, bünyesine kattığı Kırıkkale ilinin yöneticilerini ağırladı. Toplantıda Kırıkkale özelinde KOP İdaresi ve projeleri masaya yatırıldı.

Devamı ...

13.10.2016 KOP İdaresi’nden ‘İl Tanıtım Toplantıları’

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı İhsan Bostancı, Kırşehir ve Nevşehir düzenlediği ‘İl Tanıtım Toplantıları’nda KOP İdaresi’ni ve Eylem Planı çalışmalarını anlattı.

Devamı ...

24.09.2016 “KOP İlleri Örnek İmar Uygulamaları” Karaman’da Başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın sorumluluğunda, GAP ve KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlıkları ile Yerel Yönetimler ve İller Bankası işbirliğinde yürütülen “GAP ve KOP İlleri Örnek İmar Uygulamaları” projesinin açılışı Karaman’da gerçekleştirildi.

Devamı ...

09.09.2016 Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, KOP İdaresi'ni ziyaret etti

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, beraberindeki heyet ile Konya Ovası Projesi (KOP) Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Devamı ...

09.09.2016 KOP İdaresi Görev Alanına Kırşehir ve Kırıkkale İlleri Eklendi

Kalkınma Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın görev sahası, Bakanlar Kurulu kararı ile genişletildi. Kırşehir ve Kırıkkale, KOP Bölgesinin yeni illeri oldu.

Devamı ...

29.08.2016 KOP İdaresi’nden KOP TEYAP Kapsamında Fidancılık Eğitimi

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, bölgedeki tarımsal yayımcıları ve teknik personelleri fidan yetiştiriciliği konusunda bilinçlendirmek için “Fidan Yetiştiriciliği” eğitimi veriyor.

Devamı ...

24.08.2016 Karaman’da ‘Elma Hasadı’ Eğitimi

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının düzenlediği eğitimde İşçi Çavuşlarına ve hasat işçilerine ‘Elma Hasadı’ konulu bir dizi eğitim verildi.

Devamı ...

22.08.2016 KOP Bölgesi Turizm Master Planı tamamlandı.

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan ‘KOP Bölgesi Turizm Master Planı’ tamamlandı.

Devamı ...

17.08.2016 Konya'nın Taşkent İlçesine Süstaşı İşleme Atölyesi Kuruldu

SÜKOP Süstaşı Projesi kapsamında Konya'nın Taşkent ilçesine süstaşı işleme atölyesi kuruldu.

Devamı ...

13.08.2016 KOP Bölgesi için Okuma-Yazma Seferberliği Başlatıldı

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, bölge illerinde öğrencilerin ve vatandaşların okuma alışkanlığının artırılması ve okuma kültürünün sürdürülebilirliğinin sağlaması amacıyla Aksaray, Karaman, Konya, Niğde, Nevşehir ve Yozgat illerinde KOP Okuyor adlı yeni bir projeyi hayata geçirdi.

Devamı ...

11.08.2016 KOP Bölgesindeki Tarımsal Yayımcıların Eğitim Talepleri Alınacak

KOP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (KOP TEYAP) kapsamında bitkisel üretim ve hayvancılık konularında teknik personel eğitimler talepleri alınacak.

Devamı ...

09.08.2016 KOP Tarımı İçin İstişare Toplantıları Yapılıyor

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülen ‘KOP Bölgesi genelinde kırsal dezavantajlı alanlarda yeni tarımsal-kırsal kalkınma modellerinin oluşturulması’ projesinin istişare toplantıları yapılıyor.

Devamı ...

05.08.2016 KOP Okuyor Projesi Başvuruları başladı

“KOP Bölgesi’nde Okuma Alışkanlığı ve Kültürünün Artırılarak Sürdürülebilirliğin Sağlanması Mali Destek Programı” başladı.

Devamı ...

01.08.2016 KOP İdaresinden bölge tarımı için ‘Kalkınma Modeli Geliştirme’ projesi

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, KOP Bölgesi genelinde kırsal dezavantajlı alanlarda yeni tarımsal-kırsal kalkınma modellerinin oluşturulması için hazırladığı yeni bir projeyi hayata geçiriyor.

Devamı ...

22.07.2016 KOPTEYAP 2016 Yılı Mali Destek Programı Süre Uzatımı

Son başvuru tarihi 22 Temmuz 2016 olan KOP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi 2016 Yılı Mali Destek Programı başvuruları 15 Ağustos 2016 Pazartesi mesai bitimine kadar uzatılmıştır.

Devamı ...

18.07.2016 KOP İdaresi'nden Basın Açıklaması

Devamı ...

01.07.2016 KOP İdaresi’nden ‘Hayırlı Olsun’ Ziyaretleri

KOP İdaresi Başkanı İhsan Bostancı, KOP ili Valilerine, yerel yöneticilere ve KOP İdaresi görev alanına yeni giren iller Nevşehir ve Yozgat’a hayırlı olsun ziyaretlerinde bulundu.

Devamı ...

08.06.2016 KOP BKİ Görev Alanına Nevşehir ve Yozgat Eklendi

Kalkınma Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın görev sahası, Bakanlar Kurulu kararı ile genişletildi. Nevşehir ve Yozgat KOP Bölgesinin yeni illeri oldu.

Devamı ...

06.06.2016 KOP İdaresi'nden GAP Bölgesi’ne Teknik Gezi

Konya Ovası Projesi İdaresi Başkanı İhsan Bostancı ve beraberindeki heyet 2-3 Haziran tarihleri arasında GAP Bölgesi’ne teknik gezi düzenledi.

Devamı ...

01.06.2016 KOP İdaresi'nden KOPTEYAP Kapsamında Çilek Yetiştiriciliği Eğitimi

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Aksaray, Karaman, Konya ve Niğde’de faaliyet gösteren ziraat mühendislerine 4 gün boyunca teorik ve pratik esaslı ‘Çilek Yetiştiriciliği’ eğitimi verdi.

Devamı ...

25.05.2016 Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan görevi Kalkınma eski Bakanı Cevdet Yılmaz’dan devraldı

Başbakan Yıldırım'ın Bakanlar Kurulu'nu açıklamasının ardından Kalkınma Bakanlığında da devir teslim töreni gerçekleştirildi.

Devamı ...

16.05.2016 SÜKOP Süstaşı Projesi Eğitim ve Uygulama Atölyesi Açıldı

Selçuk Üniversitesi ve Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi iş birliğiyle yürütülen proje kapsamında kurulan Selçuk Üniversitesi – KOP Bölge Kalkınma İdaresi (SÜKOP) Süstaşı Projesi Eğitim ve Uygulama Atölyesi törenle hizmete açıldı.

Devamı ...

13.05.2016 KOP İdaresi'nde 1. Ulusal Aspir Çalıştayı Gerçekleştirildi

Konya'da Biyoyakıtlar Uygulama ve Araştırma Merkezi (BİYAME) tarafından 1. Ulusal Aspir Çalıştayı gerçekleştirildi. Çalıştayda konuşan KOP İdaresi Başkanı İhsan Bostancı Konya ve çevresinin en önemli sorunun su sıkıntısı olduğuna dikkati çekti.

Devamı ...

06.05.2016 UNİKOP Dönem Başkanı KMÜ’den Çalıştay ve Eğitim Atağı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) bünyesindeki üniversitelerin idari ve akademik personelleri ile gençlik yapılanmalarının temsilcilerine yönelik bir dizi çalıştay ve eğitim programı düzenledi.

Devamı ...

03.05.2016 'Kadın çiftçilerimiz eğitimde...'

KOP İdaresi tarafından yürütülen KOP TEYAP kapsamında Konya'nın Taşkent ilçesinde kadınlara “Sağlıklı Beslenme”, “Sebze-Meyve Kurutma”, “Peynir Yapımı” ve “Aile İçi İletişim” konularında eğitimler verildi.

Devamı ...

27.04.2016 Hewlett-Packard Enterprise’dan KOP Veri Merkezleri Bölgesine İnceleme

Türkiye’nin ilk Veri Merkezleri Bölgesi Uygunluk Araştırması Projesi çalışmaları devam ediyor. Projenin kurulacağı alanın yer tespitinin ardından yatırımcı teknoloji şirketleri proje hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için KOP İdaresi’ni ziyaret ediyor.

Devamı ...

21.04.2016 GAP, DAP, KOP, DOKAP Eylem Planları 1. İzleme Toplantısı Yapıldı

Kalkınma Bakanlığına bağlı Bölge Kalkınma İdareleri’nin (BKİ) 1. İzleme ve Değerlendirme toplantısı Ankara’da yapıldı. Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz başkanlığındaki toplantıya KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tam kadro katıldı. Bakan Yılmaz, KOP Eylem Planı ile Aksaray, Karaman, Konya ve Niğde’den oluşan KOP Bölgesinde öncelikli olarak su ve doğal kaynak yönetimi odağında çalışmalar yürütüleceğini söyledi.

Devamı ...

20.04.2016 Girişimcilik ve Yenilik İhtiyaç Analizi Araştırma Projesi İmza Töreni

KOP İdaresi, bölge illerindeki Girişimcilik, Yenilik, Ar-Ge ve Üniversite-Sanayi işbirliğini inceleyecek.

Devamı ...

19.04.2016 KOP TEYAP kapsamında 'Ilıman İklim Meyve Yetiştiriciliği Eğitimi' gerçekleştirildi.

KOP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (KOP TEYAP) kapsamında Isparta’nın Eğirdir ilçesinde “Ilıman İklim Meyve Yetiştiriciliği Eğitimi” gerçekleştirildi.

Devamı ...

19.04.2016 Teknoloji Buluşmaları Konya’da…

Turkcell’in ana sponsorluğunda, EticaretSEM, Türk Ekonomi Bankası (TEB), Konya Teknokent ve Selçuk Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin organizasyonuyla gerçekleştirilen “Türkiye Teknoloji Buluşmaları’’ 21 Nisan 2016 tarihinde Konya Dedeman Otel’de gerçekleşecek.

Devamı ...

18.04.2016 Seydişehir MÜSİAD'da KOP Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Seydişehir Temsilciliği, müteşebbis işletmelere yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Devamı ...

12.04.2016 KOP Bölgesi’nde ‘Okuma Alışkanlığı ve Kültürünün Artırılması Projesi’

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, KOP Bölgesi’nde okuma alışkanlığının ve kültürünün artırılmasını sağlamak amacıyla yeni bir projeyi hayata geçiriyor.

Devamı ...

09.04.2016 Kalkınma Bakanımız Cevdet Yılmaz Konya’da

Türkiye-İran Karma Ekonomik Komisyon 25. dönem toplantısına katılmak üzere Konya’ya gelen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, İran Telekomünikasyon ve Bilişim Teknolojileri Bakanı Mahmoud Vaizi ile birlikte bir takım gezi ve incelemelerde bulundu.

Devamı ...

05.04.2016 Karaman'da Kadın Girişimci KOP Kapsamında Hayvancılık Desteği aldı

KOP, GAP, DAP, DOKAP illerinde Hayvancılık desteklemeleri meyvelerini vermeye başladı.

Devamı ...

01.04.2016 KOP’tan Sulama Kooperatifleri Çalıştayı

KOP İdaresi'nde Sulama Kooperatifleri ve Sorunları masaya yatırıldı.

Devamı ...

01.04.2016 UNİKOP LOGO YARIŞMASI HAKKINDA

Katılımcılarımıza değerli çalışmaları ve ilgilerinden dolayı KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) adına teşekkür eder, kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Devamı ...

31.03.2016 “Yeni Ar-Ge Kanunu, Gelişmeler ve Yenilikler” semineri

Konya Ticaret Odası Konferans salonunda 12 Nisan 2016 Salı günü düzenlenecek seminere, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı temsilcileri ile teknoloji alanında hizmet veren özel sektör temsilcileri ve Ar-Ge çalışanları katılacak.

Devamı ...

29.03.2016 KOP İdaresi çalıştay, eğitim ve toplantılara devam ediyor.

Başkanlığımız, bölge için önemli konulardaki toplantı, çalıştay ve eğitimlere devam ediyor.

Devamı ...

10.03.2016 KOP İdaresi’nden “Sulama Birlikleri ve Sorunları Çalıştayı”

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı İhsan Bostancı, Bölgede tarımın sürdürülebilirliğinin; arazi toplulaştırması, kuru tarım alanlarına doğrudan anıza ekim gibi koruyucu tarım tekniklerinin yaygınlaştırılması, mevcut sulama sistemlerinin rehabilitasyonu ve su yönetiminin etkin bir şekilde gerçekleştirilmesi ile sağlanabileceğini söyledi.

Devamı ...

08.03.2016 KOP TEYAP Kapsamında Ayçiçeği Yetiştiriciliği Eğitimi

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı KOP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (KOP TEYAP) kapsamında eğitimlerine devam ediyor.

Devamı ...

07.03.2016 UNİKOP Enerji Evi Projesi Protokolü İmzalandı

KOP Bölgesinde Yenilenebilir Enerji İçin Örnek Proje KOP İdaresi’nin desteklediği UNİKOP Enerji Evi Projesi ile Niğde Üniversitesi yerleşkesine güneş enerjisi kaynaklı yüksek teknoloji gerektiren ve tamamen yerli imkânlarla üretilen kendi kendine yeten çevreci bir sistem kurulacak.

Devamı ...

04.03.2016 KOP Bölgesi'ndeki Girişimci Öğrenciler İçin Let’s Up Programı Tanıtıldı

Yenilikçi teknoloji ve bilgi geliştirme alanında faaliyet gösterecek girişimciler için oluşturulan Girişim Evi bünyesinde yürütülecek Let’s Up Programı, düzenlenen etkinlik ile tanıtıldı.

Devamı ...

03.03.2016 Selçuk Üniversitesi Rektörü Şahin’den KOP Ziyareti

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Devamı ...

02.03.2016 UNİKOP Üniversiteleri ile Girişimcilikte İşbirliği

Selçuk Üniversitesi, Konya Teknokent -Selçuk Teknoloji Transfer Ofisi, KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Mevlana Kalkınma Ajansı, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) işbirliğinde Girişim Evi açılması için çalışmalara başlandı. Bu kapsamda, Girişim Evi bünyesinde yürütülecek BİGG Selçuk TTO, Let’s Up, Start Up, Level Up ve Grow Up adlı 3 yeni program ile Girişim Evi’nin lansman toplantısı gerçekleştirildi.

Devamı ...

26.02.2016 UNİKOP logosunu yeniliyor

KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği’nin (UNİKOP) yeni logosu, bölgenin kadim tarihi ile modern geleceğini buluşturacak.

Devamı ...

26.02.2016 KOP TEYAP Eğitimleri Devam Ediyor

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı İhsan Bostancı, Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (KOP TEYAP) kapsamında 2015 yılı içerisinde tarımsal eğitim projeleri için 800 bin liralık kaynak oluşturulduğunu belirterek, 2016 yılında da eğitim faaliyetlerinin artarak devam edeceğini söyledi.

Devamı ...

26.02.2016 KOP Bölgesi için tanıtım atağı

Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Aksaray, Karaman, Konya ve Niğde’nin ulusal ve uluslararası platformlarda tanınırlığını artırmak için toplantılar düzenliyor.

Devamı ...

25.02.2016 UNİKOP Karaman’da toplandı

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve sekiz üniversitenin oluşturduğu KOP Bölgesi Üniversiteler Birliğinin (UNİKOP) Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) dönem başkanlığındaki ilk toplantısı yapıldı.

Devamı ...

19.02.2016 KOP’tan İstihdama Katkı Sağlayacak Eğitim Hamlesi

KOP İdaresi Tarımsal Eğitimlerini Sürdürüyor Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı İhsan Bostancı, KOP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (KOP TEYAP) kapsamında 2016 yılında yapılacak eğitimlerde istihdam sorunu yaşayan tarımsal yayımcılara yöneleceklerini söyledi.

Devamı ...

18.02.2016 Selçuklu Ziraat Odası ve Muhtarlardan KOP Ziyareti

Konya’nın Selçuklu İlçesi Muhtarları ve Ziraat Odası Başkanı, KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığını ziyaret etti.

Devamı ...

12.02.2016 Başbakanlık Tanıtım Ajansı’ndan KOP ziyareti

KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından fizibilitesi yürütülen ve Konya’da 50 bin metrekare alana kurulması planlanan Veri Merkezleri Bölgesi Uygunluk Araştırması Projesi’nde sona gelindi. Türkiye’nin ilk ve tek Veri Merkezleri Bölgesi projesine Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’ndan tam destek geldi.

Devamı ...

11.02.2016 KOP Üniversitelerindeki Öğrencilere Avrupa’da Staj İmkânı

KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) Staj ve Eğitim Konsorsiyumu ile KOP Bölgesi üniversiteleri öğrenci ve personeline Avrupa'daki üniversite ve işletmelerde staj olanağı sunulacak.

Devamı ...

09.02.2016 Karatay Belediye Başkanı Hançerli’den KOP Ziyareti

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Devamı ...

08.02.2016 Karatay ve Tüm İlçeleri Muhtarlar Derneği’nden KOP ziyareti

Konya Karatay ve Tüm İlçeleri Muhtarlar Derneği Başkanı Suat Uzun ve yönetim kurulu üyeleri KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Devamı ...

05.02.2016 Kültür ve Turizm istişare toplantısı yapıldı

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, İdare tarafından Konya’da yürütülen Kültür ve Turizm projelerini tarafların da katıldığı toplantıda masaya yatırdı.

Devamı ...

20.01.2016 UNİKOP’ta Devir-Teslim Töreni Yapılacak

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve 8 üniversitenin oluşturduğu KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği’nde (UNİKOP) dönem başkanlığı görevi, Aksaray Üniversitesi'nden Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi'ne yapılacak bir törenle devredilecek.

Devamı ...

20.01.2016 KOP İdaresi’nden Aksaray’da ‘KOP Ortak Akıl’ toplantısı

Aksaray Valiliği tarafından hazırlanan Aksaray İli Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı'nı içerisinde yer alan “KOP Bilgi ve Ortak Akıl Buluşmaları Toplantısı” yapıldı.

Devamı ...

15.01.2016 Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektöründen KOP Ziyareti

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Devamı ...

07.01.2016 KOP Bölgesi 'Yeni Marmara' olma yolunda

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı İhsan Bostancı, 2014-2018 yılları arasını kapsayan KOP Eylem Planı ile bölgede kapsamlı bir dönüşümü gerçekleştirmek istediklerini vurgulayarak; Konya, Karaman, Niğde ve Aksaray’dan oluşan KOP Bölgesi’nin “Yeni Marmara” olma yolunda ilerlediğini söyledi.

Devamı ...

25.12.2015 Kuraklığı önlemek için iki proje daha hayata geçiriliyor

KOP İdaresi ile Toprak, Su ve Çölleşme ile Mücadele Araştırma Enstitüsü arasında “Tarımsal sulamada etkinliğin artırılması ve bitki su ihtiyacına göre sulamanın yaygınlaştırılmasına yönelik çiftçi eğitim ve yayım” ve “Mera ve Tıbbi Aromatik Bitkilerin Adaptasyonunun Araştırılması, Üretimi ve Yayımı Projesi” protokolü imzalandı.

Devamı ...

24.12.2015 Başkanlığımız ile TÜİK arasında protokol imzalandı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Konya Bölge Müdürlüğü ile Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı arasında “Eğitim, Teknik Destek ve Bilgilendirme Toplantıları İşbirliği Protokolü” imzalandı.

Devamı ...

22.12.2015 KOP İdaresi’nde Serbest Sistem Tavukçuluk Eğitimi Verildi

KOP Bölgesindeki kamu ve özel sektör tarım yayımcıları ve danışmanlarına yönelik KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nda “Serbest Sistem (Özgür) Tavukçuluk” konulu eğitim verildi.

Devamı ...

16.12.2015 Basınçlı Sulama Sistemleri Destekleri Çalıştayı düzenlendi

“Basınçlı Sulama Sistemleri Destekleri Çalıştayı" KOP İdaresi, Selçuklu Konferans Salonu'nda yapıldı.

Devamı ...

15.12.2015 Aksaray’a 3 Milyon TL’lik Kapalı Sulama Tesisi

Aksaray’da 430 hektarlık sulama sahasına Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından 3 Milyon TL’lik yatırımla kapalı sistem sulama tesisi yapıldı.

Devamı ...

11.12.2015 KOP'tan ‘Nasreddin Hoca Dünya Mizah Köyü’ Çalıştayı

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın 2014-2018 yıllarını kapsayan KOP Eylem Planı'na giren “Nasreddin Hoca Dünya Mizah Köyü” projesi ile ilgili çalıştay, KOP İdaresi Selçuklu Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Devamı ...

09.12.2015 KOP TEYAP Eğitimleri devam ediyor

KOP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (TEYAP) kapsamında "Büyükbaş Hayvancılık Eğitimi", Karaman’da başladı.

Devamı ...

04.12.2015 KOP’tan “Kalkınma Yerelde Başlar” Projesi

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı İhsan Bostancı, “Kalkınma Yerelde Başlar” sloganıyla başlattıkları projelerin bir bir hayata geçtiğini vurgulayarak bölgeyi tarihten miras aldığı sorumluluk bilinci ile tekrar hak ettiği ihtişamına kavuşturmayı istediklerini söyledi.

Devamı ...

04.12.2015 KOP İdaresi'nden Mevlevi Köyü Projesi Çalıştayı

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından Mevlevi Köyü Projesi'nin ilk çalıştay toplantısı gerçekleşti.

Devamı ...

03.12.2015 KPSS/2 yerleştirmesi yapılanlar için...

Duyurunun detayı...

Devamı ...

24.11.2015 KOP TEYAP Kapsamında Koyun ve Keçi Yetiştiriciliği Eğitimi başladı

Kalkınma Bakanlığı KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülen ve kısa adı KOP TEYAP olan proje kapsamında, “Koyun ve Keçi Yetiştiriciliği” eğitimlerinin açılışı Karaman'da yapıldı.

Devamı ...

17.11.2015 KOP İdaresi’nden Bölge Tarımına 794 Bin Lira Hibe

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı İhsan Bostancı, Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (TEYAP) kapsamında bu yıl 14 projeye toplam 794 bin 506 liralık hibe desteği sağlandığını açıkladı.

Devamı ...

12.11.2015 Konya Veri Merkezi Avrupa’da Tanıtıldı

Veri Merkezleri Bölgesi Avrupa Tanıtımı Almanya’da yapıldı

Devamı ...

10.11.2015 UNİKOP Spor Oyunları Başlıyor

KOP Üniversiteleri Sporla Kaynaşıyor

Devamı ...

09.11.2015 Sözleşmeli Personel Alımı Sınavını Kazanan Adayların Listesi

Sözleşmeli Personel Alımı Sözlü (Mülakat) Sınavını Kazanan Adayların Listesi web sitemize eklenmiştir.

Devamı ...

27.10.2015 III. Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu sonuç bildirgesi açıklandı

Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (KOP) ve KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) tarafından düzenlenen III. Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu Sonuç Bildirgesi açıklandı.

Devamı ...

27.10.2015 Veri Merkezleri Bölgesi Uygunluk Araştırması Projesi Tanıtım Toplantısı

KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından fizibilitesi yürütülen ve Konya’da 50 bin metrekare alana kurulması planlanan Türkiye’nin ilk Veri Merkezleri Bölgesi Uygunluk Araştırması Projesi tanıtım toplantısı Dedeman Otel'de yapıldı.

Devamı ...

26.10.2015 III. Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu Aksaray’da yapıldı.

Aksaray Üniversitesi’nin (ASÜ) ev sahipliğinde gerçekleştirilen “III. Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu”nda Aksaray, Konya, Karaman ve Niğde’den oluşan KOP Bölgesi’nin Türkiye’nin “Yeni Marmara”sı olma hedefi öne çıktı.

Devamı ...

21.10.2015 Aksaray Uluslararası KOP Sempozyumuna hazır

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin ve Konya Ovası Bölge Kalkınma İdaresi (KOP) Başkanı İhsan Bostancı, 22-24 Ekim 2015 tarihler arasında gerçekleştirilecek olan “III. Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu” öncesi basın toplantısı düzenledi.

Devamı ...

14.10.2015 KOP İdaresi’nden Çok Önemli Bir Proje Daha

“KOP Bölgesi Trafik Güvenliği Araştırma Projesi” Sözleşmesi İmzalandı

Devamı ...

12.10.2015 UNİKOP Üst Kurulu Aksaray Üniversitesi’nde toplandı

Bu yıl Aksaray Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan ‘III. Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu’nun son hazırlıkları için UNİKOP üst kurulu Aksaray Üniversitesi’nde bir araya geldi.

Devamı ...

06.10.2015 KOPGENÇ Kulüp Başkanları KOP’ta

KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) üyesi üniversitelerin KOPGENÇ Kulüp başkanları KOP İdaresi’nde bir araya geldi.

Devamı ...

01.10.2015 MÜSİAD Konya Şubesi’nden Ziyaret

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi Başkanı Dr. Lütfi Şimşek ve Yönetim Kurulu Üyeleri, KOP İdaresi Başkanı İhsan Bostancı’yı makamında ziyaret ederek başarı dileklerinde bulundu.

Devamı ...

28.09.2015 KOP İdaresi’nden Belediyelere Proje Eğitimi

KOP İdaresi, Yerel Yönetim Personelinin Kapasitesinin Geliştirilmesi Projesini başlattı

Devamı ...

10.09.2015 KTO Karatay Üniversitesi’nden KOP ziyareti

Aksaray, Karaman, Konya ve Niğde’den oluşan KOP Bölgesi’ndeki üniversitelerin bir araya gelmesiyle oluşan KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) bünyesindeki KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, KOP İdaresi Başkanlığı görevine atanan İhsan Bostancı’yı makamında ziyaret ederek, başarı dileklerinde bulundu.

Devamı ...

10.09.2015 UNİKOP Dönem Başkanı'ndan ‘Hayırlı Olsun’ ziyareti

KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı öncülüğünde, KOP Bölgesi üniversiteleri tarafından kurulan KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği’nin (UNİKOP) Dönem Başkanı ve Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, KOP İdaresi Başkanlığı görevine atanan İhsan Bostancı’yı makamında ziyaret ederek, başarı dileklerinde bulundu.

Devamı ...

19.08.2015 KOP İdaresi’nde Kuraklıkla Mücadele Planı Toplantısı Yapıldı

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı İhsan Bostancı, bölge için stratejik öneme sahip konulardan birisinin kuraklıkla mücadele olduğunu belirterek mevcut sulama sistemlerinin rehabilitasyonunu ile kuraklıkla mücadelede önemli kazanımlar sağlanacağını söyledi.

Devamı ...

12.08.2015 Seydişehir’in Mega Projesi Hayata Geçiyor

Konya’nın Seydişehir İlçe Belediye Başkanı Mehmet Tutal, söz verilen ve mega proje olarak adlandırılan “Kuğulu Vadisi” projesinin hayata geçtiğini söyledi. İlk adımı atılan ve fizibilite çalışmaları tamamlanan Kuğulu Vadisi projesinin çalıştayı Seydişehir Kuğulu’da yapıldı. Ev sahipliğini Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ın yaptığı çalıştaya, KOP İdaresi Başkanı İhsan Bostancı, DSİ Konya Bölge Müdürü Mustafa Uzun, DSİ Şube Müdürleri katıldı.

Devamı ...

12.08.2015 Mülakat Sınavına Katılmaya Hak Kazanan Adayların Listesi

Sözleşmeli Personel Alım İlanı

Devamı ...

12.08.2015 KOP İdaresi, MEVKA ve AHİKA’dan Ortak Toplantı

Açıklanan KOP Eylem Planı'nda yer alan ve KOP Bölgesindeki Kalkınma Ajanslarının sorumlu olduğu faaliyetler ile ilgili ortak toplantı Nevşehir’de yapıldı.

Devamı ...

24.07.2015 Konya Yatırım Ortamı filmleri (Türkçe-İngilizce)

Türkiye ve KOP Bölgesi'nin tarım, ticaret, sanayi ve turizm alanlarında cazibe merkezi ve üretim üssü olan Konya ilindeki yatırım ortamlarını anlatan filmler MEVKA tarafından hazırlandı.

Devamı ...

22.07.2015 III. Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu (22-24 Ekim 2015 Aksaray)

KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) tarafından, KOP Bölgesi (Aksaray, Karaman, Konya, Niğde illeri) içerisindeki üniversiteler arasındaki işbirliğini geliştirmek, sinerjiyi artırmak, bölgesel kalkınma sürecine üniversitelerin bakış açısını yansıtmak amacı ile ilki, 2013 yılında Konya’da, ikincisi 2014 yılında Niğde’de düzenlenmiş olan “Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu”nun üçüncüsü 22-24 Ekim 2015 tarihleri arasında UNİKOP dönem başkanlığını yürüten Aksaray Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

Devamı ...

20.07.2015 KOP Eylem Planı tanıtım toplantıları sona erdi

Konya Ovası Projesi(KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından KOP İlleri yatırım projelerinin yer aldığı KOP Eylem Planı(KOP EP) tanıtım toplantıları sona erdi. Konya’da gerçekleştirilen son toplantı 4 gün sürdü.

Devamı ...

13.07.2015 KOP İdaresi Sözleşmeli Personel alacak

Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Resmi Gazete'de yayımlanan 2013/5286 karar sayılı Bölge Kalkınma İdarelerinde Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara göre 9 (Dokuz) adet sözleşmeli uzman ve diğer sözleşmeli personel alımı yapacak.

Devamı ...

01.07.2015 Yörük ve Türkmen kültürü tarihi Zeyve Pazarı’nda yaşatılacak

KOP Bölge İdaresi Başkan Vekili İhsan Bostancı, Anadolu coğrafyasında bir eşi daha bulunmayan Ermenek’in tarihi Zeyve Pazarı’nın yeniden eski ihtişamına kavuşturulacağını söyledi.

Devamı ...

25.06.2015 KOP KÖSİP 2015 Yılı Protokolleri İmzalandı

Aksaray, Karaman, Konya ve Niğde illerini kapsayan KOP Küçük Ölçekli Sulama İşleri Programı (KÖSİP) 2015 yılı ödenekleri, imzalanan protokollerin ardından aktarılmaya başlandı.

Devamı ...

16.06.2015 Konya'nın jeolojik mirası masaya yatırıldı

KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının ev sahipliği yaptığı toplantının açılışında konuşan MTA Genel Müdür Yardımcısı Hayrullah Dağıstan, bu yıl kurumlarının 80'inci kuruluş yıldönümünü kutlamaya hazırlandıklarını söyledi.

Devamı ...

15.06.2015 Eylem Planı KOP illerine tanıtılıyor

Konya Ovası Projesi(KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkan vekili İhsan Bostancı, 243 proje, 92 eylem başlığı ve 9 milyar 927 milyon liralık kaynak tahsisi ile KOP Eylem Planı’nın uygulanmasında herkesin üzerine görevler düştüğünü söyledi.

Devamı ...

02.06.2015 KOP illerine son 5 yılda 338 milyon liralık destek

Aksaray, Karaman, Konya ve Niğde illeri kapsayan 2015 yılı KOP Küçük Ölçekli Sulama İşleri Programı (KÖSİP) onaylandı. 2015 yılı ödenekleri ile birlikte KOP Bölgesi’ne son 5 yılda 338 milyon lira KÖSİP ödeneği aktarılmış oldu.

Devamı ...

27.05.2015 KOP TEYAP eğitimleri başladı

Aksaray’da başlayan ‘Tarımsal Yayım’ konulu eğitime, kamu ve özel sektörde tarımsal yayım ve danışmanlık hizmeti veren ziraat mühendisleri, veteriner hekimler, tekniker ve teknisyenler katıldı.

Devamı ...

27.05.2015 2015-1 EKPSS ve 2828 sayılı kanuna göre Başkanlığımıza yerleştirilen adaylardan istenen belgeler

Devamı ...

20.05.2015 Tunus heyetinden KOP ziyareti

Türkiye’ye gelen üst düzey Tunus heyeti, bölgesel kalkınma alanında tecrübe paylaşımında bulunmak üzere Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (KOP) Başkanlığını ziyaret etti.

Devamı ...

28.04.2015 KOP Eylem Planı Açıklandı

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Konya, Karaman, Niğde ve Aksaray illerini kapsayan Konya Ovası Projesi (KOP) Eylem Planı’nı açıkladı.

Devamı ...

27.04.2015 KOPlu Gençler Avrupa’da Staj Yapacak

KOP Bölgesi Gençlerine Avrupa’da Stajı İmkanı

Devamı ...

15.04.2015 Dost ülke Pakistan’dan KOP ziyareti

Pakistan’ın Belücistan eyaletinden gelen meclis sözcüsü, eyalet bakanı ve milletvekilleri, KOP personeli ile birlikte tecrübe ve bilgi paylaşımı toplantısı gerçekleştirdi. KOP Başkan vekili İhsan Bostancı, Türkiye’nin Kurtuluş Savaşı döneminde dost ve kardeş ülke Pakistan halkının verdiği desteği asla unutmayacağını söyledi

Devamı ...

15.04.2015 KOP Bölgesi Bilişim Vadisi Olma Yolunda

Konya Veri Merkezleri Bölgesi Uygunluk Araştırması Projesi Danışma Kurulu Toplandı

Devamı ...

03.04.2015 KOP TEYAP Raporu Yayımlandı

KOP Bölgesinde Tarımsal Eğitim ve Yayım İhtiyaç Analizi Sonuç Raporu yayımlandı.

Devamı ...

12.03.2015 KOP KÖSİP 2015 Yılı Projeleri Masaya Yatırıldı

Kalkınma Bakanlığı tarafından onaylanarak yürürlüğe giren 2015 yılı usul ve esasları çerçevesinde Küçük Ölçekli Sulama İşleri Programı (KÖSİP) hakkında KOP Bölgesi’ndeki KÖSİP Uygulayıcı Kuruluşları bir araya geldi.

Devamı ...

27.02.2015 KOP Gençlik Festivali Resmi Sitesi yayında

Dünya gençleri KOP Bölgesi'ne gelecek...

Devamı ...

23.02.2015 ASELSAN VE TÜRKİYE KALKINMA BANKASI KOP’TA

Aksaray, Karaman, Konya ve Niğde illerinden oluşan Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, bölgenin sermaye çeşitliliğinin geliştirilmesi ve yüksek teknoloji yatırımlarının artırılması amacıyla Aselsan, Türkiye Kalkınma Bankası ve sanayicileri bir araya getirdi.

Devamı ...

04.02.2015 Dünya Gençleri KOP Bölgesi’ne Gelecek

Uluslararası KOP Gençlik Festivali 8-11 Mayıs tarihleri arasında Karaman’da yapılacak.

Devamı ...

29.01.2015 KOP İdaresi Bölge Gençlerine Fırsatlar Sunuyor

Kalkınma Bakanlığı KOP İdaresi Başkanlığı son bir yılda 200’e yakın genci Avrupa’nın farklı şehirlerine gönderdi.

Devamı ...

27.01.2015 Beyşehir'de KOP Yerel Yönetimler Toplantısı

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından düzenlenen Yerel Yönetimlerin Güçlendirilmesi KOP Yerel Toplantıları devam ediyor.

Devamı ...

19.01.2015 KOP Bölgesi 'Yeni Marmara' olacak

KOP Eylem Planı…

Devamı ...

15.01.2015 KOP, Yerel Yönetimleri Güçlendiriyor

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından düzenlenen KOP Yerel Yönetimlerin Güçlendirilme Toplantısı Konya’nın Cihanbeyli İlçesinde gerçekleştirildi.

Devamı ...

14.01.2015 Konya'da Bir Bilişim Vadisi Doğuyor…

“Konya İli Veri Merkezleri Bölgesi Uygunluk Araştırma Projesi” Sözleşmesi KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nda imzalandı. Osmanlı Devletinin son dönemlerinde Birinci Dünya Savaşı sırasında ülkenin en mahrem kayıtlarının saklandığı Konya, bugün Türkiye’nin güvenli “Bilişim Vadisi” olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor.

Devamı ...

06.01.2015 KOP Bölgesi için “Bölgesel Meyvecilik” projesi hayata geçiyor

KOP Bölgesi’ne Uygun Meyve Tür ve Çeşitleri Belirleniyor

Devamı ...

05.01.2015 UNİKOP’un Dönem Başkanlığı Aksaray Üniversitesi'nde...

KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) Dönem Başkanlığı Aksaray Üniversitesi’ne (ASÜ) geçti. 2015 yılı boyunca ASÜ’de, bölgenin kalkınması için yapılması gereken çalışmalar planlanacak ve uygulanacak. Bu kapsamda ASÜ’de devir-teslim töreni ve 7’nci UNİKOP Üst Kurul Toplantısı gerçekleştirildi.

Devamı ...

30.12.2014 KOP-UNİKOP işbirliği meyvelerini veriyor...

KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve KTO Karatay Üniversitesi İşbirliğiyle hazırlanan projenin sözleşmesi imzalandı. AB Eğitim ve Gençlik Programları tarafından desteklenen proje ile KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Yükseköğrenim Hareketliliği kapsamında üniversiteler arasındaki hareketlilik programında yer alan ilk kamu kurumu oldu.

Devamı ...

24.12.2014 Bakan Yılmaz’dan KÖSİP’e 8 Milyon TL Ek Ödenek

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, “KOP Küçük Ölçekli Sulama İşleri Programı” (KÖSİP) kapsamında kullanılacak olan 8 Milyon TL’lik ek ödeneği onayladı.

Devamı ...

18.12.2014 KOP TEYAP Çalıştayları tamamlandı

Tarımda değişimin, Bölgede dönüşümün esaslarının belirlendiği Tarımsal Eğitim ve Yayım Analiz Projesi Çalıştayları tamamlandı. KOP İdaresi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, çalıştayların, KOP Eylem Planı’nın ana eksenlerinden biri olan tarımsal altyapı ve faaliyetlerinin güçlendirilmesi ile bölgenin daha hızlı kalkınmasına ışık tutacağını söyledi.

Devamı ...

11.12.2014 I. KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu Kitap ve Dergisi yayınlandı

Kurulduğu günden itibaren Bölge Üniversitelerinin birlikte çalışma kültürünü geliştiren, ortak aktiviteler düzenlemesini sağlayan KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP), 2013 yılı Kasım ayında ilkini düzenlemiş olduğu “KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu”nun bildiri kitabı yayımlandı.

Devamı ...

11.12.2014 2014-2 KPSS SONUÇLARINA GÖRE BAŞKANLIĞIMIZA YERLEŞTİRİLEN ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER

2014-2 KPSS Sonuçlarına göre Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar için Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri çerçevesinde,

Devamı ...

28.11.2014 KOP TEYAP başlıyor

KOP İdaresi tarafından hazırlanan ve 2015 yılında faaliyete girecek olan KOP TEYAP “Tarımsal Eğitim ve Yayım Analizi Projesi” için saha analiz çalıştayları başlıyor.

Devamı ...

20.11.2014 Buluşlar, Selçuk TTO Patent Proje Pazarında Sergilendi

Selçuk Üniversitesi, Konya Teknokent ve Selçuk Teknoloji Transfer Ofisi tarafından TÜBİTAK, Türk Patent Enstitüsü, KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Mevlana Kalkınma Ajansı işbirliğiyle düzenlenen ‘Selçuk TTO Patent Proje Pazarı’ açıldı.

Devamı ...

17.11.2014 Konya’da Medeniyet, Şehir ve Üniversite konuşuldu

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Medeniyet Okulu Projesi kapsamında Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Selçuk Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Selçuklu Akademik Düşünce ve Araştırma Merkezi’nin katkıları ile düzenlediği “Uluslararası Konya Sempozyumu” gerçekleştirildi.

Devamı ...

17.11.2014 KOP, Yerel yönetimlerin kapasitesinin artışını sağlayacak

Aksaray Valiliği ve KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı işbirliğinde yerel yönetimlerin güçlendirilmesi ve ilçelerin kalkındırılmasına yönelik toplantı Aksaray Valiliği ev sahipliğinde yapıldı.

Devamı ...

12.11.2014 KOP Yerel Yönetimleri güçlendiriyor

“KOP Yerel Yönetimleri Güçlendirme” toplantısı Niğde’de yapıldı

Devamı ...

11.11.2014 SELÇUK TTO PATENT PROJE PAZARI

TÜBİTAK, Türk Patent Enstitüsü, Selçuk Üniversitesi, Konya Teknokent, SELÇUK Teknoloji Transfer Ofisi (TTO), KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve Mevlana Kalkınma Ajansı’nın düzenlediği ve Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Borsası, Konya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve Üniversite Sanayi İşbirliği Merkezleri Platformu (ÜSİMP) işbirliği ile Konya Dedeman Otel'de düzenlenecek “SELÇUK TTO PATENT PROJE PAZARI” Buluş Sahipleri ve Yatırımcılar davet ediyor.

Devamı ...

04.11.2014 KOP yerel yönetimlerin güçlendirilmesi toplantısı gerçekleştirildi

Bozkır İlçesinde yerel yönetimlerin güçlendirilmesi ve bölge ilçelerin kalkındırılmasına yönelik toplantı yapıldı.

Devamı ...

03.11.2014 II. KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu sonuç bildirgesi yayımlandı

KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği ve KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından Niğde Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen “II. KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu” sonuç bildirgesi yayımlandı.

Devamı ...

03.11.2014 'Patent Proje Pazarı' Buluş Sahiplerini ve Yatırımcıları Davet Ediyor

TÜBİTAK, Türk Patent Enstitüsü, Selçuk Üniversitesi, Konya Teknokent, SELÇUK Teknoloji Transfer Ofisi (TTO), KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve Mevlana Kalkınma Ajansı’nın düzenlediği ve Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Borsası, Konya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve Üniversite Sanayi İşbirliği Merkezleri Platformu (ÜSİMP) işbirliği ile Konya Dedeman Otel'de düzenlenecek “SELÇUK TTO PATENT PROJE PAZARI” Buluş Sahipleri ve Yatırımcılar davet ediyor. Selçuk Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Konya Teknokent/SELÇUK TTO, Türkiye’

Devamı ...

17.09.2014 Küresel veri merkezi arenasında güçlü bir yeni oyuncu var: Türkiye!

Hızlı büyüyen pazarlardan biri olarak Türkiye, artan finansal gücü ve daha önce görülmemiş bir IT yatırım hamlesiyle serpiliyor.

Devamı ...

09.09.2014 KOP İdaresi 'Kırsal Kalkınma Modelleri' geliştiriyor.

Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan İyi Tarım Uygulamalı Üzümü yetiştiriciliği, Hadim’in Gaziler ve Yağcı Mahallelerinde hasat sevincine dönüştü. Hasat Şenliği törenine Konya Vali Yardımcısı Erol Özkan, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyfettin Baydar, Hadim Kaymakamı Mutlu Köksal, Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı yetkilileri ile Konya Ticaret Borsası (KTB) Meclis Üyesi Özkan Taşpınar, yetkililer ve üreticiler katıldı.

Devamı ...

05.07.2014 KOP İdaresi’nde Hayvancılık Desteklemeleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

KOP, DAP, GAP ve DOKAP kapsamındaki 35 ilde uygulamaya giren damızlık koç, boğa ve teke alımı ve ahır inşaat ve tadilatlarına yönelik yapılacak desteklemelerin ayrıntıları Konya’da masaya yatırıldı.

Devamı ...

20.06.2014 KOP Bölgesi'nde Hayvancılık Desteklemeleriyle İlgili Bilgilendirme

Aksaray, Karaman, Konya ve Niğde İlleri'nden oluşan KOP Bölgesi'nde yeni hayvancılık desteklemesinin ne zaman ve nasıl uygulanacağı ve mevcut hayvancılık desteklerinin durumunun ne olacağı hakkında sıkça bilgi talebinde bulunulmaktadır. Bu iki konuda gerekli açıklamalar kamuoyunun bilgisine aşağıda sunulmaktadır.

Devamı ...